Napravio sam sigurnu kuću za muškarce

Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
6.013
Napravio sam sigurnu kuću za muškarce

251aab65b8128af0a60cebd37138a123.jpeg


Moja žena se prilično začudila kada sam joj predložio da na more ode sama sa decom i njenom sestrom. Pronašao sam im savršen aranžman u Grčkoj. Sve se poklopilo, cene, datumi i taman toliko mesta u apartmanu da je moje prisustvo višak. Nije joj bilo jasno zašto sam i ja uzeo slobodne dane kada ću ih provesti kod kuće, ali ja sam imao plan.

Prvi dan sam radio na sređivanju dvorišta. Poželeo sam da iznenadim ženu kada se vrati, a i fizički posao mi je prijao. Ceo dan go do pasa, tišina i hladno pivo u ruci nakon završenog posla. Najteži deo priprema bio je taj što sam morao da se pomirim sa ortakom koji je o.k. lik, ali je nekada užasno nedokazan. Bio mi je potreban njegov ogroman TV a znajući da veliki broj drugih muškaraca zavisi od mene rešio sam da progutam ponos.

U skockano dvorište izneo sam ležaljke i prskalice za travu koje su periodično prskale ležaljke pred TV-om. Od ortaka koji drži kafić uzeo sam ogroman frižider za sladoled koji sam nakrcao sa pivom od dna do vrha. Evropsko prvenstvo u fudbalu moglo je da počne.

Moje dvorište postalo je sigurna kuća za muškarce. U njemu sada borave i oni koji su kao i ja uspeli da uzmu odmor a svoje pošalju negde, ali i oni koji umorni pravo sa posla dolazile u našu oazu. Napravili smo plan i program za predstojeću fazu takmičenja. Tačno se zna ko je blagajnik za interne opklade, ko je roštilj majstor a ko dočekuje umorne muškarce sa posla sa ohlađenim pivom. Na ulazu mora da se ugasi zvono na telefonu, a politika je zabranjena tema. Svako ko dozvoli sebi da se iznervira zbog bilo čega što nije fudbal u kutiju za faulove stavlja 100 dinara koje idu u fond za pivo. Ortaku koji je pitao da li može da dovede devojku, ubrizgali smo duplu dozu pivomicina protiv papučamurluka. U mom dvorištu zavladao je kratkoročan ali dugo očekivan fudbalijarhat i ništa ga neće poremetiti. Nemamo problem sa uspostavljanjem hijerarhije pošto se zna da su u mom čoporu svi lavovi, i zaslužili su odmor po meri.

(B. O.)


Izvor: sport.blic.rs
 
Natrag
Top