Nasilje koje vec prelazi granice ukusa!

Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Postoji jedna stvar,zapadnjacka kojoj se ja divim...I to je jedino sto bi ja sa Zapada "dovela" ovde...
Cesto gledam Animal Planet...(mislim da ste i vi gledali)...Emisija "Policija za zivotinje"...
Samo posmatram sta tamo rade zivotinjama i to se sve javno prikazuje i svaka im cast na tome...Ajde sto se javno prikazuje,nego su i zakoni stvarno rigorozni...Placaju se velike kazne plus se ide na robiju...Za nauhranjenost sopstvenog ljubimca se robija po 1 godinu i placa kazna od 1000 dolara...
A o mucenju da ne pricam...
Divim se ljudima koji se bave tim poslom i cega se sve nagledaju i kako provode zakon...Ja im za to skidam kapu...
A mi i nas Balkan...ne znam kako se mozemo pohvaliti bilo cim...Bijedni su nam zakoni...
Ovde,kod nas u Bosni...Ovde gdje ja zivim...Mladic koji je vozio i imao saobracajnu nesrecu,a s njim je bio moj drug koji je poginuo,dobio je 2 godine zatvora...Ajde da su dvije godine...NE-on ima svaki vikend slobodan,ima posao "u zatvoru" (radi i na svadbama),vise je kuci nego u zatvoru,izlazi,opija se pa se KAO vrati na robiju...
E to je bijedna drzava i bijedan zakon...Ovde je ja mislim o zivotinjama suvisno i pricati....
 
Član
Učlanjen(a)
27.09.2009
Poruka
26
Svaka cast zivotinjama, treba ih zastititi ali tko stiti ljude. Postoje stotine udruga ovdje u Hrvatskoj koje stite sve i svasta ali nisam cuo
da postoji udruga za zastitu covjeka a on je sve ugrozeniji u ovom bjednom svijetu.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Svaka cast zivotinjama, treba ih zastititi ali tko stiti ljude. Postoje stotine udruga ovdje u Hrvatskoj koje stite sve i svasta ali nisam cuo
da postoji udruga za zastitu covjeka a on je sve ugrozeniji u ovom bjednom svijetu.

Potpuno se slažem, isto je i ovde i u čitavom svetu, samo što ljude "muče" drugi, mentalno zdravi, ali pokvareni ljudi iz jasne materijalne koristi, ali životinje muči um kojem treba psihijatrijska pomoć. Ugnjetavanje ljudi je pitanje grupe, svetskog poretka i socijalno-političkih previranja u svetu, a mučenje životinja je pitanje mentalno devijantnih pojedinaca.
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Kada sam bila mala imala sam komšinicu (baba koja je sama živela) preko puta moje kuće koja je svako jutro kad ustane prvo izašla napolje i tukla svog psa koga je inače držala stalno na lancu. Siroti pas je tako zaurlavao. Svaki put sam oplakala. Jednom se odkinuo sa lanca i pobegao - nikada se više nije vratio. Posle nekog vremena sam ga počela viđati kako stalno ide sa jednim beskućnikom. U njemu je našao spas i prijatelja. Godinama sam ih posle viđala. Posle mnogo godina umro je beskućnik a psa više nikada nisam videla.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Takve pojedince bi trebalo po kratkom postupku slati na dobro prevaspitavanje jer ako je on u stanju takve stvari da uradi bespomocnoj zivotinji nista ga ne sprecava da kasnije to uradi i nekom coveku...
 
Natrag
Top