Nastanak vulkana-priroda ili Bog?

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Posebno mi je drago što je tebi smešno, što razumeš i imaš smisla za humor jer sam se ja samo nedužno i spontano našalio, a nikako ne bih hteo da to izgleda kao omalovažavanje ili sl., onoga što je tebi sveto, i vernicima poput tebe. Osim toga, ne samo kao vernicu, ni kao damu te ne bih hteo povrediti.
Kad bi neki vernici shvatili da se čak i "njihov" Bog voli šaliti, da se voli smejati, da je Bog čista ljubav nasmejana a ne mrgud, kažnjavatelj, osvetnik i progonitelj "nevernika", ... mnogo manje prepirki bi bilo ne samo naovom forumu,nego i inače u svetu.

Hvala Bogu da konačno u riječima jednog člana mogu pronaći svoje vlastite misli. U potpunosti se slažem s tobom: Bog je ljubav i radost. Dok ne budemo savršeno ljubili Boga sve stvari na ovome svijetu će nas moći žalostiti i uznemiriti. Onaj koji je iskusio Božju dobrotu neće moći na brata gledati s prezirom jer zna da u njemu stanuje Bog ljubavi.

Ono što si spontano i šaljivo napisao, to je samo znak tvog zdravog duha koji nije opterećen. Nemoj misliti da mi ne pričamo viceve o Papi, svećenicima, a zalomi se i po koji "svetački".

Ne smetaju me kritike na račun ni Pape ni Katoličke crkve. Za sve što je u prošlosti krivo činila, kriva je. Sv. Augustin je to lijepo rekao: "Crkva je svetica i grešnica (curva)." I tako je, sve do danas. Ali, ako smo svjesni da svaki od nas ostavlja/odlaže djelić svoj grešnosti u crkvi, onda ćemo nastojati biti objektivni i strpljivi s pogreškama drugih. Smeta me kad netko nastupa iracionalno, s puno negativnog naboja i s potrebom da nekoga blati.
No, moguće je da i ja griješim...s takvima uopće ne treba razgovarati.
U svakom slučaju, dobro je što si tu. Možda ćemo se malo manje prepirati, a malo više smijati.
 
Natrag
Top