Naučite dete da gleda na sat

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Radio 021

Naučite dete da gleda na sat

sat.jpg


Većina dece vrlo rano pokazuje želju da nauči da gleda na sat. To će najlakše postići kroz igru.

Detetu je teško da shvati da dan ima 24 sata, jedan sat 60 minuta, a jedan minut 60 sekundi. Da bi mu to postalo jasnije, igrajte s njim jednostavnu igru. Zamislite određenu radnju i onda tražite od deteta da proceni koliko ona traje: jedan dan, jedan sat, jedan minut, jednu sekundu.

Uzmite nekoliko listova papira i na svakom nacrtajte po jedan časovnik: prvi neka pokazuje sedam sati (kad dete ustaje), drugi pola osam (vreme kad kreće u vrtić/školu), treći dva (kad ruča), četvrti osam (kad se kupa) i peti pola devet (kad ide na spavanje)... Poređajte ove listove na zid, sleva nadesno. Kad dođe vreme za kupanje, skrenite detetu pažnju na odgovarajući časovnik, i tako redom... Detetu će biti potrebno samo nekoliko dana da zapamti položaj kazaljki na nacrtanim časovnicima i moći će da pokaže pravi u trenutku kad, recimo, dođe vreme za spavanje.



 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Dobri se rezultati postižu i kada deda obeća unuku da će mu kupiti ručni sat čim nauči da gleda na sat. :lol:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Dobra ideja. Ima divnih satova koji stvarno nisu skupi, a deca se baš raduju. :)

Koliko se sećam, mene su prvo naučili kako su kazaljke postavljene kad mama treba da dođe s posla. A posle je sve išlo nekako samo od sebe...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
igor,đole (10ipo),i Nidza rastu u doba kompova....kad svaki mobilni ima sat......šta sam ja uradio za najmlađeg...ka je dobio mobilini....neku nokiu....samo da ga čujem gde je,na njemu je bio digialni sat....i hvala bogu....uvek znao kad treba kući.......jednom sam mu,ali namerno stavio klasičan sat...da nije mogao da "pročita" koliko ima sati.......i imali smo dogovor da bude kući,recimo u 4 i 45.......pitao jednog,drugog...drugara,nažalost,što je realnost,nijedan nije znao koliko je sati....dok mu nije rekao tip koji radi u igraonici........jer zna ako zakasni....nema Minimax,i ostali kanali sa crtaćima,dva dana......kad je došao kući,zakasnio je minut....plakao je ko kiša......ali oprostio sam mu,navodno,pokvario se mobilni,ne mogu da prebacim na digitalni.....sedeli smo ceo vikend.....polako.......dali mi verujete.....da je,opet nažalost,jedini od prvaka...u svojoj školi koji zna da gleda na klasičan sat.....znači samo mu (joj) dajte mali podstrek....ili kao ja......CRTAĆI........naučio je ko ništa........ biće još priča oko dečurlija.....pun sam....pozdrav ekipi.......


P.S da sad ne dužim kako sam mu objašnjavao kad pola sedam recimo,podne,3 i 5.....elem to bi trebao elaborat.......ali tu je bila i neizbežna seka.......
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Aj,aj, mene taj posao tek čeka sa ovo dvoje male đece. Već sam im jednom objašnjavala, ali je malo apstraktno kako ima po dva puta na dan pet sati ili dva sata. Stvarno ću morati to da odradim s njima.Ja se ne sjećam ko me naučio, čini mi se da sam se rodila sa satom.Nisam ga nikada skidala sa ruke, dok ne dođe era mobilnih telefona.
 
Natrag
Top