MSI CR620 radi usporeno

Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Laptop MSI CR620 (CPU ntel Celeron P4600, 2 GB, WIN7) sa posla prilikom podizanja sistema lampica u dnu kućišta za HDD konstantno signalizira da HDD radi i to traje dosta dugo preko 5 minuta. Zna da se dogodi da ni jedan program ne mogu pokrenuti kao da je računar zagušen, pa ga moram isključiti na start prekidaču jer mi nikakva komanda ne reaguje. Kada se ponovo botuje sistem pokrenem iz Sejf moda i izvršim skeniranje MBM i Esetom, nema malvera ni virua. Kada ga tako nekoliko puta resetujem onda radi kako treba ali prilikom sljedećeg paljenja opet isto. Da li windows zakrpe mogu praviti ove probleme jer dok ih nisam skidao računar je radio mnogo brže ili je u pitanju neki njegovi procesi. Kako to ispraviti?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Skini i instaliraj "REVO UNINSTALER"i sa njim obrisi sve sto ti je nepoznato u njemu,bice sigurno i raznih tolbarova koji se instalisu uz neke programe.Kada se instalira neki program treba dobro procitati na svakoj stranici sta on jos nudi uz njega i destiklirati sve sto ti ne treba.Svi mi kada nesto instaliramo udaramo samo po dugmetu "Next" i ne citamo sta je sve stiklirano pri instalaciji.I sto je najgore vecina tih program se pokrece pri dizanju sistema i preopterecuju komp ili Lap Top.
 
Učlanjen(a)
02.01.2010
Poruka
133
Start>run>msconfig>Startup ,odcekiraj sve programe i sl. koji se podizu sa windowsom osven antivirusna zastita koju imas i neke windowsove porocese. preuzmi "CCleaner" i pokreni ciscenje windows/aplikacije a zatim i registre. i izvrsi defregmentaciju HDD
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Sve sam to uradio malo je bolje ali je još uvijek daleko od ranijeg stanja kada je mnogo brže radio
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Instaliraj HD Regenerator i sa njim proveri HDD,ako ima vise od tri bad sektora onda je on i nema mu pomoci, ako nema nista onda uradi prvo repatir sistema,pa ako i to ne uspe onda mora reinstalOS-a
 
Natrag
Top