Nastanak vulkana-priroda ili Bog?

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ovakva pitanja imaju osnovu, ali neki odgovori su zaista infatilni.
Jer ne razumiju da je Bog Vrhovni Zakonodavac i da se po Njegovim Zakonima sve desava, pa u vulkani.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
znaci vrhunski zakonodavac je stvorio planetu koja se hladi milijardama godina kao sto nauka kaze ( objasnjenje vulkana ) ili je taj zakonodavac stvorio vulkane da bi ubijao i plasio nesrecne ljude koji se zadese da zive na nesrecnom mestu ?
 
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
Vulkani su kapije pakla. Sve šta je loše nije od Boga,to je od đavla.
(Vulkani nisu "nešto loše". Čudesan svet se rađa iz pepela i lave. Nakon što "pobije" neki čudesan svet. Ciklus. Dok jednom ne omrkne,drugom ne svane)

To "nečastivi", s vremena na vreme, otvara vrata svoga "hotela za izgubljene duše". Da prozrači malo. Mnogo velika gužva u poslednje vreme s obzirom koliko se nakotilo tih sektaša i krivoveraca. Čak i đavlu ponekad treba malo zraka da predahne od njih, a oni dok čekaju na svoj red i dalje tvrde kako pakao ne postoji. Oni pakao ne priznaju jer gazda neće da im odobri neradnu subotu. Nisu to nikakvi vulkani jer to nema nigde u bibliji. To tamo Vatikan otvorio vulkanizersku radnju u kojoj Jezuiti protektuju zimske gume za papamobil.
A, sta mislis ako verujes u pogresnog boga? Sleduje ti grozna kazna - pakao. Ti, ocigledno, nemas dokaza da je tvoj bog ispravan i da nema jacih i mocnih od njega, koji pomno u koga ljudi veruju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
znaci vrhunski zakonodavac je stvorio planetu koja se hladi milijardama godina kao sto nauka kaze ( objasnjenje vulkana ) ili je taj zakonodavac stvorio vulkane da bi ubijao i plasio nesrecne ljude koji se zadese da zive na nesrecnom mestu ?

Dakle, Svemoguci Bog je sve stvorio savrseno, po Njegovim Zakonima se sve desava. Mi mozemo na sadasnjem niovu svijesti razumjeti samo vrlo mali dio (doduse sve vise). Primitivizam nije vjera, nego paganstvo.

Bog ne stvara vulkane da plasi nekoga, to je tako djetinjasto da ne zasluzuje razmatranje, iako se ljudi mogu plasiti, ako pocnu razmisljati kakve gadosti cine, onda je to sasvim dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
kakve gadosti cini malo selo puno ljudi koji zive svoje zivote normalno, a onda eksplodira planina i pobije ih sve ?

ne dajes jos objasnjenje, samo 2 razloga mogu postojati za vulkane, ili se zemlja hladi milijardama godina, ili ih je neko stavio tu ?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
kakve gadosti cini malo selo puno ljudi koji zive svoje zivote normalno, a onda eksplodira planina i pobije ih sve ?

ne dajes jos objasnjenje, samo 2 razloga mogu postojati za vulkane, ili se zemlja hladi milijardama godina, ili ih je neko stavio tu ?

Nije lose razmisljanje, nije lose. Bojim se da ne znam odgovor kojim bi ti mogao biti zadovoljan.
kao uzmes neku kombinaciju mozda ces naci sebi prihvatljivo objasnjenje. I ja mislim da su u pitanju neke kombinacije.

Vulkani na Zemlji su dio zivota Zemlje, dakle dio procesa koji je nauka vekikim djelom razotkrila, dio njenog stvaranja i egzistencije. Ljudi jos nisu sasvim sposobni da predvide kada ce koja zakonitost doci do izrazaja kao i razloge zasto tada i zasto bas tu.

Razlika izmedju vjernika i nevjernika nije komplikovana: vjernik vjeruje da se sve desava po Bozjim Zakonima, dok nevjernici misle da je za sve "odgovorna" Priroda" ili slucaj.
Krace, vjernik vjeruje da je Bog stvorio "Prirodu".
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
kakve gadosti cini malo selo puno ljudi koji zive svoje zivote normalno, a onda eksplodira planina i pobije ih sve ?

hahaha...Pa ti si stvarno ozbiljan u svojim namerama da dokažeš ne postojanje Tvorca, ili da omalovažiš Njegovo postojanje...

To je kao kada bi neko pokušavao da ospori postojanje autobusa, a kada se osvedoči da autobus zaista postoji, onda će reći: da, ali ljudi ginu u autobusima u saobraćajnim nesrećama!
Kao da je autobus kriv što ljudi ginu u saobraćajkama, a ne sam čovek...

Vulkani i zemljotresi su posledica pokrenutih fizičkih zakona posle pada čoveka u greh, a po kojima će ova planeta imati svoj kraj baš kao i čovek što ima svoj kraj u ovome životu.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
haha znaci odmah da odbacimo prirodno ( jasno kao dan ) objasnjenje i da kazemo da nisu ni postojali pre greha i tako dalje, moras da izvrnes kompletnu nauku naglavacke da bi prihvatio to
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Haha, ovo mi je NAJBOLJI post na Religiji. Eh, da nije tebe, forumaški život bi nam zbilja bio težak. Pogledajte prilog 37091

Posebno mi je drago što je tebi smešno, što razumeš i imaš smisla za humor jer sam se ja samo nedužno i spontano našalio, a nikako ne bih hteo da to izgleda kao omalovažavanje ili sl., onoga što je tebi sveto, i vernicima poput tebe. Osim toga, ne samo kao vernicu, ni kao damu te ne bih hteo povrediti.
Kad bi neki vernici shvatili da se čak i "njihov" Bog voli šaliti,da se voli smejati, da je Bog čista ljubav nasmejana a ne mrgud, kažnjavatelj, osvetnik i progonitelj "nevernika", ... mnogo manje prepirki bi bilo ne samo naovom forumu,nego i inače u svetu.
 
Natrag
Top