Napravite sami Windows 7 sa ubacenim drajverima i programima..po vasoj zelji i ukusu

Član
Učlanjen(a)
06.04.2010
Poruka
13
Trazi se Boki71

Pozdrav, citao sam neki bokijev post od pre dve godine pa mi nesto nije jasno, ako Bokija jos uvek ima na ovom forumu molim da se javi.
PS/ ovaj post je i ujedno da nakupim deset komada pa da mogu poruku da mu posaljem ;)
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
boki71 je moderator,uskoro ce se javiti,a mozes postaviti konkretno pitanje pa ako ko zna moze odgovoriti dok se on ne javi!
 
Član
Učlanjen(a)
06.04.2010
Poruka
13
E Sinisa hvala ti puuuno na ovako brzom odgovoru, iskreno nisam ocekivao. Post se nalazi u domoćim tutorijalima a vezan za modifikovanje win 7 i pravljenje sopstvene instalacije. a na ovom je linku http://serbianforum.org/domaci-tuto...ma-i-programima-po-vasoj-zelji-i-ukusu-4.html e tu sam naisao na problem sto mi oni postinstall programi nisu odradili i sto nema opcije na samoj instalaciji windows (ono bas kad krene instalacija) posto ja koristim neki win 7 red inace ultimate verzija pa sam hteo da ga pitam kako i taj deo da izmenim, da se ne vidi taj arapin :) dok traje instalacija pise mi ''installing windows 7 red edition by HouSSam i neka njegova slikica, i ono opet dok traje instalacija gde ima copying files, expanding windows files... i gde je ona traka koja pokazuje progres instalacije sve to pise njegovo a jahocu da pise moje :)
Pitanje koliko si me razumeo, skoro da ni sam sebe ne razumem u ovom pitanju ali tako je kako je hehe :)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Evo me.......;) posalji sliku sta hoces izmeniti.....predpostavljam boot sliku ....

To mozes odraditi sa vise alata recimo sa Winreducer7 ili jos jednostavnije sa WDI koga imas na adresi...

Download.png




Kod:
http://www.filefactory.com/file/5bs0sjr3ycop/Wdi.rar

menja se u delu.....Setup Image....

sKGegnzZ.png


S obzirom da i sedmica i osmica imaju wim fajl koji se edituje onda o nacinu rada sa ovim alatom mozes iskoristiti ovaj tutorijal.....

http://serbianforum.org/domaci-tuto...-8-instalacije-kreiranje-aio-windows-8-a.html
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Boki ovo je savrseni tutorijal. Svaka čast i sve pohvale. Naisao sam na par problema a tvoj poslednji post na ovom forumu je 31.12.2012 :) nadam se da si jos uvek ovde da razjasnimo par sitnica. Pozdrav

Neznam odakle informacija o mom poslednjem postu kada sam ovde Administrator i svakodnevno prisutan ....a poslednji post mi je juce bio 02.06.2013
 
Član
Učlanjen(a)
06.04.2010
Poruka
13
Jeeee stig'o Boki :) Vidi Boki, da uradim ss dok instaliram to mogu samo da sanjam, ne umem ti ja to al evo maznuo sam iz tvog tutorijala pa cu ti pokazati gde me kolje:
Windows7-2008-11-04-14-53-46.jpg
pocev odatle, pa zatim
Windows7-2008-11-04-14-54-06.jpg
takodje i ovde
Windows7-2008-11-04-14-54-23.jpg
i tako sve dok se win7 instalira do logon ekrana, onda dolazi onaj deo za koji si dao tut. i to sve radi ok. Sve bi to bilo ok da je barem ovako plavo nego neki hijeroglifi i to tako odvratno izgleda. E jos me je bunilo sto mi je preskocio onaj deo gde me pita na koju cu particiju i da ponudi format, toga uopste nije bilo, sve je to preskocio i samo mi je instalirao jos jedan win7 preko.
Eto toliko od mene, sad pucaj :)
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pa to je to sto mislo da te muci.......otvori windows instalaciju sa WDI i u delu Setup image zameni sliku......mora biti u vecoj rezoluciji u recimo u bmp ili png formatu da bi to lepo izgledalo......zatim usnimi novi iso te instalacije.......

sve je objasnjeno ovde u ovoj temi za Windows download Integrator.,....a tebe zanima samo seo za setup image......videces vec....

Prerada Windows 8 instalacije,Kreiranje AIO Windows 8

kreni redom odotvaranja iso instalacije ovim programomi bice ti jasnije kako odraditi......
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
boki71 a kako mogu da ga napravim u fulu kao sto moze xp i da ne pise nigde Windows...Ja sam to na xp radio sa Resource hacker...npr da pise Install SF OS a ne Install Windows
 
Član
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruka
14
kao napraviti da bude i 32 i 64 bitna verzija u jednoj instalaciji,znaci obe na jednom disku.
 
Natrag
Top