MTS IPTV pitanje

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Evo ovako ja sam korisnik kablovke SBB u vezi televizije i sve ide glatko, nisam nikad koristio MTS IPTV...

Hocu u buducnosti da predjem na MTS optiku ali ne znam da li da uzimam njihovu televiziju

Pa me zanima sledece

Dali moze da MTS IPTV radi sa ruterom koji je podesen kao reperater da ne bi busio zid

Kakva je njihova usluga ovako, posto sam cuo da novi korisnici dobijaju uredjaj Huawei Q11 STB?

Ako ste njivovi korisnici kakvi su u vezi televizije i optike?
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
... ali ne znam da li da uzimam njihovu televiziju
Kakvu pomoć očekuješ od drugih da bi ti pomogli u toj odluci?

Dali moze da MTS IPTV radi sa ruterom koji je podesen kao reperater da ne bi busio zid
Teško je razumeti šta pitaš, jer se terminološki/tehnički neke stvari ne uklapaju.
Ruter je sam po sebi nekakva vrsta repeater-a, Primi signal i "osvežen" prosleđuje dalje. Kao takav nema mod/podešavanje da radi kao repeater.
Sa druge strane, ako bi se ruter i podesio da radi kao "klasičan" repeater, tada bi izgubio svoju osnovnu funkciju rada.

Moraćeš da budeš detaljniji i precizniji u opisu toga šta želiš da postigneš.

Kakva je njihova usluga ovako, posto sam cuo da novi korisnici dobijaju uredjaj Huawei Q11 STB?
Opet mešaš dve stvari. Da li te interesuje kakva je usluga ili kako radi njihov hardware?

Ako ste njivovi korisnici kakvi su u vezi televizije i optike?
Izbor kanala nije isti kao onaj što već imaš. Uporedi njihovu ponudu tv kanala sa onom koju već imaš i vidi šta ti više odgovara.
Što se tiče optike, za sada su oni jedini koji je nude, pa se ne mogu porediti ni sa kim.
 

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Opet mešaš dve stvari. Da li te interesuje kakva je usluga ili kako radi njihov hardware?
Kakvu pomoć očekuješ od drugih da bi ti pomogli u toj odluci?

Pošto planiram da uvedem optiku biram da li da uzmem paket sa ili bez televizije tj. između BOX 3 I BOX 4 paketa jer u BOX 2 fixni+internet nemaš opciju uvođenja optike

Teško je razumeti šta pitaš, jer se terminološki/tehnički neke stvari ne uklapaju.
Ruter je sam po sebi nekakva vrsta repeater-a, Primi signal i "osvežen" prosleđuje dalje. Kao takav nema mod/podešavanje da radi kao repeater.
Sa druge strane, ako bi se ruter i podesio da radi kao "klasičan" repeater, tada bi izgubio svoju osnovnu funkciju rada.

Moraćeš da budeš detaljniji i precizniji u opisu toga šta želiš da postigneš.

Prvo, repeater se veže za neku mrežu bežično i taj signal širi po celoj kući..
Drugo, taj isti repeater ima lan koji možeš da povežeš IPTV
Treće, u ovoj temi tražim čoveka koji je tako povezao IPTV i da mi kaže mišljenje dali tako radi ili ne
Tako bi izbegao bušenje zidova ako stvarno tako radi
Ako radi ne moram da bušim zidove pošto kada budem uvodio optiku ruter stoji na spratu a IPTV dole ako ga budem uvodio


Opet mešaš dve stvari. Da li te interesuje kakva je usluga ili kako radi njihov hardware?

Hoću da vidim kakav je taj STB i kakva je njihova usluga, koliko se često zamrzava i kakav je kvalitet slike...

Izbor kanala nije isti kao onaj što već imaš. Uporedi njihovu ponudu tv kanala sa onom koju već imaš i vidi šta ti više odgovara.
Što se tiče optike, za sada su oni jedini koji je nude, pa se ne mogu porediti ni sa kim.

Za njihou listu kanala znam ali me zanima kako će to sve da radi i kako radi njihova optika, da li su ljudi zadovoljni
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
planiram da uvedem optiku biram da li da uzmem paket sa ili bez televizije tj. između BOX 3 I BOX 4 paketa
Razumem da si u nedoumici, ali ne vidim kakav savet bi mogao da dobiješ od drugih u vezi toga? Ako neko može da odluči umesto tebe, verovatno će se već javiti.

I dalje mi je to sve konfuzno. Pogotovo terminološki. Deluje kao da govoriš o wifi extender-u? Ne razumem šta podrazumevaš pod IPTV? Možda STB? Uostalom nije ni bitno...

