Najteže pitanje za 99% današnjih Kršćana

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Au vi se jos uvek zamlacujete sa ovim likom.
Sta pricati sa grupacijom koja u svom prevodu NZ svugde ubaci Jehova iako se u izvornom ne nalazi tamo.
To samo jedan od primera namerno loseg prevoda. Jedni su od najvecih manipulatora na religijskoj sceni. Hriscani nisu. To je religija za sebe. Samo koriste hriscanska imena (Isus, Sotona, Jahve...). Mislim, imaju i sopstvenu "svetu knjigu" koju zovu Biblija a sa njom veze nema.
Sta reci na to da im je osnivac verovao u piramide, organizacija posle osudila verovanje u piramide a ovaj lik ima nik piramida?! Svakome ko je procitao pola njegovog posta i cetvrt njegovog odgovora na necije pitanje je jasno o kakvoj osobi je rec. Namerno se pravi da ne zna srpski i tera svoje na kineskom. Tipican primer osobe kojoj vise ni savest ne funkcionise koliko puta je ugusio glas razuma citajuci pismo i priklanjajuci se tumacenju Kule strazare a ne onome sto mu razum i srpski jezik kazu da je znacenje teksta.
Sto trosite vreme i zivce na njega?!?!
On mi je jasan, vi mi niste jasni.

Sve si tacno rekao.
Ne znam za druge, ali moji odgovori su tu, da drugi ne bi naseli na ovu pricu..
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Мени је чудно како ти не видиш оно што види 99% од Римљана и фарисеја прозваних хришћана. Како теби није чудно? Ви сте самозвани ("Јеховини сведоци"). Ако мени 99 људи каже да је нешто плаво, ја ћу сигурно поверовати да сам далтониста. Јер једини ја не видим плаву боју, а сви остали виде.

Gle super usporedba svaka čast , na ovoj temi 99% posto je oni koji nemogu prepoznat boju , a onaj jedan posto sve vidi.

Замисли ситуацију да се вратиш у време 1-4 века и убеђујеш хришћане које убијају на сваком кораку да њихов Христ није оваплоћени Бог (ЈХВХ), него анђео Михаило, а ипак само човек. Да је Свети Дух који их учи и води само безлична сила. О таквим учитељима је писао апостол Павле.

Iovo je za svaku pohvalu , ljepo si ovo napisao , zamisli sve te kršćane koje su bacali lavovima , ubijaliji ko stoku , nisu oni umirali zbog imena oni su umirali za Boga , a svi znamo za koga su umirali , umirali su za Krista .

Au vi se jos uvek zamlacujete sa ovim likom.
Sta pricati sa grupacijom koja u svom prevodu NZ svugde ubaci Jehova iako se u izvornom ne nalazi tamo.
To samo jedan od primera namerno loseg prevoda. Jedni su od najvecih manipulatora na religijskoj sceni. Hriscani nisu. To je religija za sebe. Samo koriste hriscanska imena (Isus, Sotona, Jahve...). Mislim, imaju i sopstvenu "svetu knjigu" koju zovu Biblija a sa njom veze nema.
Sta reci na to da im je osnivac verovao u piramide, organizacija posle osudila verovanje u piramide a ovaj lik ima nik piramida?! Svakome ko je procitao pola njegovog posta i cetvrt njegovog odgovora na necije pitanje je jasno o kakvoj osobi je rec. Namerno se pravi da ne zna srpski i tera svoje na kineskom. Tipican primer osobe kojoj vise ni savest ne funkcionise koliko puta je ugusio glas razuma citajuci pismo i priklanjajuci se tumacenju Kule strazare a ne onome sto mu razum i srpski jezik kazu da je znacenje teksta.
Sto trosite vreme i zivce na njega?!?!
On mi je jasan, vi mi niste jasni.

Što reći svesi dobro rekao super . Nebi se Krist ni trebao dat razapet da nije takvi
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Isus je BOG za 99% današnjih samozvanih Kršćana.
=================================

zar nikome od vas nije čudno to


Мени је чудно како ти не видиш оно што види 99% од Римљана и фарисеја прозваних хришћана. Како теби није чудно? Ви сте самозвани ("Јеховини сведоци"). Ако мени 99 људи каже да је нешто плаво, ја ћу сигурно поверовати да сам далтониста. Јер једини ја не видим плаву боју, а сви остали виде.

