Na slobodi iako je zgazila pešaka i pobegla

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Na slobodi iako je zgazila pešaka i pobegla




Tek danas vanraspravno krivično veće Osnovnog suda u Valjevu treba da saopšti da li će Valjevki Valentini V. (23), koja je 14. septembra oko 2 sata posle ponoći svojim automobilom oborila Tomislava Grujičića (61) koji je od zadobijenih povreda preminuo, odrediti pritvor. Osumnjičena se tek tri dana posle nesreće javila sudu, ali joj ni tada nije određena mera zadržavanja.

274523_valjevo01rasfoto-aleksandar-stankovic_f.jpg



Dok je policija tragala za u tom trenutku nepoznatim vozačem, osumnjičena je u ponedeljak došla u Osnovno tužilaštvo i sud, gde je u prisustvu advokata dala iskaz. Iako je pobegla s lica mesta i nije ukazala pomoć čoveku kojeg je oborila, a u svom vozačkom dosijeu već ima obaranje pešaka, nije joj određeno zadržavanje, već je nastavak saslušanja u istrazi bio zakazan za juče.

Valentina V. se juče u zakazano vreme pojavila kod istražnog sudije Osnovnog suda Gordane Nikolić. Nakon saslušanja, međutim, samo je kratko rečeno da će vanraspravno krivično veće odlučiti po predlogu tužioca da joj bude određen pritvor, ali da će ta odluka biti poznata danas.

Tomislav Grujičić (61) je nastradao na putu Valjevo-Užice, dok se biciklom vraćao iz valjevskog šah kluba kući, kada ga je devojka oborila „golfom 2“ i pobegla sa lica mesta. Identifikovan je nakon obdukcije, posle čega je o pogibiji obavešten njegov rođeni brat Andrija (59), s obzirom na to da je Tomislav u rodnom selu Belić živeo sam.

„Kada su me obavestili da mi je brat poginuo, u policiji su mi rekli da će počinilac sigurno biti pronađen i da su već po farbi otkrili da je upravljao ‘golfom 2’. Kičma mu je bila slomljena na tri mesta, uz polomljenu butnu kost i unutrašnje povrede. Sat vremena je ležao u kanalu pored puta, dok jedan mladić nije prošao tuda i video bicikl, a potom i njega, pa je pozvao policiju i hitnu pomoć. Nisam lekar, ne znam da li bi mu bilo spasa da je pronađen ranije, ali činjenica je da mu ona koja ga je oborila nije pružila pomoć”, priča Andrija Grujičić.

On takođe ukazuje i da je njegov brat nastradao 30 metara pre skretanja sa glavnog puta ka svojoj kući.

Brat nastradalog Tomislava kaže da će se pridružiti gonjenju osumnjičene Valentine.


Izvor:
Blic.rs
 
Natrag
Top