Najbolji hardware za XBMC

Učlanjen(a)
01.11.2014
Poruka
23
Dvoumim se da uzmem jedan, Intel Nuc i3 pa me zanima vase misljenje ili sta je ustvari nejbolje za XBMC.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ovde moze da se pogleda requirements:
Kod:
http://kodi.wiki/view/Supported_hardware
, u principu xbmc(kodi) sam po sebi nije preterano zahtevan.
 
Učlanjen(a)
01.11.2014
Poruka
23
Imam ga na Apple TV 2 nisam zadovljan kako radi,mnogo bolje ide na notebooku i to preko wlan.
Koristim iskljucivo IPTV i tu se vidi razlika kod promene kanala na Apple to ide sporije.
A intersujeme nesto malo da moze pored tv i da imam daljinski zato razmisljam da uzmem intel nuc.
Imali neko XBMC na intel nucu da ne uzimam dzabe ako je kao i sa apple tv.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Raspberry Pi + OpenElec zadovoljavaju moje potrebe sasvim OK (gledanje streamova TV kanala koji dopunjavaju ponudu mog kablovskog operatera, gledanje streamova filmova pomocu veceg broja add-onova)
 
Učlanjen(a)
01.01.2014
Poruka
125
Ja koristim trenutno XBMC tj. sada KODI na:
1 Laptopu sa i5 cpu, nema sta da se kaze ide kao ludo bez problema i to sve preko Wifi
2 Desktopu sa i7 cpu, jos bolje nego na laptopu ako uopste ima neka razlika :)
3 Amzon FireTV, mora da priznam bas sam pozitivno iznenadjen kako radi, mozda nesto malo sporije nego na Laptopu ali ide bez problema i to preko Wifi cena 85 evra
4 na Raspberry Pi plus, ovde radi ali mora da kazem da hoce da se zagreva i pomalo koci, pogotovo ako imas i druge aplikacije koje rade na KODI samim tim ti i treba Wifi stick 55evra sa wifi stick i kuciste

Po mome misljenju je kao zaseban uredjaj Amazon FireTV najbolji jer moze da gledas na TV ili racunaru koji ima HDMI.

Nadam se da sam malo pomogo oko izbora.
 
Učlanjen(a)
01.11.2014
Poruka
23
Amazon Fire TV je po brzini poput mog Apple Tv2 .
Intel Nuc je investicija od nekih 230 eura sto je prihvatljivo,samo me interesuje dali neko ima iskustvo sa njim.
Koriste ga sa openELEC koliko citam po nemackim forumima ima ugradjen infrarot,tako da moze da se startuje i upravlja daljinskim.
Dali iko od vas sa foruma koristi tu kombinaciju?
 
Učlanjen(a)
20.06.2013
Poruka
2
Amazon Fire TV je po brzini poput mog Apple Tv2 .
Intel Nuc je investicija od nekih 230 eura sto je prihvatljivo,samo me interesuje dali neko ima iskustvo sa njim.
Koriste ga sa openELEC koliko citam po nemackim forumima ima ugradjen infrarot,tako da moze da se startuje i upravlja daljinskim.
Dali iko od vas sa foruma koristi tu kombinaciju?

Jas imam koristeno Intel NUC (2820). Ne moze da koristis bilo koj daljinski, tuku ti treba RC6 (windows media center compatible). Koshta ~ 110-120 eur bez RAM i bez HDD... HDD u princip i ne mora instaliras, moze direktno od USB ako planiras instaliras OpenELEC.

Intel NUC e super ako planiras da gledas Bluray 60fps filmovi, no ima eden problem, a toa e Intel graficka karta. Jas stalno gledam TV preku DVB tuner, i problem e sto nikoj osven NVIDIA nema dobar de-interlace. Taka da, ako gledas interlaced tv signal edinstveno nvidia e resenie (jas koristam Asrock 152B - mnogu poslab od NUC ama ima nvidia)

Raspberry PI + Openelec - ok za SD i 720p content... ama za 1080p 60fps ne e dobar. Deinterlace - katastrofa.

Pozdrav
 
Natrag
Top