Narezivanje Iso datoteka - Magic ISO Maker

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Vecina vecih igrica i operativnih sistema na internetu se nalazi u ISO formatu.Posle downloada posto raspakujemo datoteku Winrar ili Winzip programom dobijenu Iso datoteku mozemo raspakovati u racunaru ili narezati na disk (mediju) jednostavno programom Magic ISO Maker..U ovom tutorijalu pokusacu objasniti narezivanje na mediju.....

Posto startovali Magic ISo Maker Ubacite prazni disk u vas cd/dvd room te kliknite na ikonu diska....broj 1

000ygf.jpg


Kliknite na zutu fasciklu.......broj 2

001ksg.jpg


pronadjite u racunaru Iso fajl koji zelite narezati,obelezite ga i kliknite na Otvori...broj 3


002phi.jpg


Sada cemo u padajucem meniju namestiti rezac u koji ubacili mediju (ako imamo vise rezaca u racunaru).....broj 3,U padajucem meniju odredimo brzinu narezivanja....broj 4,Odredimo format narezivanja(uglavnom Mode 1)....broj 5,Cekiramo Burn Proof.....broj 6,Zatim kliknemo na Burn It...broj 7...i narezivanje ce poceti.Postoji tu jos i opcija Eraze koju cemo upotrebiti pre narezivanja (redni broj 7) u slucaju da smo ubacili pisi-brisi disk RW te kliknuti na nju da prvo obrisemo sadrzaj sa nje pa onda ici u narezivanje Burn It.....

003tz.jpg


Narezivanje u toku.......

004xxn.jpg


Po zavrsetku narezivanja otvorimo cd/dvd room da vidimo rezultat naseg narezivanja i videcemo narezanu raspakovanu iso datoteku.....

005iph.jpg

 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF........



:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!807&authkey=AJnpOK8fHhWjudE" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
42
Boki a kakva je procedura sa nero-m ili power iso-m. Jel moze preko tih programa da se nareze iso fajl i kako? hvala unapred....:agree:
 
Član
Učlanjen(a)
20.09.2009
Poruka
72
Kako da narezem iso fajl od 6gb na 2 dvd-a. U pitanju je igrica, iso fajl od 6 gb koju bih hteo da podelim na 2 dela i narezem na 2 dvd-a. Moj rezac ne podrzava Dual Layer diskove. Napravite tutorijal, molim vas.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Idealno resenje i resenje koje ja koristim je Dual Layer medjutim ne za igrice posto ne pamtim kada sam zadnju igrao...To jest u vreme kada igrao nijedna nije prelazila velicinu jedne DVD medie...Medjutim posto si naveo da to je kod tebe nemoguce dao si me malo u razmisljanje..

Da splitujes-seces iso fajl to ce teze ici.....nekazem da ne moze ali ja imam jako loze iskustvo sa tim..

Da je film u pitanju mogao bi ga jednostavno svesti sa DVD9 na DVD5 programom DVD Shrink...Medjutim posto je igrica u pitanju to vec ne prolazi vec treba pronaci neko drugo resenje.....

Jedno od mogucih resenja je recimo da ISo fajl rarujes stim sto ces ga podeliti na recimo polovinu na recimo 3500000000 bytes...

68451709.jpg


Dobices dva rarovana fajla i svaki ponaosob narezes na praznu mediju.....Kada zelis instalirati ubacis jednu po jednu mediju i iskopiras fajlove u racunar,,,,,raspakujes i dobices ponovo iso fajl....koji ako zelis raspakovati koristis neki od more programa u te svrhe a onda instaliras startovanjem setup fajla u igrici.....

Medjutim mislim da je daleko najkvalitetnije resenje da taj veliki iso fajl ubacis u UltraIso program...broj 1

24177562.jpg


Zatim konvertujes u . isz fotmat...Kliknes na Tools a zatim u padajucem meniju na Convert....broj 2

43742014.jpg


Odredis u kom delu racunara zelis usnimiti novonastali fajl,cekiras opciju Compressed ISO (.ISZ)....broj 3 a zatim kliknes misem na Convert...broj 4

31028872.jpg


Sacekas da se proces kompresovanja obavi do kraja .....(za 6,5 GB to ce potrajati izmedju sat i sat ipo) te dobices otprilike posle kompresovanja jedan fajl ne veci od 3,5 GB jer je odnos oko polovine......

76905815.jpg


Takav fajl mozes preko programa Daemon Tool montovati i u buduce preko istog programa koristiti taj kompresovani fajl.....

Ima tu jos resenja ali jednostavno ovo mi je prvo palo na pamet......
 
Natrag
Top