Najdrazi dokumentarni program?

Član
Učlanjen(a)
30.09.2011
Poruka
37
Moj je Animal planet,History,National geograpy wild,...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Trenutno ovaj
Kod:
[url=http://investigation.discovery.com/investigation/paranormal/games/haunting/haunting-game.html]Haunting Game : Strange and Supernatural : Investigation Discovery[/url]
:vampire::dtyste:
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Koje televizije? BN, OBN ili "jedan je Dnevnik" tongue

Ma ja sam ti na banjalučkom provajderu Blic.net, od njega koristim neki kablovski Trio paket za 23 evrića mjesečno. Net sa 2 Mbita daunlouda i 0.36 aplouda, nekih 80 TV kanala i fiksna telefonija koja je značajno jeftinija nego ova Telekomova. Od srbijanskih programa dnevnik mogu da pratim na PTC 1 i 2 te satelitski (to je isti dnevnik). Imam i ovu Soroševu B92. Od BiH imam sve televizije bilo one iz RS bilo Federalne. Zatim HRT 1 i 2 te Nova i RTL od hrvatskih. Crnogorska Atlas i RTCG, te RTSlovenija 1 (tamo sam studirao pa ih dobro razumijem). Da su mi još Makedonci imao bih kompletno Jugoslovensko dramsko. Sve ja to povremeno prešaltam i hvatam nijanse u razlikama. Sve odreda su režimske i sa izvorima zapadnih agencija. Uglavnom poluistine i vješto upakovane dezinformacije. I stvarno mi bude počesto smiješno kada ih gledam. Net mi je ipak glavni izvor informacija.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2011
Poruka
37
Kad imam previse slobodnog vremena(rijetko kad ga imam),pogledam navedene programe a i nekad Discavery pogledam,kad ima nesto zanimljivo...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ma ja sam ti na banjalučkom provajderu Blic.net, od njega koristim neki kablovski Trio paket za 23 evrića mjesečno. Net sa 2 Mbita daunlouda i 0.36 aplouda, nekih 80 TV kanala i fiksna telefonija koja je značajno jeftinija nego ova Telekomova. Od srbijanskih programa dnevnik mogu da pratim na PTC 1 i 2 te satelitski (to je isti dnevnik). Imam i ovu Soroševu B92. Od BiH imam sve televizije bilo one iz RS bilo Federalne. Zatim HRT 1 i 2 te Nova i RTL od hrvatskih. Crnogorska Atlas i RTCG, te RTSlovenija 1 (tamo sam studirao pa ih dobro razumijem). Da su mi još Makedonci imao bih kompletno Jugoslovensko dramsko. Sve ja to povremeno prešaltam i hvatam nijanse u razlikama. Sve odreda su režimske i sa izvorima zapadnih agencija. Uglavnom poluistine i vješto upakovane dezinformacije. I stvarno mi bude počesto smiješno kada ih gledam. Net mi je ipak glavni izvor informacija.

To mu dođe kao neki Eks-Ju Best of. Ali jeste u svim bivšim republikama je isto, doduše na nekim televizijama formalno ima više a na nekima manje autorskih emisija ali kad se sve to zajedno upakuje...ružno je i nazvati dokumentarcem jer ne može mnogo da odmakne a da voditelj ne pokaže za koga navija. Objašnjeno u pesmi yes3

 
Poslednja izmena od urednika:

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
To mu dođe kao neki Eks-Ju Best of. Ali jeste u svim bivšim republikama je isto, doduše na nekim televizijama formalno ima više a na nekima manje autorskih emisija ali kad se sve to zajedno upakuje...ružno je i nazvati dokumentarcem jer ne može mnogo da odmakne a da voditelj ne pokaže za koga navija. Objašnjeno u pesmi yes3

Evo za primjer jedne biser vijesti koju sam kloniranu i u skraćenom obliku večeras čuo na dnevniku banjalučke Nezavisne televizije. Vidim kao po komandi osvanula je i u Blicu a vjerovatno će je prenijeti sve informativne kuće ne samo sa prostora EX-YU nego iz čitavog "slobodnomislećeg" svijeta.

Kod:
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/280624/Zbog-opsesije-sa-koledza-mikrobiolog-slaoantraks

Povod za objavljivanje ove vijesti je bilo pismo sa prahom antraxa koje je ovih dana navodno primio brat Džozefa Bajdna Potpredsednika SAD. Inače sama optužba te Nensi koja kao biolog radi neka ispitivanja na majmunima u Portlandu datra još iz 2008.

Ukucam ja u Google Bruce Ivins+Nancy Heywood+anthrax, čisto da vidim o čemu se radi jer u ovoj stupidnoj priči o nenormalnom čovjeku koji je preko 30 godina opsjednut i iskompleksiran zbog toga što mu je jedna kokoš na fakultetu dala korpu i odbila poziv na sudar, te je zbog toga a poslije tih 30 godina slao pisma sa sporama antraxa 2001. godine, je naivna do bola. Cijela konstrukcija uz spominjane studentskih dana, neke minorne organizacije ženskog sestrinstva, slanju 43.000 mejlova od strane FBI na adrese svih mikrobiologa u SAD te dobijanju samo jednog odgovora od ove Nensi, je nepovezana, naivna i vrlo konfuzna.

