Murinjo: "Stanković je moj Lampard"

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Murinjo: "Stanković je moj Lampard"
26. oktobar 2009. 13:49

17063198524ae59e7a48c7b799355508_big.jpg


Trener Intera Žoze Murinjo izjavio je da bi pogrešio da je angažovao Frenka Lamparda, pošto Dejan Stanković ove sezone igra u izvanrednoj formi.

Murinjo je priznao da je imao veliku želju da angažuje Lamparda i da je bio spreman da se odrekne usluga 31- godišnjeg srpskog reprezentativca.


"Sada vidim da bi pogrešio. Stanković je moj Lampard. Posebno dobro igra od kako je u klub stigao Vesli Snajder, pošto ima mnogo veću slobodu na terenu", naglasio je portugalski stručnjak.

Stanković je ove sezone postigao čak pet golova u 11 utakmica, od kojih većinu šutevima sa 20-ak metara, a jedan je, na meču sa Đenoom, dao čak sa polovine terena.

Uprava italijanskog fudbalskog šampiona već je ponudila kapitenu reprezentacije Srbije produženje ugovora do 2013. godine, iako mu ugovor ističe 2011. Produženje ugovora sa Stankovićem Inter će, kako se navodi, koštati 12 miliona evra.

Stanković dres Intera nosi od 2004. godine, a prethodno je, skoro šest sezona igrao za rimski Lacio. Fudbalsku karijeru srpski as počeo je u beogradskoj Crvenoj zvezdi.

U bogatoj karijeri osvojio je pet naslova prvaka Italije, četiri sa Interom i jednu sa Laciom i četiri titule u nacionalnom Kupu (tri sa Interom i jednu sa Laciom).

Izvor: B92, Beta
 
Član
Učlanjen(a)
27.08.2009
Poruka
80
Stankovic je fenomenalan igrac, ovo mu je godina zivota takoreci... igra u zivotnoj formi. :)
 
Natrag
Top