Замисли ситуацију да се вратиш у време 1-4 века и убеђујеш хришћане које убијају на сваком кораку да њихов Христ није оваплоћени Бог (ЈХВХ), него анђео Михаило, а ипак само човек. Да је Свети Дух који их учи и води само безлична сила. О таквим учитељима је писао апостол Павле.
===============================
kakve veze sa vezom ima tvoj post sa temom?

preuzeo si ko Muslimani -
ŽIDOVSKU vjeru
i IZMIJENIO JE
-----------------------------
valjda Židovi najbolje znaju TKO IM JE BOG - a ne ti.
____________________________________________

G Isus kaže - JAKO MALO LJUDI ĆE SE SPASITI
samo 1/3

a TA 1/3 - REČI ĆE


Zaharija 13,8
i u svoj će zemlji - riječ je Jahvina - dvije trećine biti istrijebljene, a trećina ostavljena.
Zaharija 13,9
Tu ću trećinu kroz oganj provesti, pročistit ću ih kao što se pročišćuje srebro, iskušat` ih kao što se srebro iskušava.
I on će zazivati ime moje,
a ja ću mu se odazvati; i reći ću:
`Moj je to narod!` a on će reći:
`Jahve je Bog moj!`

===========================
KOJE Ime ćeš ti zazivati?
=======================================================

Apostol Matej citira ovo poglavlje i kaze da se odnosi na ISUSA:

''I ostavivši Nazaret dođe i namesti se u Kapernaumu primorskom na međi Zavulonovoj i Neftalimovoj.
Da se zbude šta je rekao Isaija prorok govoreći:
Ljudi koji sede u tami, videše videlo veliko, i onima što sede na strani i u senu smrtnom, zasvetli videlo.
''(mat 4:13)

Evo tekst iz Isaije:

''Narod koji hodi u tami videće videlo veliko, i onima koji sede u zemlji gde je smrtni sen zasvetliće videlo.''(isaija 9:2)

Dakle tekst je isti.
Pa onda idu one reci:

''Jer nam se rodi dete, SIN nam se dade, kojemu je vlast na ramenu: Ime ce mu biti: Divni Savetnik, Otac Vecni, Knez Mirni, Bog Silni''(isaija 9:6)

Jasno je i slepom da se ovde govori o ISUSU!
A ti mozes da se pravis lud, ali to onda NAMERNO RADIS!
Pa ce ti Bog shodno tome i suditi...

kakve veze sa vezom ima tvoj post sa temom?

Dokaži NZ stihovima
gdje je netko zazvao Isusa

OČE ISUSE VJEČNI
BOŽE ISUSE SILNI
----------------------------------
???????????????????????????
dokaži da je to za Isusa?
ALI ne ovdje jer TU nije TA TEMA
imaš tu temu otvorenu
================================================
Au vi se jos uvek zamlacujete sa ovim likom.
Sta pricati sa grupacijom koja u svom prevodu NZ svugde ubaci Jehova iako se u izvornom ne nalazi tamo.
To samo jedan od primera namerno loseg prevoda. Jedni su od najvecih manipulatora na religijskoj sceni. Hriscani nisu. To je religija za sebe. Samo koriste hriscanska imena (Isus, Sotona, Jahve...). Mislim, imaju i sopstvenu "svetu knjigu" koju zovu Biblija a sa njom veze nema.
Sta reci na to da im je osnivac verovao u piramide, organizacija posle osudila verovanje u piramide a ovaj lik ima nik piramida?! Svakome ko je procitao pola njegovog posta i cetvrt njegovog odgovora na necije pitanje je jasno o kakvoj osobi je rec. Namerno se pravi da ne zna srpski i tera svoje na kineskom. Tipican primer osobe kojoj vise ni savest ne funkcionise koliko puta je ugusio glas razuma citajuci pismo i priklanjajuci se tumacenju Kule strazare a ne onome sto mu razum i srpski jezik kazu da je znacenje teksta.
Sto trosite vreme i zivce na njega?!?!
On mi je jasan, vi mi niste jasni.
kakve veze sa vezom ima tvoj post sa temom?

Zapamti
ja nisam i neću nikad biti JS jer ni oni nemaju svu istinu.
_______________________________________________

ZA koga sebe smatraš?
Poznavaocem Biblije?

Tko je tvoj Bog?
Kako Mu je Ime?
----------------------
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa
Ime Boga je..........................................
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
===============================
kakve veze sa vezom ima tvoj post sa temom?

preuzeo si ko Muslimani -
ŽIDOVSKU vjeru
i IZMIJENIO JE
-----------------------------
valjda Židovi najbolje znaju TKO IM JE BOG - a ne ti.
____________________________________________

G Isus kaže - JAKO MALO LJUDI ĆE SE SPASITI
samo 1/3

a TA 1/3 - REČI ĆE


Zaharija 13,8
i u svoj će zemlji - riječ je Jahvina - dvije trećine biti istrijebljene, a trećina ostavljena.
Zaharija 13,9
Tu ću trećinu kroz oganj provesti, pročistit ću ih kao što se pročišćuje srebro, iskušat` ih kao što se srebro iskušava.
I on će zazivati ime moje,
a ja ću mu se odazvati; i reći ću:
`Moj je to narod!` a on će reći:
`Jahve je Bog moj!`

===========================
KOJE Ime ćeš ti zazivati?
=======================================================



kakve veze sa vezom ima tvoj post sa temom?

