najpovoljniji kes kredit

Učlanjen(a)
30.06.2011
Poruka
9
postovanje svima ....
interesuje me u kojoj banci je najpovoljniji kes kredit, posto sam na netu nasao ponudu veliku ali se bas nerazumem najbolje u sve one cifre..interesuje me konkretno 5k eur na 5 godina ili tko nesto...
 
Učlanjen(a)
30.06.2011
Poruka
9
ocigledno da ovo niko i ne cita....jel ovaj forum mrtav i sluzi za download?administrator za ovo temu je?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
ocigledno da ovo niko i ne cita....jel ovaj forum mrtav i sluzi za download?administrator za ovo temu je?
Nije očigledno da ovo niko ne čita, ali je očigledno da ti niko ne odgovara. Ne može administrator nikoga natjerati na to. Uzgred, tvoje pitanje je konfuzno i nejasno - šta ti, recimo, znači 5k eur?
 
Učlanjen(a)
30.06.2011
Poruka
9
pa recimo gospodine urednice 5 k je 5000 i nerazuem zasto se vredjate...ako niste razumeli mogli ste pre mog 2. posta reci da je nerazumljivo....nadao sam se da ovu temu vodi neki strucan ekonomista ili kako god pa malo pojasnit sve one stvari koje mozda obican gradjanin ne razume ili kako god ali pusta sujeta...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
pa recimo gospodine urednice 5 k je 5000 i nerazuem zasto se vredjate...ako niste razumeli mogli ste pre mog 2. posta reci da je nerazumljivo....nadao sam se da ovu temu vodi neki strucan ekonomista ili kako god pa malo pojasnit sve one stvari koje mozda obican gradjanin ne razume ili kako god ali pusta sujeta...
Kostiću, brate mili, gdje ti vidiš nekakvu uvrijeđenost? Postavi konkretno i jasno pitanje, pa onda možeš očekivati da ti neko odgovori.
5 k = 5000:???: Čega?
 
Učlanjen(a)
30.06.2011
Poruka
9
pa ajde onda ispocetka ...posto je nas bankarski sistem sje... pa ko koga izvacari a u smislu da ja nebudem taj (bar ne mnogo) pitanje glasi...
u kojoj banci ili preko koje je najpovoljnije podici kes kredit u vrednosti od 5000 eura (moze i u dinarima) ?pitanje je takodje vezano i za kamate ili ti uslove uopsteno...vreme otplate koje mi odgovara od 3 do 5 godina a mesecna primanja su oko 55000 din ili 55k(1k -kilo-1000)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
pa ajde onda ispocetka ...posto je nas bankarski sistem sje... pa ko koga izvacari a u smislu da ja nebudem taj (bar ne mnogo) pitanje glasi...
u kojoj banci ili preko koje je najpovoljnije podici kes kredit u vrednosti od 5000 eura (moze i u dinarima) ?pitanje je takodje vezano i za kamate ili ti uslove uopsteno...vreme otplate koje mi odgovara od 3 do 5 godina a mesecna primanja su oko 55000 din ili 55k(1k -kilo-1000)
Ja ti mogu dati samo načelni savjet - o čemu bi trebao voditi računa prilikom kreditnog zaduženja u današnjim monetarnim uslovima, a to koja banka daje najpovoljnije uslove je relativno pitanje, o čemu se možeš i sam informisati na sajtovima banaka. Dakle, ono o čemu bi trebao voditi računa je, u prvom redu, kamatna stopa, i to ne samo njena visina, nego i njen karakter - da li je fiksna ili promjenljiva? Nekada se bolje zadužiti i sa većom kamatnom stopom ako je fiksna, nego sa promjenljivom koja je mnogo manja. To mnoge zavara, pa na kraju budu primorani vratiti mnogo veći iznos kreditaa nego što su prvobitno ugovorili, jer banke u takvim situacijama vrše usklađivanje kamatne stope, sa stopom inflacije. Duga stvar o kojoj moraš voditi računa je vrijeme otplate kredita. To, naravno, moraš odrediti prema svojim mogućnostima otplate, pri čemu moraš znati da banke, po pravilu, obračunavaju veću kamatnu stopu na kraći rok otplate, i obrnuto, nižu kamatnu stopu, na duži rok otplate. I na kraju, treba razmisliti u kojoj valuti uzeti kredit. Evo šta se danas dešava sa onima koji su se ranije zaduživalu i švicarskoj valuti (jer je bila niža kamatna stopa), - moraju vraćati znatno više od prvobitnog zaduženja, jer je vrijednost te valute znatno porasla u odnosu na euro i dolar, i banke u takvim situacijama, automatski vrše nivelaciju kredita.
 
Učlanjen(a)
30.06.2011
Poruka
9
razmisljao sam o kes kreditu na tri godine 445000 din u banka intesa...stvarno bih te zamolio ako ti nije tesko da ja nebih sada poginuo sa terminologijom bankarskom da skocis na nihov sajt pa mi mlo to pojasnis o cemu je rec apravo i cega se treba pazit..dosad sam jednom uzimao kredit pre jbmli g 10 godina bilo nesto preko agro banke...hvala vam puno ...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
razmisljao sam o kes kreditu na tri godine 445000 din u banka intesa...stvarno bih te zamolio ako ti nije tesko da ja nebih sada poginuo sa terminologijom bankarskom da skocis na nihov sajt pa mi mlo to pojasnis o cemu je rec apravo i cega se treba pazit..dosad sam jednom uzimao kredit pre jbmli g 10 godina bilo nesto preko agro banke...hvala vam puno ...
Pogledao sam na brzinu sajt Intesa banke i našao da je kod njih jedini povoljni kredit - potrošački kredit sa subvencijom kamate koji se može koristiti za kupovinu poljoprivredne mehanizacije, namještaja, građevinskog materijala, kućnih aparata i računara sa monitorom. On se daje na rok otplate od 36 mjeseci, s tim što je prvih 12 mjeseci grejs period (ne vrši se otplata kredita u tom periodu), a kamtna stopa je 7,5% na godišnjem nivou i fiksna je. Gotovinski krediti za koje si zainteresovan, daju se pod vrelo nepovoljnim uslovima - visoko kamatna stopa (22%), a uz to nije fiksna nego promjenljiva, pa ako si spreman da za kredit od 450.000,00 din. za period od 36 mjeseci, platiš kamate u visini od cca 270.000,00, što znači da bi banci morao ukupno vratiti 720.000,00 din., a možda i mnogo više, sobzirom na promjenljivu kamatnu stopu, samo napred!:)
.
 
Natrag
Top