MTS Telekom Postpaid problem - Centili/Gameloft servis

Učlanjen(a)
07.02.2017
Poruka
9
Naime, u poslednje vreme su pocele da mi stizu poruke od CENTILI (pise samo centili ali ne i broj sa kojeg mi stizu te poruke) u kojima navode sledece: "Koristite Gameloft servise na .... adresi, korisnicka podrska ...., broj telefona...., i te poruke mi stizu jednom nedeljno. Na osnovu ovoga ali i odjednom veceg racuna, sam zakljucio da sam verovatno na neki nacin slucajno aktivirao neki servis za igrice jer se secam da mi je telefon ostao otkljucan u dzepu i prikacen na wifi (a ima rezistivni ekran na dodir) pa je moguce da je na taj nacin doslo do aktivacije. Dakle nisam siguran, ali s obzirom na racun koji je dosta veci bice da je tako, moja mama je bacila deo racuna na kojem pisu informacije o troskovima tako da nisam stigao ni tu da pogledam da li pise da postoje neki odradjeni premijum servisi.
Ako je neko imao iskustva ili slucajno zna na koji nacin moze da se zaustavi usluga Centili servisa (Gameloft igrice) za mts tj. na koji broj se salje stop, jer sam ja vec probao da posaljem na 2525 ali to nije uspelo, pise da sam izabrao nepostojecu opciju (ili treba da se napise nesto drugo u poruci, ja sam na internetu video da ima ljudi koji su imali isti problem, ali njima je stizalo nesto tipa MEGA games, VIP games itd. i oni su problem resili slanjem STOP MEGA ili STOP xxxx na 2525, a meni stize taj neki Gemeloft o kojem nista nisam nasao ovde na srpskim forumima)... I jos nesto, znam da je moguce i da se obratim njima licno putem mail-a koji je naveden u poruci (helpRS@centili.com) ali ne znam ni kako bi formulisao poruku s obzirom da ja nisam siguran u to da sam prijavljen na njihov servis jer nisam nista svesno uradio, vec imam samo neke sumnje s obzirom na visok racun i te poruke koje stizu od njih koje vise deluju kao reklame za taj Gameloft, jer u njima nije navedeno da mi je nesto naplaceno. Tako da bih hteo prvo da pokusam sa klasicnom sms odjavom, ali eto ne znam broj, verovatno neki tipa 1xxx, ali 2525 nije. Sve u svemu, tipicna drska i bezobrazna igra sa ljudima (citaj: lopovluk), s obzirom da neka aplikacija na telefonu (najcesce interntet browser) moze sam da ti aktivira nesto bez potrebe da upises svoj broj telefona ili neke podatke i samim tim moze doci do slucajne aktivacije (moj telefon nije android, vec ima najobicniji Nokia sistem).
 
Učlanjen(a)
22.03.2016
Poruka
240
Probaj da se zalis na 789 , trazi od operatera da ti iskljuci tu zavebanciju.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
U poslednje vreme mnogo cest problem a resenje je vrlo jednostavno. U nekoj od poslovnica MTS-a ili pozivom korisnickog servisa podnese se zahtev za blokiranje 4-cifrenih servisa. Postoi i mogucnost da se blokiraju svi ti servisi sem parkinga da bi postojala mogucnost placanja sms-om. Posle postavljanja ove blokade nemoguce je koristiti bilo koji 4-cifreni servis kao sto su nagradne igre, humanitarne akcije ili servisi napravljeni samo da uzimaju pare neopreznim korisnicima.
 
Učlanjen(a)
07.02.2017
Poruka
9
Pozvao sam korisnicki servis 0800100100 i zatrazio da pricam sa operaterom, obrazlozio im situaciju i zena koja je radila kao operater mi je rekla da pored toga sto je moj broj prijavljen na reklame Centili servisa, jos bio i prijavljen na nekakav servis 17775 i odjavila me sa njega (pritom rekavsi da se on naplacuje i procitavsi mi datum kada mi je naplaceno poslednji put sto i jeste datum kada mi je stigla poruka gore navedene sadrzine). Nakon toga mi je rekla da oni nista ne mogu da ucine povodom toga da mi centili vise ne salje reklame i da on slanje reklama ne naplacuje svojim korisnicima, tako da se reklama ne mozete spasiti ukoliko se ne obratite licno podrsci Centili servisa na mail helprs@centili.com. Za druge ljude , ako budu imali probleme, operaterka mi je rekla da se za odjavu servisa centili salje STOP na broj 4444, ako to ne upali (citao sam po forumima da uglavnom budu neke greske) onda se obratiti svom mobilnom operateru.
 
Učlanjen(a)
22.03.2016
Poruka
240
Mobilni operateri mogu da blogiraju i SMS poruke ali to ne rade ,mozda zbog komercijalnih razloga .
 
Natrag
Top