Dokaži NZ stihovima
gdje je netko zazvao Isusa

OČE ISUSE VJEČNI
BOŽE ISUSE SILNI
----------------------------------
???????????????????????????
dokaži da je to za Isusa?
ALI ne ovdje jer TU nije TA TEMA
imaš tu temu otvorenu
================================================

kakve veze sa vezom ima tvoj post sa temom?

Zapamti
ja nisam i neću nikad biti JS jer ni oni nemaju svu istinu.
_______________________________________________

ZA koga sebe smatraš?
Poznavaocem Biblije?

Tko je tvoj Bog?
Kako Mu je Ime?
----------------------
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa
Ime Boga je..........................................
Da kojim slučajem ne verujem da se "pravis lud'', ja bi stvarno pomislio da to jesi, jel čitajući ove tvoje postove mogu samo zaključiti da NAMERNO LAZES!
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da kojim slučajem ne verujem da se "pravis lud'', ja bi stvarno pomislio da to jesi, jel čitajući ove tvoje postove mogu samo zaključiti da NAMERNO LAZES!
dokaži da lažem
TO još nisi do sada uspio
KAO NI PO OVOJ TEMI
---------------------------
TI veliki samozvani Kršćanin
NE MOŽEŠ STIHOVIMA DOKAZATI
Ime Boga Je ISUS
_________________
JAK ti je nauk!
....................
Tko je tvoj Bog?
Kako Mu je Ime?
----------------------
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa
Ime Boga je..........................................
 
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruka
20
Sve si tacno rekao.
Ne znam za druge, ali moji odgovori su tu, da drugi ne bi naseli na ovu pricu..
Iskreno, mislim da vecina na forume dolazimo vec cvrsto izgradjenog stava i ja licno nisam jos nikada video da neko promeni stav. Pogledaj teme - to su sve kao neka fol pitanja a u stvari samo pozivi na diskusiju. Sto je sasvim ok ali hocu reci da ljudi tu dolaze sa stavom i nece ga promeniti. Ja kontam da je forum vise teatar za vezbu prezentovanja i odbranu svog stava.
Sto se piramide tice, preveliku tezinu mu dajes. Njegovi postovi su tolko niskog kvaliteta u teoloskom, diskusionom, etickom i estetskom smislu da me ne bi cudilo da ga i kolege svedoci mole da vise prestane da ih zastupa a kamoli da neko nasedne na njegovu pricu. Ono sto pisemo i kako pisemo ne govori samo o nasoj teologiji nego i o nasem karakteru, a ljude privlaci ne toliko mozda nasa teologija koliko nas karakter ("po ljubavi ce poznati..."). Sto ne znaci da sadrzaj vere nije bitan nego kazem da piramidini postovi tako zrace da deluju kao da ih je pisala osoba sa ne bash privlacnim karakterom sto onda dodatno deluje odbijajuce na one malobrojne koji su tu da bi dobili odgovore.
On brate ima 3 ranije sastavljenje recenice koje vrti uz sitne modifikacije i sta god vi napisali on vas bezobrazno ignorise i samo copy/pastuje te 3 recenice. Jednostavno, to mu je sistem "diskusije" i to je veoma providno svakom ko iole iskreno trazi odgovore (a ovde takvih ima u promilima).
Al ok, svako ima svoje misljenje i razloge. Samo kazem da mi sad vec deluje ko teglenje prosutih creva. U svakom slucaju, svaka cast za zivce.
Mada, i ovo je korisno. Ako nekome kasnije treba neka referenca stihova i objasnjenja moze da se pozove na neki od vasih postova. Stvarno ste lepo objasnili sve (na nekim drugim temama se ne bi slozili ali ok). Ja kopirao neke postove da imam zlu ne trebalo :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Iskreno, mislim da vecina na forume dolazimo vec cvrsto izgradjenog stava i ja licno nisam jos nikada video da neko promeni stav. Pogledaj teme - to su sve kao neka fol pitanja a u stvari samo pozivi na diskusiju. Sto je sasvim ok ali hocu reci da ljudi tu dolaze sa stavom i nece ga promeniti. Ja kontam da je forum vise teatar za vezbu prezentovanja i odbranu svog stava.
Sto se piramide tice, preveliku tezinu mu dajes. Njegovi postovi su tolko niskog kvaliteta u teoloskom, diskusionom, etickom i estetskom smislu da me ne bi cudilo da ga i kolege svedoci mole da vise prestane da ih zastupa a kamoli da neko nasedne na njegovu pricu. Ono sto pisemo i kako pisemo ne govori samo o nasoj teologiji nego i o nasem karakteru, a ljude privlaci ne toliko mozda nasa teologija koliko nas karakter ("po ljubavi ce poznati..."). Sto ne znaci da sadrzaj vere nije bitan nego kazem da piramidini postovi tako zrace da deluju kao da ih je pisala osoba sa ne bash privlacnim karakterom sto onda dodatno deluje odbijajuce na one malobrojne koji su tu da bi dobili odgovore.
On brate ima 3 ranije sastavljenje recenice koje vrti uz sitne modifikacije i sta god vi napisali on vas bezobrazno ignorise i samo copy/pastuje te 3 recenice. Jednostavno, to mu je sistem "diskusije" i to je veoma providno svakom ko iole iskreno trazi odgovore (a ovde takvih ima u promilima).
Al ok, svako ima svoje misljenje i razloge. Samo kazem da mi sad vec deluje ko teglenje prosutih creva. U svakom slucaju, svaka cast za zivce.
Mada, i ovo je korisno. Ako nekome kasnije treba neka referenca stihova i objasnjenja moze da se pozove na neki od vasih postova. Stvarno ste lepo objasnili sve (na nekim drugim temama se ne bi slozili ali ok). Ja kopirao neke postove da imam zlu ne trebalo :)
Ja za razliku od bajkovaca
mogu svaku svoju tvrdnju potvrditi masom istoznačnih stihova iz Biblije.
---------------------------------------------------------------------------------

