Najprljaviji igrač je Goca Tržan

Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Pevačica Goca Marinković (eks Tržan) i nekadašnji odbojkaš Edin Škorić u anketi na „Blicovom“ sajtu proglašeni su za najprljavije igrače u „Survivoru“. Način igre i razmišljanje izdvojili su ova dva takmičara kao najveće taktičare koji su imali jasnu strategiju kako stići do cilja i u igri ostati što duže.

97534_zabgoca13_f.jpg


Više od pet hiljada čitalaca „Blica“ odgovorilo je na pitanje: „Ko je najprljaviji igrač od preostalih u Survivoru?” Goca Tržan osvojila je 2.951 glas, a Edin Škorić 1.527 glasova. Svi ostali takmičari imali su manje od dvesta glasova, dok je Jelena Mrkić osvojila tek 53 glasa.

Nekima se Gocin i Edinov način igre može dopadati ili ne, ali činjenica je da je „Survivor“ borba za opstanak u svakom smislu te reči i da svako ima pravo da igra kako želi, ali i svako ko gubi ima prava da se ljuti.


Edin smatra da mnogi ljudi imaju pogrešno viđenje suštine „Survivora“.

- Naš narod je sklon da u rialitiju traži čoveka koji je najbolji prijatelj, koji je sa svima dobar... a niko ne kapira da „Survivor“ nije takva igra, kao uostalom ni „Veliki brat“ i „Farma“. Ja sam igrao po pravilima „Survivora“. To je kao kad igraš poker po pravilima s nekim ko ne poznaje pravila i onda da ti zbog toga kažu: „Ti si prljav igrač, ti znaš pravila“. Pa nauči pravila pa igraj - odlučan je Edin smatra da su on i Goca bili najveći taktičari, ali ističe da je Goca mudrija od njega.

- Goca je i te kako imala taktiku, ali je igrala mudrije. Ja sam uvek sve pričao, ne obazirući se na činjenicu da i ti ljudi koje izbacuješ posle imaju bitnu ulogu – da glasaju za tebe. Goca je odigrala sofisticiranije, onako ženski namazano, znala je kada treba da prećuti i ja joj skidam kapu za to - kaže Edin.

On je u glavi imao jasnu taktiku zbog koje mu, dodaje, ne mogu zameriti.

- Sedeo sam na tri-četiri, ma pet stolica i to je moja taktika. U životu nisam takav ni u poslu ni u ljubavi, ali je „Survivor“ nešto drugo. Svi smo mi drugačije skapirali igru. Razlika između mene i drugih je što meni „Survivor“ nije bitan za karijeru, nisam morao da se pitam ko će meni da dođe na koncert, mogao sam da se opustim i da igram. Džiboni je to lepo rekao: „Ja ne pucam na to da se svidim svima, nego nekima“ - zaključuje Edin.

Goca Tržan je pokazala da je jaka ličnost bez dlake na jeziku, stajala je iza svih svojih odluka koje su se menjale shodno tempu igre.

- „Survivor“ je socijalna igra inteligencije u kojoj je bitno da preživiš. Moja taktika je bila da preživim dan i stvari su se menjale iz dana u dan u smislu obrta igre i dešavanja. Ja sam u svakom smislu bila iskrena i ponašala sam se shodno onome što sam pričala. Na to sam veoma ponosna. Na ostrvo nisam otišla nepripremljena, već da igram. I tu nema ništa prljavo. Prljav igrač je veoma tendenciozna reč. Prljav igrač je neko ko je spreman da zabode nož u leđa, a ja to nisam radila - kaže Goca i dodaje:

- Sada kada pogledam, volela bih da sam bila pokvarenija i namazanija i radila kao drugi: pustila druge da prljaju ruke, a ja da se provlačim.

O Goci vladaju oprečna mišljenja i dok je neki podržavaju, drugi je osporavaju.

- Spremna sam na to da me ljudi i vole i mrze. U ovoj zemlji se iskrenost ne ceni i više se vole oni koji izigravaju mučenike. Nisam igrala kao mučenica, niti sam želela da izazovem sažaljenje - tvrdi Goca.



97532_grafika_f.jpg



Jelena o taktici
Pevačica Jelena Mrkić, koja je dobila najmanje glasova, kaže da je ona sa pogrešnom percepcijom pristupila “Survivoru“ i da je taktika na tom polju nešto što je poželjno.
- Svi mi smo Edina prozvali prljavim igračem i to uslovno rečeno jer čim neko primeni taktiku, smatraju ga prljavim igračem, što je pogrešno viđenje. Edin je „Survivor“ shvatio baš onako kako je trebalo. „Survivor“ jeste prljava igra, a većina nas je došla sa pogrešnom percepcijom igre i igrali smo sportski - kaže Jelena.

Izvor: BLic
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Jeste Ljubo, slažem se sa rezultatom ankete. :D Ona se savršeno uklapa u onu: Ko o čemu, kurva o poštenju. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruka
178
Pa da, ne zove se bezveze Survivor, najjači pobedjuju, ali Goca Tržan je umišljena pametnica i pokvarenjačina...po meni...
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Suska se da je i Nikola Rokvic pobedio. Mada svi pricaju razlicite verzije. Ko ce ga znati.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Goca je očajno pokvarena. I uvijek, kada bilo ko ispadne, ima na licu pokvareni osmijeh, koji ne može da prikrije. Stvarno je teško biti takva osoba.
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruka
178
I ja sam cula da je Goca-zla patuljica pobedila, ali ko zna....videcemo
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Ako se stvarno ispostavi da je Goca pobedila tamo, prvi put će se desiti da pobednik na Ostrvu ne dobije glas i od publike.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Znam da su i u prvom i u drugom Survajveru pogodili pobednika. Nadam se ovog puta da su pogresili, slazem se da je Goca pokvarena i da apsolutno ne zasluzuje pobedu.
 
Natrag
Top