Na kakvim igralistima nam se igraju deca?!

Učlanjen(a)
23.06.2014
Poruka
1
Dragi roditelji, staratelji i svi drugi koji u porodici imate decu i brinete o njima, mislim da je ovo trenutno vrlo aktuelna tema: Na kakvim igralistima nam se igraju deca?! Kakva su igralista vasoj deci na raspolaganju u kraju ili mestu u kom zivite? U kakvom su stanju ta igralista, da li ih neko odrzava ili se desava da budu polomljena i zapustena? Smatram da kao roditelji imamo obavezu da razmatramo ovo pitanje, i da od nadleznih zahtevamo sto bolje uslove i sto kvalitetnija decija igralista, koja ce biti uredjena u skladu sa evropskim standardima za pravilan psiho-fizicki razvoj malisana. Molim vas za komentare, svi odgovori su dobrodosli :)
 
Učlanjen(a)
23.06.2014
Poruka
1
Od pre godinu dana imamo malo ali lepo igralište u centru Sremčice, i iako se u tom parkicu okupljaju i školska, malo starija deca, i prave nered, u samom igralištu ništa nije pokidano za sad, a baš sam mislila da hoće. Redovno idemo tamo u zamak, na ljuljašku u obliku mreže, vrtešku, i nikad nisam imala neprijatnih iskustava. Sa druge strane znam za parkić na Adi na početku Makiške strane koji je jako brzo propao od kad je napravljen, čak znam i da su se neka deca povredila. Tako da moj savet svim roditeljima koji vode decu na igrališta, ne budite lenji, prvo proverite elemente kada dođete, prekontrolišite da nešto nije polomljeno. Drago mi je i što imam utisak da se dosta novih parkića otvara po gradu, različiti su, od raznih materijala, bitno je samo da svi zajedno radimo na njihovom održavanju, a da ne budemo lenji i da prijavimo kvar kad ga uočimo. I za kraj jedna lepa vest: videla sam info da Pipi i Gudi (Neoplanta) prave prvi dečiji eko park, tj. odvajaju deo od prodaje proizvoda za njegovu izgradnju, a slike plana izgledaju bas zanimljivo, jedva čekam da vidim gde će ga postaviti i kakav će biti. Da li neko zna nešto više o tome možda slučajno? Eko park je sjajna ideja jer na buđenju ekološke svesti treba raditi od najranijeg uzrasta.
 
Natrag
Top