Najteže pitanje za 99% današnjih Kršćana

Učlanjen(a)
16.09.2014
Poruka
16
Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana je:

Tko je tvoj Bog?
Kako Mu je Ime?
===========

Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa
IME BOGA JE.......................

За хрисшћине има један одговор - Исус Христос је Бог, и позивајући име га човек каже к Богу.

Јеванђеље по Јовану 14: 9.
"Исус му рече: толико времена сам ја с тобом, и
Ти ме не знаш, Филипе? Онај ко је видео мене, видео
Отац;"
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
За хрисшћине има један одговор - Исус Христос је Бог, и позивајући име га човек каже к Богу.

Јеванђеље по Јовану 14: 9.
"Исус му рече: толико времена сам ја с тобом, и
Ти ме не знаш, Филипе? Онај ко је видео мене, видео
Отац;"

Sve to je već rečeno i napisano ,džaba trud , onse drži svoga ko pijan plota , žali Bože truda.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
За хрисшћине има један одговор - Исус Христос је Бог, и позивајући име га човек каже к Богу.

Јеванђеље по Јовану 14: 9.
"Исус му рече: толико времена сам ја с тобом, и
Ти ме не знаш, Филипе? Онај ко је видео мене, видео
Отац;"

KOJE je TO Ime za Koje G Isus kaže - TREBA GA SVETITI?


Matej 6,9
Vi, dakle, ovako molite: `Oče naš, koji jesi na nebesima! Sveti se ime tvoje!
Luka 11,2
On im reče: "Kad molite, govorite: `Oče! Sveti se ime tvoje! Dođi kraljevstvo tvoje!
=============================================================

KOJE je TO Ime za Koje G Isus kaže - OBJAVIO SAM GA?


Ivan 17,6
Objavio sam ime tvoje ljudima koje si mi dao od svijeta.
Tvoji bijahu, a ti ih meni dade i riječ su tvoju sačuvali.
=============================================================

dao si tvrdnju
Ime tvoga Boga je ISUS
ALI
Nisi dao niti jedan stih
IME BOGA JE ISUS.

ajmo ponovno probati
==============

Tko je tvoj Bog?
Kako Mu je Ime?
===========

Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa
IME BOGA JE.......................
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Isus
Tko je tvoj Bog?
Kako Mu je Ime?
===========

Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa
IME BOGA JE.......................


Isus Hrist. Ako me pitaš kako je ime Bogu Ocu ja ću ti reći da ne znam. Možda bi bolje razumeo kada bi shvatio da je čoveka konstruisao lično Hrist a ne Bog Otac. U stvari tu zalazimo u sferu gde je potrebna širina ljudskog duha a ko to nema bolje je ne upuštati se u raspravu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
dokaži da lažem
TO još nisi do sada uspio
KAO NI PO OVOJ TEMI
---------------------------
TI veliki samozvani Kršćanin
NE MOŽEŠ STIHOVIMA DOKAZATI
Ime Boga Je ISUS
_________________

Ja ti lepo dam stih iz Isaije da on ''ISUSA ZOVE: IMENOM BOG''.
A ti kazes da ja ''nisam dokazao da lazes''??? o_O

Pa ko ovde laze, ti ili Isaija?
Hoces li i Isaiju nazvati ''lazljivcem''?

On kaze:
''IME ce mu biti: Divni Savetnik, Otac Vecni, Knez Mirni, BOG Silni''(Isaija 9:6)

Dokazi da je Isaija lagao.
Cekam tvoj odgovor!?

JAK ti je nauk!
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa
Ime Boga je..........................................

JAk je tebi nauk!
Dokazi ti svoju tvrdnju Biblijskim stihom Novog Zaveta, tipa:

''IME BOGA JE.........JEHOVA"

Ali ako takvog stiha nemas, znaci da lazes!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
IZLAZAK 6,3

Abrahamu, Izaku i Jakovu objavljivao sam se kao El Šadaj. Ali njima se nisam očitovao pod svojim imenom - Jahve.

IZLAZAK 15,3

Jahve je ratnik hrabar, Jahve je ime njegovo.

IZLAZAK 20,7

Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.

IZLAZAK 33,19

"Dopustit ću da ispred tebe prođe sav moj sjaj", odgovori, "i pred tobom ću izustiti svoje ime Jahve. Bit ću milostiv kome hoću da milostiv budem; smilovat ću se komu hoću da se smilujem.

IZLAZAK 34,5

Jahve se spusti u liku oblaka, a on stade preda nj i zazva Ime: "Jahve!

LEVITSKI ZAKONIK 18,21

Ne smiješ dopuštati da koje tvoje dijete bude žrtvovano Moleku; ne smiješ tako obeščašćivati ime Boga svoga. Ja sam Jahve!