Onaj koji svoju tvrdnju NE MOGU stihovima potvrditi - ti su bajkovci
u prijevodu - izmišljivači neistine.
--------------------------------------
a Biblija kaže za takve


Otkrivenje 21,8
Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt.
================================================

ovdje je tema na koju 99% današnjih samozvanih Kršćana
NE MOŽE STIHOVIMA ODGOVORITI
a niti jedan se ne zapita - ZAŠTO NE MOGU?


Tko je tvoj Bog?
Kako Mu je Ime?
----------------------
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa
Ime Boga je..........................................
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
===============================
kakve veze sa vezom ima tvoj post sa temom?

preuzeo si ko Muslimani -
ŽIDOVSKU vjeru
i IZMIJENIO JE
-----------------------------
valjda Židovi najbolje znaju TKO IM JE BOG - a ne ti.

Апсолутно је са темом, правиш се блесав мало?

Управо су то урадили Расел и наследници. Узели хришћанство и гледали где најбоље могу да преваре људе да изгубе Спасење. Да се одрекну оног најосновнијег. Потпуно вам се све слаже са исламом, што користиш моје закључке и показујеш као да си ти нешто о нама закључио?


Да Јевреји знају ко им је Бог, они би прихватили Христоса. Они Јевреји који су Га прихватили, знају ко им је Бог. Ти изгледа не знаш. Мислиш ако користиш име Јехова да Га знаш? Не упознаје се ни човек само по имену.



 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Samo ovo 99% u tvojim postovima govori o tome da ni ti ne verujes u ono sto pises. Da je drugacije bio bi i ti 100% siguran u to sto pricas.
=======================================
NAJTEŽE PITANJE ZA TEBE I NADALJE STOJI NEODGOVORENO
zašto ne možeš stihovima odgovoriti?
zapitaj se!
=======================================

Tko je tvoj Bog?
Kako Mu je Ime?
----------------------
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa
Ime Boga je..........................................

========================================================

Апсолутно је са темом, правиш се блесав мало?

Управо су то урадили Расел и наследници. Узели хришћанство и гледали где најбоље могу да преваре људе да изгубе Спасење. Да се одрекну оног најосновнијег. Потпуно вам се све слаже са исламом, што користиш моје закључке и показујеш као да си ти нешто о нама закључио?


Да Јевреји знају ко им је Бог, они би прихватили Христоса. Они Јевреји који су Га прихватили, знају ко им је Бог. Ти изгледа не знаш. Мислиш ако користиш име Јехова да Га знаш? Не упознаје се ни човек само по имену.
=======================================
NAJTEŽE PITANJE ZA TEBE I NADALJE STOJI NEODGOVORENO
zašto ne možeš stihovima odgovoriti?
zapitaj se!
=======================================

Tko je tvoj Bog?
Kako Mu je Ime?
----------------------
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa
Ime Boga je..........................................

========================================================
 
Natrag
Top