Član
Učlanjen(a)
17.01.2013
Poruka
1
Da li jacina napajanja utice na rad kompjutera? I da je napajanje od 250W dovoljno za sledecu konfiguraciju:
Procesor - Intel Pentijum 4 CPU 2.80Mgh
Graficka - nVidia GeForce 2gb 620
Ram memorija - 2gb
200gb ukupne memorije???

Molim vas hitno mi je potrebno jer mi komp mnogo usporeno radi.. Skoro sam kupio novu graficku, i obarao sistem, skenirao sistem i sve je ok.. Samo radi usporeno.. Da li to ima bilo kakve veze sa napajanjem?

Hvala unapred!
 
Član
Učlanjen(a)
18.01.2013
Poruka
2
nije treba ti mnogo jace napajanje za takvu graficku!ako je to nvidia gtx ili gt
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Koji je processor model i broj (Willamete, Northwood, Prescot, Cedar Mill, Pentium D 9xx, 8xx itd) skini AIDA64 (nadji na forumu) i pogledaj detaljno model processora, to moze uticati nepovoljno na performanse, pogotovo ako koristis neki single core CPU.
Drugo, koji OS imas, koliko napajanje ima vati i koje je marke.
Ako neznas koliko ima vati, otvori stranicu kucista i pogledaj nalepnicu na napajanju, u koloni +12V pogledaj koliko Ampera (A) ima.
Pa cemo ti onda dtaljnije objasniti da li moze ili ne.
Inace ta graficka je bas slaba i mali je potrosac (nema celih 50W), koristi 64-bit interface i GDDR3 memoriju na 700Mhz, za nju se preporucuje napajanje od barem 300W (dakle nista posebno), naravno da napajanje moze uticati na stabilnost sistema.
Trece, jesi li imao neku drugu grafu pre te?
Ako jesi, bilo bi dobro da obrises driver od stare, zbog stabilnosti sistema.
Jesi li instalirao odgovarajuci driver za postojeci OS? Skidaj poslednji sa Nvidia sajta, mozes i preko auto detect na sajtu, samo nemoj beta verziju.


nije treba ti mnogo jace napajanje za takvu graficku!ako je to nvidia gtx ili gt

Druze ova grafika je low-end, ne postoji GTX verzija sve do modela 640, od 650, pa na dalje je GTX....
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top