Nadograđivanje CPU i HDD, potreban savet

Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
80
Samo da javim,ubacio sam intel 2.8 ,400FSB,512 L2kes,izbacio jedan RAM od 512 i ubacio umesto njega od giga,sad ima 1.5 giga ali narucen je jos jedan od giga pa ce na kraju imati 2 giga ddr 1.Dobio sam znacajno u brzini rada,brze sve otvara.Neznam zasto mi ukupni test javlja da mi je procesor i dalje problem sto se tice ukupnih perfomanski u odnosu na sve ostalo vidim na tom pentagramu ili kako se zove,da je kriva nesto niza jednino na procesoru.Ranije je to bio celeron d 2.4 sa 128 kesa sad puno bolji i opet je slab procesor po tom testu,e sad koliko je verovati takvim testovima.Uglavnom sad je temp procesora oko 30 najvise do 40 a sa starim gurao je i do 60 pa verovatno mogu dobiti dosta i overclockovanjem ili malo igranjem u biosu.Nesto neku razliku nisam primetio izmedju max perfomance ili optimazed kada samo to menjam u biosu.Ako neko ima neki savet slobodno izvolite .Na greske u kucanju neobracajte paznju jer je to mana ovog sony e4,displeja

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Samo da javim,ubacio sam intel 2.8 ,400FSB,512 L2kes,izbacio jedan RAM od 512 i ubacio umesto njega od giga,sad ima 1.5 giga ali narucen je jos jedan od giga pa ce na kraju imati 2 giga ddr 1.Dobio sam znacajno u brzini rada,brze sve otvara.Neznam zasto mi ukupni test javlja da mi je procesor i dalje problem sto se tice ukupnih perfomanski u odnosu na sve ostalo vidim na tom pentagramu ili kako se zove,da je kriva nesto niza jednino na procesoru.Ranije je to bio celeron d 2.4 sa 128 kesa sad puno bolji i opet je slab procesor po tom testu,e sad koliko je verovati takvim testovima.Uglavnom sad je temp procesora oko 30 najvise do 40 a sa starim gurao je i do 60 pa verovatno mogu dobiti dosta i overclockovanjem ili malo igranjem u biosu.Nesto neku razliku nisam primetio izmedju max perfomance ili optimazed kada samo to menjam u biosu.Ako neko ima neki savet slobodno izvolite .Na greske u kucanju neobracajte paznju jer je to mana ovog sony e4,displeja

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

Zašto ne bi vjerovao. Kakvu si ti ocjenu očekivao za taj procesor. Socket 478, to je prevaziđeno prije 6 godina. Socket 775 već izumire koji je bolji 40 puta od toga tvoga.
Ako već tražiš savjet, da ti kažem. Ulaganje u taj računar je bacanje para. Kupi drugi računar.
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
80
Evo sad malo diskusije.Oni i jesu smislili nacin da uvek mora da se kupuje novo i novo a da socket vrlo brzo zastari.To je uglavnom bazirano da bi"oni "zaradili a sad mi "obicni"treba da padamo na to i kupujemo nove masine.Ja se igrice neigram i nije mi potrebna masina za to.A u vecini slucajeva brzina je bitna uglavnom zbog igrica.Moje ulaganje sa ovim ramom i procesorom je 1600 din a bice 2200 kad dodam i taj giga.Mada sam i ovaj ram od 500 vec stavio u oglas.Tako da prakticno nista posebno nisam ulozio a on ce i dalje da radi sto se neta tice a i u dosta drugim slucajevima programi ce raditi dosta dobro osim naravno boljih igrica.Novi racunar jeste resenje ali to je reda trista evra bez integrisane grafike.Molim i za predlog graficke koju bi mogao da ubacim a da je bolja od moje jer mi maticna radi na 4x,a moja graficka je 9600 8x,pa nema sansi da dodje do izrazaja,molim za bolje resenje a ova moja neka ide u oglas pa neka je bar neko duplo bolje iskoristi.Meni treba neka 4x ali sa vise rama,pa da poguramo malo tu masinu

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Ja ne volim da diskutujem o ovakvim stvarima. Živim u realnosti a realno osim windowsa koji traži jači i noviji procesor i svi ostali programi traže bolje procesore.....Mozilla, Chrome, Antivirusni programi itd....Dakle, ne vrti se sva priča oko windowsa nego i oko ostalih programa...

Što se mene tiče, možeš ti uvaliti u tu mašinu i 8GB rama ako ploča podržava.
 
Natrag
Top