Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
U koju trećinu ti sebe ubrajaš?
____


ZAHARIJA 13,8
i u svoj će zemlji - riječ je JAHVINA
DVIJE TREĆINE BITI ISTRIJEBLJENE,
A TREĆINA OSTAVLJENA.

ZAHARIJA 13,9
Tu ću TREĆINU kroz oganj provesti,
pročistit ću ih kao što se pročišćuje srebro,
iskušat ih kao što se srebro iskušava. I ON ĆE ZAZIVATI IME MOJE, a ja ću mu se odazvati; i reći ću: Moj je to narod! a on će reći: JAHVE JE BOG MOJ!`

-----------------------------------------------------
TKO je tvoj Bog Jedini?
Kako Mu je IME Sveto?
KOJE IME ćeš ti zazivati?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TKO JE TVOJ BOG ???

==============================



Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================



Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------


Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

OTAC I SIN VECNI BOG - uporedni tekstovi:

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Najgore je sto vi samo ispucavate pripremljene tekstove. Nigde diskusije nicega..

Ovaj insistira na imenu?

Pa Bog nema neko posebno ime! Bozje ime YHWH dolazi od glagola ''hava'' sto znaci: ''on prouzrokuje da postaje'' ili prevedeno na nas jezik: ''Stvoritelj''.

Sva imena u bibliji imaju svoje znacenje. Isto tako Avramovo ime znaci ''otac mnostva'', ''isav'' znaci rutav. Mojsee> i dan danas dolazi od reci ''sea'' na engleskom sto znaci ''more'' jer su ga izvadili iz vode, to znaci i na hebrejskom.

Kada su jevreji prevodili bibliju(septuagintu) na grcki Bozje ime YHWH su preveli sa ''Kirios'' koje ima isto znacenje.

Kada se neko preseli u drugu zemlju imena se prevode. Recimo ime: ''Nada'' kad se preselis u Ameriku bi bilo ''Hope''.

Imena u bibliji oznacavaju karakter. Tako je i sa Bozjim imenom.
Kada je Mojsije pitao Boga: ''A kada dodjem sinovima Izraelovim i pitaju me kako mu je ime, sta cu im odgovoriti?''.

Sta, zar oni nisu znali kako je ime njihovog Boga??? Kakvo glupo pitanje!

Ali oni stvarno nisu znali kako se on zove, do tada je Bog bio poznat kao: ''Bog Avramov, Bog Isakov i Bog Jakovljev''.

On sam izjavljuje: ''I javio sam se Avramu, Isaku i Jakovu imenom Bog Svemoguci, ali imenom svojim Jehova ne bih im poznat''. (2.Mo 6:3)

Pitam se, citaju li ovi bibliju uopste???

Bog nema neko posebno ime, dao im je YHWH samo zato da bi ga razlikovali od drugih egipatskih Bogova!

Kada je Mojsije dosao faraonu i rekao mu: ''Jehova kaze..." A ovaj mu je odgovorio: ''Ko je Jehova??'' ni sam faraon kod kojeg je taj narod ziveo nije znao kako se zove Bog tog naroda!

Zar to ne dokazuje da nisu znali Bozje ime? Naravno da dokazuje!

Mojsije je ukljucio ime Jehova od pocetka samo zato sto ga je on kao pisac vec znao, ali ljudi onog vremena nisu znali Bozje ime! I nije im bilo vazno da znaju!

_______________________________________

To je sto se tice imena Bozjeg, a sad ja da postavim pitanje ovim botovima:

Zasto biblija nije konzistentna u koricenju imena 'Jehova' od pocetka do kraja?

Zasto ni jedan od 5000 manuskripata Novog Zaveta ne sadrzi to ime!? Zasto ga u Novom Zavetu NEMA???

Zar Bog nije cuvao svoju rec tj. izvorni tekst vec je dopustio da ljudska ruka izbaci njegovo vlastito ime???

Na ovo oni naravno nemaju odgovor! Morali bi reci da je biblija - 'falsifikovana', a ako je falsifikovana, onda Bog nije cuvao svoju rec ili Novi Zavet uopste i nije njegova rec! A onda mozemo slobodno tu knjigu da bacimo u djubre!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Najgore je sto vi samo ispucavate pripremljene tekstove. Nigde diskusije nicega..

Ako si i očekivao da neko od klanjaoca "duha proroštva" diskutuje, grdno si se prevario. Oni ništa drugo sem svojih pripremljenih shabatarskih ponavljanja i nemaju. Uostalom, sa hereticima se i ne raspravlja o veri. Nikada, osim kada su nasrtljivi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ako si i očekivao da neko od klanjaoca "duha proroštva" diskutuje, grdno si se prevario. Oni ništa drugo sem svojih pripremljenih shabatarskih ponavljanja i nemaju. Uostalom, sa hereticima se i ne raspravlja o veri. Nikada, osim kada su nasrtljivi.

Evo ja raspravljam, ali onaj piramida je obican bot, koji nece odgovoriti nista. Covek dodje, ispuca pripremljen materijal i ode..

A ni drugi nisu nista bolji.. Ne vredi sto si mu sve oborio, pa on je 'izabran', on bez provere zna da je ovo sto sam napisao neistina, jer njemu se Bog licno javlja! Piramida ti je u istom klubu sa Laodikejom i Tripom i ostalima, i njemu se 'javlja'..

Zaista sticem ogromno postovanje prema Jehovinim Svedocima, kod njih bar nema umisljenika koji smatraju da su izabrani proroci i nema fanatika..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo ja raspravljam, ali onaj piramida je obican bot, koji nece odgovoriti nista. Covek dodje, ispuca pripremljen materijal i ode..

A DarthShone i dalje napada mene i Adventiste, i ako je rec o Piramidi i njegovoj tvrdnji da Isus nije Bog.

A ja sam samo postavio biblijske dokaze da jeste Bog.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zaista sticem ogromno postovanje prema Jehovinim Svedocima, kod njih bar nema umisljenika koji smatraju da su izabrani proroci i nema fanatika..

Ima fanatika i kod njih, ali takvi ne idu na teren. Obični ljudi sa kojima se možda i može razogvarati su oni koje srećemo.

EGWisti su druga priča, kod njih je svako "izabran" i svako je potencijalni "prorok". O onima koji bi da naslede "svesvjatu" da i ne govorim, a upravo takvi se okupljaju ovde.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TKO JE TVOJ BOG ???
==============================

Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================

Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------

Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
TKO JE TVOJ BOG ???
==============================

Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================

Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------

Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………

JHVH ili JAHVE spasitelj.

Isusovo ime JEHOSUA - JESUA, znaci JAHVE JE SPASITELJ.

Isus je svuda u novom zavetu nazvan SPASITELJ.

Dakle, Isus je JHVH ili JAHVE spasitelj.
 
Natrag
Top