Najgledaniji film svih vremena

Član
Učlanjen(a)
18.07.2009
Poruka
61
Domaci - Boj na kosovo, Maratonci, Munje, Lajanje na zvezde
strani- Titanik , Kum, Gospodar prstenova, Star Wars xD
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
0
Uh teška dilema...strani: Kum1, Roki 1,2,3, Apokalipsa danas, Prohujalo sa vihorom, Taksista, Let iznad kukavičjeg gnezda, Kasablanka...ma ima ih gomila
Domaći: Tesna koža, Žikina dinastija (mislim na najgledanije a ne najbolje)
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
51
Mislim da je najgledaniji film svih vremena Prohujalo sa vihorom, čini mi se da čak postoje i podaci o tome. Recimo, u Londonu(valjda) postoji bioskop u kojem se još uvek redovno pušta Prohujalo. Inače, film je snimljen '39-te! Tako da verujem da je on najgledaniji, iako rekorde na blagajnama drže neki drugi filmovi. Ovo se ipak puštalo u bioskopima decenijama, kod nas do osamdesetih npr, tako da ne postoji način da se proceni koliko ljudi ga je videlo u bioskopu + televizija * 70 godina.
Verujem da je Kum drugi, sa njim je počela praksa istovremene premijere i puštanja u svim bioskopima zemlje, kao što je to danas uobičejeno. Tu je verovatno negde i Casablanka. Moderne velike hitove kao ET, Star Wars, Titanic ili Lord of the Rings ne treba potceniti, ali mislim da još uvek nemaju dovoljno godina da bi mogli da priđu ovim klasicima po nekoj ukupnoj gledanosti.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
U ovoj eri, najgledaniji film je Pirati sa kariba 1. deo

Pre nekoliko dana sam čitao o tome, sada ne mogu da se setim gde...
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
2
Domaci film Maratonci
Strani film Gospodari prstenova.
Mada ce ih Avatar prešišati sve zajedno
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2010
Poruka
2
Od domacih filmova najgledaniji je svakako Valter brani Sarajevo, a evo i zasto. Osim kod nas, taj film je gledao skoro svaki Kinez stariji od 30 godina, sto znaci da ga je gledalo vise stotina miliona ljudi. Bata "Zivotinja" je najpopularniji glumac, mozda na celoj planeti, samim tim i ovaj ratni film, jer je decenijama hit u Kini. Proverite slobodno.

Sto se inostranstva tice, za najbolji film Amerikanci su cesto proglasavali Gradjanina Kejna, ali za najgledaniji film je lakse proceniti jer se moze iskazati brojevima. Mislim da je to do sada bio neki od, naravno americkih, hitova - Kum 1 2 3, Ajkula (ili neki od Spilbergovih iluzija), Ratovi zvezda, Indijana Dzons, Titanik... itd, u tom stilu. Danas je, izgleda, Avatar taj koji je na putu da obara rekorde! Tinejdzeri i adolescenti su zakon za sve filmadzije, zato je i poplava takvih odgovarajucih filmova prilagodjenih toj publici.

Veeliki pozdrav svim ljubiteljima!
 
Natrag
Top