Najgori dodatak za automobil ikad smišljen

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Najgori dodatak za automobil ikad smišljen


BERLIN - Svako malo čujemo za neku suludu ideju koja zaslužuje da se nađe na listi Najlošijih ideja na svetu. Kao što je bila ona o tajmeru u toaletu, kako bi poslodavci bili sigurni da radnici neće provoditi previše vremena van radnog mesta. Za neke je najblesavija ideja bila o zaposlenima u hotelima čiji bi opis posla uključivao da zagrevaju krevete gostima, tako što bi pre njih legli u postelju i zagrejali im krevet.


122353_mindcar490-reuters_f.jpg




Međutim, kako prenosi “Rojters”, sada stiže zamisao koja baca sve druge u zasenak, a to je “vožnja automobila bez ruku”, automobila koga kontroliše mozak vozača.


Mnogi su odmah odbacili ovu lošu ideju, jer zamislite sledeću situaciju: vozač se opušteno vozi, “bez ruku” a misli mu lutaju i odjednom ugleda zgodnu devojku u kratkoj crnoj kožnoj suknji, i pomisli “da vidimo, gde ide ova lepotica...” i eto sudara.

Danijel Gering iz “Auto nomosa”, istraživačkog tima Grupe za veštačku inteligenciju na Univerzitetu Ffraje u Berlinu predstavio je testiranje “vožnje bez ruku” automobila nazvanog “mejdindžermani”, krajem februara ove godine.

Automobilom, modifikovanim “folksvagen pasatom” upravlja takozvani “brejndrajver”, softver sa aparatom koji se postavlja na glavu sa slušalicama, koji prima elektroencelografske signale.

Uz to, aparat poseduje i najnoviju radarsku tehnologiju i kamere. Mnogi vozači sumnjaju da će ova ideja ikad naći primenu u stvarnom životu.



Blic


 
Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
xaxaxaxaxa......e ovi su carevi xD . . . mogli bi da probaju da voze i bez tockova uspelo bi im sigurno :D
 
Član
Učlanjen(a)
05.04.2010
Poruka
59
Ma nema ljeba od ovoga!
Oni bi malo okruglo al na ćoše....
Automobil je automobil i njime se treba upravljati onako kako Bog zapovijeda.
A ne izmišljanje neke telepatije,telekineze i ostale teletine.
 
Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
xaxaxaxa..... Ma Idi Begaj xD ....... neznaju sta ce sa parama :D . . . da ja imam para desetinu koliko i oni ja znam u sta bih ulagao i sta razvijao :D . . . al' jbg mi smo siromasni Srbi, pa mozemo samo da se nadamo da nam dodje neki Ujka iz Amerike :D
 
Natrag
Top