LEVITSKI ZAKONIK 19,12

Nemojte se krivo kleti mojim imenom i tako oskvrnjivati ime svoga Boga. Ja sam Jahve!

LEVITSKI ZAKONIK 21,6

Neka budu posvećeni svome Bogu; neka ne oskvrnjuju ime svoga Boga, jer oni prinose žrtve u čast Jahvi paljene, hranu Boga svoga. Zato moraju biti sveti.

LEVITSKI ZAKONIK 22,2

"Reci Aronu i njegovim sinovima da sveto postupaju sa svetim prinosima Izraelaca; neka ne oskvrnjuju moje sveto ime koje oni - ta moje je! - moraju svetiti. Ja sam Jahve!

LEVITSKI ZAKONIK 22,32

Ne oskvrnjujte moga svetog imena, nego neka budem proglašen svetim među Izraelcima - ja, Jahve, koji vas posvećujem.

LEVITSKI ZAKONIK 24,16

tko izgovori hulu na ime Jahvino neka se smakne - neka ga sva zajednica kamenuje; bio stranac ili domorodac, ako pohuli ime Jahvino, mora mrijeti.

BROJEVI 6,26

Neka pogled svoj Jahve svrati na te i mir ti donese!` Tako neka stavljaju moje ime nad sinove Izraelove, i ja ću ih blagoslivljati.

PONOVLJENI ZAKON 5,11

Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
 
Učlanjen(a)
16.09.2014
Poruka
16
KOJE je TO Ime za Koje G Isus kaže - TREBA GA SVETITI?

Matej 6,9
Vi, dakle, ovako molite: `Oče naš, koji jesi na nebesima! Sveti se ime tvoje!
Luka 11,2
On im reče: "Kad molite, govorite: `Oče! Sveti se ime tvoje! Dođi kraljevstvo tvoje!
=============================================================
KOJE je TO Ime za Koje G Isus kaže - OBJAVIO SAM GA?
Ivan 17,6
Objavio sam ime tvoje ljudima koje si mi dao od svijeta.
Tvoji bijahu, a ti ih meni dade i riječ su tvoju sačuvali.
=============================================================
dao si tvrdnju
Ime tvoga Boga je ISUS
ALI
Nisi dao niti jedan stih
IME BOGA JE ISUS.
ajmo ponovno probati
==============
Tko je tvoj Bog?
Kako Mu je Ime?
===========
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa
IME BOGA JE.......................

Библија има у својих текстови неколико имена Бога, али нема имени које заисто описао би Бога, која би садржала суштину Божију.
Као пише Григорије Богослов: "Божество неименуемо".

Сваки пут лјуди доделити имена Богу који одражавају неке особине Бога.
Григорије Богослов сматра три катего рије имена:

1. Сущий (Ιεχωβά), Бог и Господь
[Григорије Богослов, "Слова, 30" (српски можда "Речи, 30"]

2. Вседержитель (Cвемогућ), Царь славы (Цар славe), Царь веков (Цар вековe), Царь сил (не знам као пише се српски, можда је Царь снаге или Царь над војскама), Царь возлюбленного (Цар љубавника), Царь царствующих (Цар над царевима), Господь Сафаоф (Господ над војскама), Господь сил (не знам као пише се српски, можда је Господ над војскама или Господ снаге), Господь господствующих (Господар господара).
[Исх.15:3; Пс.23:19; 1 Тим.1:17; Пс.57:13; 1 Тим.6:15; Ис.1:19; Рим.9:29; Втор.10:17; Ис.3:15; Ам.6:8. ]

3. Коначно, трећа категорија се састоји од имена Бога спасења, Бог Венгеанце, Бога мира, Бога истине, Бог Аврама, Исака и Јакова и другим именима повезаних са акцијама Бога у историји израелских народа.
[Пс.67:21; 93:1; Рим.15:33; Пс.4:2; Исх.3:6. ]
Ова категорија такође укључује и имена Бога "након оваплоћења," тј, властита имена Христовог.
[Г.Б. "Речи 6,12,25-32"]
Tакође имена су Бог Мира и Бог Љубави (Љубав).
[Г.Б. "Речи 22,4,1-4"]
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.09.2014
Poruka
16
IZLAZAK 6,3

Abrahamu, Izaku i Jakovu objavljivao sam se kao El Šadaj. Ali njima se nisam očitovao pod svojim imenom - Jahve.

IZLAZAK 15,3

Jahve je ratnik hrabar, Jahve je ime njegovo.

IZLAZAK 20,7

Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.

IZLAZAK 33,19

"Dopustit ću da ispred tebe prođe sav moj sjaj", odgovori, "i pred tobom ću izustiti svoje ime Jahve. Bit ću milostiv kome hoću da milostiv budem; smilovat ću se komu hoću da se smilujem.

IZLAZAK 34,5

Jahve se spusti u liku oblaka, a on stade preda nj i zazva Ime: "Jahve!