Evo dva nasumično odabrana linka poslije Google pretrage:
Kod:
http://crooksandliars.com/2008/08/07/anthrax-bruce-ivins-wins-highest-civilian-award-from-defense-dept-in-march-2003

http://luigiwarren.blogspot.com/2009_01_01_archive.html

Ono što jedino u cijeloj priči nije naivno je spominjanja ozloglašene US Army baze Fort Detrick koja je u periodu od 1940 do 1974. godine provodila veliki broj eksperimenata izlaganjem živih ljudi bio hazardnom materijalu. U tu svrhu su korišteni zatvorenici po američkim zatvorima, ratni zarobljenici iz ratova koje je vodila Amerika, vojnici po američkim kasarnama a kada to nije bilo dovoljno onda i američki studenti, beskućnici po gradovima pa sve do avionskog zaprašivanja gusto nastanjenih dijelova Floride i Luizijane. Potom se desila afera sa "bijegom" virusa svinjske gripe sredinom sedamdesetih kada se i Nixon javno pred Tv kamerama kobajagi vakcinisao. Tada je vakcinisano preko 10.000.000 Amerikanaca ali je izbila nova afera jer je neuobičajeno veliki broj vakcinisanih ostao paralizovan. Zatim su procurili dokumenti o experimentima na živim ljudima (stotine hiljada po procjenama) te su pod pritiskom javnosti takvi eksperimenti prekinuti. To je bilo za javnost, čak se i Vlada SAD javno izvinula građanstvu zbog toga, sredstva informisanja nisu po direktivi dizala pretjeranu buku i cijela stvar je gurnuta elegantno pod tepih. U istu grupu experimenata na živim ljudima spada i izlaganje vlastitih vojnika naknadnom dejstvu oružja sa osiromašenim uranom što je eskaliralo u aferi tzv. Zaljevskog sindroma kada su hiljade američkih veterana poslije invazije NATO na IRAK počele oboljevati od raznih malignih boleština te dobijati nakazno potomstvo. Mnogi su već umrli. Slična stvar je i sa talijanskim NATO kontigentom koji je bio stacioniran na Metohiji gdje su granate sa osiromašenim uranom najviše korišćene. Talijanska štampa je samo u par navrata nešto prozborila o tome a potom je sve zataškano. Albance i Srbe niko i ne broji.

Naravno da eksperimenti na živim ljudima nisu prestali nego se i dalje provode u tajnosti ali polje djelovanja genijalnih naučnika iz Fort Detricka je prošireno i na druge oblasti, naročito na izazivanje novih i do tada nepoznatih bolesti korištenjem planski uzgojenih hibridnih virusa i bakterija. Tako smo dobili AIDS, ebolu,SARS, kravlje ludilo i razne vrste gripa od ptičjeg do magarećeg (postoje dokumenti o ovome ali su sada sredstva javnog informisanja na Zapadu pod mnogo većom kontrolom tako da se za ove stvari ne čuje).

E, u toj bazi je radio dotični Brjus Ajvins i to ne kao portir nego kao jedan od vodećih naučnika specijalizovan za antrax. I sada je taj Dr. Mabuze optužen da je iz baze zdipio teglu praha sa antraxom i slao posma poslije rušenja Kula bliznakinja u Nju Jorku 2001. godine. I raskrinkala ga je koka koja se jedina udostojila da odgovopri na jedan od 43.000 mejlova koje je navodno poslao FBI i to po sjećanju na uvrnutog lika od prije 30 godina.

Čak i civilne ustanove koje se bave materijama velikog rizika u šta spadaju i bio hazardni materijali imaju sigurnosne protokole nultog stepena bezbjednosti (neki dijelovi farmaceutske industrije, hemijske ili one koje rade sa radio aktivnim materijama). To podrazumjeva skidanje do gole kože prilikom dolaska na posao, preoblačenje u specijalna zaštitna odijela, praćenje sa "milion" kamera svega što se radi, redovne i vanredne inspekcije i kontrole, opet skidanje do gole kože po završetku posla, pregledi i tome slično). Sve je do posljednje sitnice zapisano, predviđeno i strogo mora da se poštuje bez obzira o kome se radi. A ovde se ne radi o civilnoj industriji nego o vojnoj laboratoriji u kojoj sve ima oznaku Top Secret i atribut "predmeta od vrhunskog interesa za bezbjednost i nacionalnu sigurnost SAD". Permanentno nadgledanje svih zaposlenih, od čistačice do doktora nauka vrše agencije FBI, CIA, NSA i SCS. Dakle ne radi se o pogonu za hlorisanje vode i laboratoriji kragujevačkog vodovoda gdje laborant može neopaženo da ukrade kilo ili dvije hlorida zato što mu treba da dezinfikuje štalu. Jedina hipotetička situacija za nekontrolisan izlazak materijala iz baze bi mogla biti neka prirodna kataklizma poput razornog zemljotresa ili asteroida koji je pogodio direktno u zgradu laboratorije, ili kakva velika havarija sa eksplozijama i požarom koji ne bi mogao biti stavljen pod kontrolu. Nešto kao Fukušima u Japanu. Drugi način za neovlašćen izlazak materijala iz baze ne postoji.

Eto u takvim uslovima je ovaj Brjus ako je vjerovati pročitanom članku uspio da iznese teglu praška sa sporama antraksa, slao pisma sa praškom na razne adrese, čitav svijet a Amerikanci posebno bili mjesecima šokirani i prepadani i na kraju ga raskrinka pored svih tih agencija jedna kokoš kojoj se udvarao prije 30 godina. I on se na kraju "samoubije".

Pa zar nije da se iskidaš od smijeha?
 
Natrag
Top