Generalno. STB se uvek lan kabelom povezuje za ruter/modem/šta-god. Između rutera/modema/šta-god i STB-a možeš ubaciti wifi extender i za njega lan kabelom zakačiti STB. Ali, sa wifi extender-om očekuj probleme!
 

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Razumem da si u nedoumici, ali ne vidim kakav savet bi mogao da dobiješ od drugih u vezi toga? Ako neko može da odluči umesto tebe, verovatno će se već javiti.

I dalje mi je to sve konfuzno. Pogotovo terminološki. Deluje kao da govoriš o wifi extender-u? Ne razumem šta podrazumevaš pod IPTV? Možda STB? Uostalom nije ni bitno...

Generalno. STB se uvek lan kabelom povezuje za ruter/modem/šta-god. Između rutera/modema/šta-god i STB-a možeš ubaciti wifi extender i za njega lan kabelom zakačiti STB. Ali, sa wifi extender-om očekuj probleme!

Očigledno nisi nikad koristio repeater, evo ja ću ti reći da koristim Tenda F3 uređaj koji je povezan na repeater mod i gde su spojena 2 računara...
Znači taj uređaj može lagano preko lan kabla da izvuče 100MB/S
Radi sve odlično ali se desi da jednom u mesec dana se on zabuni i treba ga resertovati
Ja sa tom Tendom nemam ping, sve radi glatko čak i kad igraš neku multiplayer igru gde zahteva da imaš stabilan ping bez problema mogu da igram

Pošto ću ja verovatno uzeti optiku sa brzinama 200/80, taj repeater moze da mi stvori 100mb/s ali probem je u tome što to tehnički može da radi, ali da li može da radi u praksi

Zbog toga još uvek tražim ko bi mi dao konkretan odgovor
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Očigledno nisi nikad koristio repeater
Pa, ako ti tako kažeš...

koristim Tenda F3 uređaj koji je povezan na repeater mod i gde su spojena 2 računara...
Ako si ti zadovoljan sa tim uređajem, to je dobro za tebe.
Da li repeater mod koristiš za wifi ili lan vezu. Ako je u pitanju wifi (što predpostavljam), na koji izvorni wifi si povezao taj uređaj? Da li možda imaš wifi na modemu??

Ja sa tom Tendom nemam ping
Ping [1] je potreban. On je test za IP vezu. Kada nema pinga nema ni veze.

[1]https://en.wikipedia.org/wiki/Ping_(networking_utility)
 

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Ako si ti zadovoljan sa tim uređajem, to je dobro za tebe.
Da li repeater mod koristiš za wifi ili lan vezu. Ako je u pitanju wifi (što predpostavljam), na koji izvorni wifi si povezao taj uređaj? Da li možda imaš wifi na modemu??

Lan vezu za 2 računara koristim, a wifi za mobilne.
Nije povezan preko WAN-a sa glavnim ruterom, nego preko wifi-a
Ali opet to nije odgovor jer ne znam da li taj IPTV može da radi tako
On bi po meni trebao da radi jer ima internet vezu i ping
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Lan vezu za 2 računara koristim, a wifi za mobilne.
Nije povezan preko WAN-a sa glavnim ruterom, nego preko wifi-a
Pitao sam kakva je veza između tog uređaja i modema i da li tvoj modem ima ugrađeni wifi.

Ali opet to nije odgovor jer ne znam da li taj IPTV može da radi tako
On bi po meni trebao da radi jer ima internet vezu i ping
Recimo da je tako.

BTW, nešto nam ne ide ova komunikacija (terminološki, a i šire), te bih se povukao iz nje.
 

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Pitao sam kakva je veza između tog uređaja i modema i da li tvoj modem ima ugrađeni wifi.
Recimo da je tako.
BTW, nešto nam ne ide ova komunikacija (terminološki, a i šire), te bih se povukao iz nje.

Opusti se, pitaću direktno MTS jer sam već kontaktirao i oni su mi rekli da oni tvrde da radi samo kada je IPTV povezan na njihov glavni ruter na LAN 2 i LAN 3

Sad sam im pisao na njihov mejl i zahtevao sam stručan tim da vidim dali bi tako radilo ili ne

Ako ne radi tako kako sam ja mislio onda ću da koristim SBB televiziju a kod mts-a uzmem BOX 3 fixni+net+mobilni i to je to

Hvala što si se trudio nekako da mi pomogneš ali mislim da ću uskoro dobiti odgovor od MTS-a :)
 
Natrag
Top