LEVITSKI ZAKONIK 18,21

Ne smiješ dopuštati da koje tvoje dijete bude žrtvovano Moleku; ne smiješ tako obeščašćivati ime Boga svoga. Ja sam Jahve!

LEVITSKI ZAKONIK 19,12

Nemojte se krivo kleti mojim imenom i tako oskvrnjivati ime svoga Boga. Ja sam Jahve!

LEVITSKI ZAKONIK 21,6

Neka budu posvećeni svome Bogu; neka ne oskvrnjuju ime svoga Boga, jer oni prinose žrtve u čast Jahvi paljene, hranu Boga svoga. Zato moraju biti sveti.

LEVITSKI ZAKONIK 22,2

"Reci Aronu i njegovim sinovima da sveto postupaju sa svetim prinosima Izraelaca; neka ne oskvrnjuju moje sveto ime koje oni - ta moje je! - moraju svetiti. Ja sam Jahve!

LEVITSKI ZAKONIK 22,32

Ne oskvrnjujte moga svetog imena, nego neka budem proglašen svetim među Izraelcima - ja, Jahve, koji vas posvećujem.

LEVITSKI ZAKONIK 24,16

tko izgovori hulu na ime Jahvino neka se smakne - neka ga sva zajednica kamenuje; bio stranac ili domorodac, ako pohuli ime Jahvino, mora mrijeti.

BROJEVI 6,26

Neka pogled svoj Jahve svrati na te i mir ti donese!` Tako neka stavljaju moje ime nad sinove Izraelove, i ja ću ih blagoslivljati.

PONOVLJENI ZAKON 5,11

Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.


16. И ми смо познали и повјеровали љубав коју Бог има према нама. Бог је љубав, и који
пребива у љубави, у Богу пребива и Бог у њему.
(1Јован.4: 16)

Љубав је такође једно од имена
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
IZLAZAK 6,3

Abrahamu, Izaku i Jakovu objavljivao sam se kao El Šadaj. Ali njima se nisam očitovao pod svojim imenom - Jahve.

IZLAZAK 15,3

Jahve je ratnik hrabar, Jahve je ime njegovo.

IZLAZAK 20,7

Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.

IZLAZAK 33,19

"Dopustit ću da ispred tebe prođe sav moj sjaj", odgovori, "i pred tobom ću izustiti svoje ime Jahve. Bit ću milostiv kome hoću da milostiv budem; smilovat ću se komu hoću da se smilujem.

IZLAZAK 34,5

Jahve se spusti u liku oblaka, a on stade preda nj i zazva Ime: "Jahve!

LEVITSKI ZAKONIK 18,21

Ne smiješ dopuštati da koje tvoje dijete bude žrtvovano Moleku; ne smiješ tako obeščašćivati ime Boga svoga. Ja sam Jahve!

LEVITSKI ZAKONIK 19,12

Nemojte se krivo kleti mojim imenom i tako oskvrnjivati ime svoga Boga. Ja sam Jahve!

LEVITSKI ZAKONIK 21,6

Neka budu posvećeni svome Bogu; neka ne oskvrnjuju ime svoga Boga, jer oni prinose žrtve u čast Jahvi paljene, hranu Boga svoga. Zato moraju biti sveti.

LEVITSKI ZAKONIK 22,2

"Reci Aronu i njegovim sinovima da sveto postupaju sa svetim prinosima Izraelaca; neka ne oskvrnjuju moje sveto ime koje oni - ta moje je! - moraju svetiti. Ja sam Jahve!

LEVITSKI ZAKONIK 22,32

Ne oskvrnjujte moga svetog imena, nego neka budem proglašen svetim među Izraelcima - ja, Jahve, koji vas posvećujem.

LEVITSKI ZAKONIK 24,16

tko izgovori hulu na ime Jahvino neka se smakne - neka ga sva zajednica kamenuje; bio stranac ili domorodac, ako pohuli ime Jahvino, mora mrijeti.

BROJEVI 6,26

Neka pogled svoj Jahve svrati na te i mir ti donese!` Tako neka stavljaju moje ime nad sinove Izraelove, i ja ću ih blagoslivljati.

PONOVLJENI ZAKON 5,11

Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.

Novi Zavet, prijatelju, Novi Zavet se trazi!

Ja hocu da vidim kako su Apostoli zvali Boga???

Dakle da pokusamo jos jednom: -daj mi stih iz Novog Zaveta tipa:

''IME BOGA JE......JEHOVA!''

Cekam?
 
Učlanjen(a)
16.09.2014
Poruka
16
16. И ми смо познали и повјеровали љубав коју Бог има према нама. Бог је љубав, и који
пребива у љубави, у Богу пребива и Бог у њему.
(1Јован.4: 16)
Ово йе нови завет.
 
Natrag
Top