Na šaltere pošta po krštenicu

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Na šaltere pošta po krštenicu


dru-Posta.jpg


U poštama pet gradova Srbije - Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu, Nišu i Leskovcu - od marta će moći da se dobijaju izvodi iz matičnih knjiga rođenih. U naredne dve godine još 1.500 pošta u našoj zemlji biće povezano i građani više neće morati zbog ličnih dokumenata da putuju u svoje ili mesto rođenja roditelja.

Goran Ćirić generalni direktor „Pošta Srbije“, kaže da je za to zaslužna saradnja sa Ministarstvom za državnu upravu i lokalnu samoupravu na uspostavljanju jedinstvenog sistema elektronskih matičnih knjiga.

- To će biti velika ušteda za građane Srbije - kaže Ćirić.- Modernizacija usluga i bolji uslovi za rad su prioritet „Pošte“.

Prošle godine je unapređena brzina i pouzdanost prenosa pošiljaka tako da je uručeno 92,16 odsto pošiljaka u roku od „dan plus dva“, dok je, recimo, u 2006. godini taj procenat bio 63,6. „Pošta“ je organizovala adresne podatke za čitavu zemlju, pa će svaka adresa u Srbiji dobiti svoju jedinstvenu numeričku šifru - PAK.

- „Pošta“ ove godine planira investicije od oko 4,3 milijarde dinara, od čega će 1,9 milijardi dinara biti namenjeno izgradnji glavnih poštanskih centara u Beogradu i Novom Sadu i adaptaciji poštanskog centra u Nišu - kaže Ćirić. - Srbija, uz još jednu zemlju, jedina u Evropi pošiljke obrađuje ručno. Završetkom novih pošta sve će biti automatizovano, a radnici će raditi u boljim uslovima.


Nove uniforme

PošteSrbije kupile su od „Jumka“ 5.000 zimskih uniformi i još 500 kompleta za kurirsku službu. Planirana je i porudžbina i letnjih uniformi. Sve uniforme uradila je firma iz Vranja.


Izvor:
Večernje novosti
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Bogu hvala da se neko i toga setio, pošto su nam opštine katastrofa. Ja sam rođena na Savskom vencu, ceo život živim na Paliluli, i ne zna se koja je od njih gora i neorganizovanija. Mislim da takve stvari malo bolje funkcionišu u manjim mestima.
Ova vest je zaista sjajna. :)
 
Natrag
Top