"Muškarčina" se prepoznaje i po glasu

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
"Muškarčina" se prepoznaje i po glasu
spacer.gif





muskarcina-glas.jpg



Komunikacija je više od onoga šta znače izgovorene reči. To je odavno poznato. Međutim nije se znalo da se snaga mišića jednog muškarca može prepoznati na osnovu njegovog glasa. Do tog otkrića su došli naučnici u SAD. U studiji su učestvovali muškarci iz različitih zemalja širom sveta.

Naučnici su im merili bicepse, obim grudi, visinu, težinu i snagu šake. Potom su tim istim muškarcima snimali glas i snimak davali publici na slušanje. Publika je nakon toga, samo na osnovu glasa, procenjivala snagu muškaraca. Rezultat je bio zapanjujući - svi mišićavi muškarci su zaista bili procenjeni kao takvi samo na osnovu glasa. Na to su naučnici istraživali osnovnu frekvenciju glasa. Pitanje je glasilo: da li snažni muškarci jednostavno imaju dublji glas? Odgovor glasi - ne.

Rezultati, naime, pokazuju da intenzitet basa u glasu nema veze sa snagom mišića muškarca, piše "Dojče vele". I tako naučnici sada traže skrivene signale u ljudskom, odnosno muškom glasu. Jer očigledno da kod žena ne postoji veza između glasa i snage mišića. Za sada postoje samo špekulacije - zašto je to tako. Možda je razlog u tome što je naše dalekim precima bilo važno da već po glasu mogu da procene snagu svog protivnika.


Izvor: Balkanijum
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
"Muškarčina" se prepoznaje i po glasu

Ne bih se u potpunosti slozio .... Znaci tipovi koji imaju bariton su muzevniji od onih koji teze ka altu? Malo bezveze, cak malo vise bezveze ... Po meni zrelost jednog muskarca nema nikakve veze sa jacinom njegovog glasa ... muskarcina je ako je dovoljno zreo i dovoljno iskusan u mnogim oblastima drustvenog zivota, muskarcina je ako ume da zadovolji partnerku svaki naredni put mdrugacijom tehnikom, muskarcina je ukoliko ima licnost stabilnog tipa koji zna i ume da partnerki pruzi sve sto sto ona od njega trazi ... Sto se glasa tice, ja cak smatram da vecina zena vise voli kada pored sebe ima mio i nezan glas nego nekog ko prica kao iz bureta i ne zna se da li grmi il se zemlja trese ....

Ovo je samo moje misljenje ali mislim da sam bar delimicno ako ne i potpuno u pravu sto se tice te "definicije" muskarcine .....
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Šta ti je nauka samo neke definicije donose. Ponekad mi takva istraživanja budu malo smešna. Ne može se sve strpati u jedan koš. Svaki je čovek jedinstven i priča za sebe.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

X puta sam vodila telefonski razgovor (poslovno, kao sekretarica) i baš po glasu stekla pogrešan utisak o čoveku. Misliš muškarčina a kad ga vidiš ono patuljak.
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
E baš tako Erika.
Ova tema me podsetila nečega što mi se mnogo davno desilo, pre nekih 25 godina otprilike. Zove mog brata telefonom školski drug, ja se javim i "otkinem" na njegov bas. Neverovatan, prodoran, muževan glas, sa dobrom dikcijom, ma naježila sam se.
Kroz par dana, isti se pojavi kod nas na vratima, i ja samo što se nisam srušila. Mali, dosta niži od mene, rošav i nikakav...
Nema pravila. Ima slučajeva gde muževni muškarci imaju i odgovarajuće glasove, ali "može da bude, a ne mora da znači".
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
E baš tako Erika.
Ova tema me podsetila nečega što mi se mnogo davno desilo, pre nekih 25 godina otprilike. Zove mog brata telefonom školski drug, ja se javim i "otkinem" na njegov bas. Neverovatan, prodoran, muževan glas, sa dobrom dikcijom, ma naježila sam se.
Kroz par dana, isti se pojavi kod nas na vratima, i ja samo što se nisam srušila. Mali, dosta niži od mene, rošav i nikakav...
Nema pravila. Ima slučajeva gde muževni muškarci imaju i odgovarajuće glasove, ali "može da bude, a ne mora da znači".
Pre 25 godina? Pa koliko ti onda... Dosta niži od tebe? Pa koliko si ti onda... :D Šalim se...
Opet ću citirati Čarlsa Bukovskog (jeste da sam to već nekoliko puta uradio, ali ova tema i odgovori u njoj prosto "leže" njegovim rečima): "Nikada se ne zaljubljuj u ženu koju vidiš od nazad i čuješ joj glas preko telefona"!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Pre 25 godina? Pa koliko ti onda... Dosta niži od tebe? Pa koliko si ti onda... :D Šalim se...
Opet ću citirati Čarlsa Bukovskog (jeste da sam to već nekoliko puta uradio, ali ova tema i odgovori u njoj prosto "leže" njegovim rečima): "Nikada se ne zaljubljuj u ženu koju vidiš od nazad i čuješ joj glas preko telefona"!


Bože, kako ja tebe dobro poznajem... k'o da sam ti starija seka! :-D Tačno sam znala da ćeš da me zezaš na tu foru, ali nema veze.
Ponosno nosim svojih 38, na visini od 1,75m, u telu "devojčice"... ;-)

A ono što sam napisala za dotičnog, stvarno se dogodilo, i od tad se više ne palim na glas dok ne čujem šta ima u glavi i ne vidim s kim imam posla. :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Bože, kako ja tebe dobro poznajem... k'o da sam ti starija seka! :-D Tačno sam znala da ćeš da me zezaš na tu foru, ali nema veze.
Ponosno nosim svojih 38, na visini od 1,75m, u telu "devojčice"... ;-)

A ono što sam napisala za dotičnog, stvarno se dogodilo, i od tad se više ne palim na glas dok ne čujem šta ima u glavi i ne vidim s kim imam posla. :)
Znam ja da se ti ne ljutiš, zato i kažem... Inače se ne bi zezala sa nama od 14-18 godina! :D:D Inače, današnji momci ne bi trebali da se "pale" dok ne pogledaju l.kartu devojke, kako danas izgledaju, mogli bi da zapadnu i pod krivične sankcije! :)
 
Natrag
Top