Mrezno stampanje,

Učlanjen(a)
13.11.2016
Poruka
18
Pozdrav svima,

Ima stampac povezan na internet. Mogu da tampam u dva moda - Over the internet, da saljem dokumente na Epsonov server, pa onda na stampac ili WIFi Direct. Interesujeme koji nacin je sigurniji i da li su dolumeta encriptovana u toku?
Da li je dovoljno samo imati dobru lozinku za WiFi i koristiti Wifi Direct opciju?
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
461
Mogu da tampam u dva moda - Over the internet, da saljem dokumente na Epsonov server, pa onda na stampac ili WIFi Direct. Interesujeme koji nacin je sigurniji
Wi-Fi Direct [1] je DIREKTNA veza bez posrednika, te samim tim i interneta. Gledano iz tog ugla, odgovor na pitanje sigurnosti se sam nameće. Ipak, sama direktna veza nije dovoljna za sigurnost.

... da li su dolumeta encriptovana u toku?
Kripcija/enkripcija se dešava na poslednjem (aplikativnom) mreznom nivou, dok se wifi nalazi na prvom i drugom mrežnom nivou. Drugim rečima, program kojim se štampa treba da podržava npr. ssh ili tls/ssl protokol, kao i sam štampač, u šta iskreno sumnjam.

[1]
Kod:
https://en.wikipedia.org/wiki/WiFi_Direct
 

nhx

Učlanjen(a)
28.10.2021
Poruka
4
Ako ne printas CIA classified dokumente, mislim da ti niko nece previse u to zavirati. Wifi direct je i brzi i direktniji, moguci napad je MIM (men in the middle), napad moze izvrisit bilo ko, ko ima pristup wifi mrezi, laptop i kali linux, ali opet kazem, mislim da bi bilo previse dosadno sjediti i cekati da presretne dokument za printanje, da ga preuzme i sta onda, drugi posalje printeru :D

Wifi direct, brzo - jednostavno
 
Učlanjen(a)
13.11.2016
Poruka
18
Ako ne printas CIA classified dokumente, mislim da ti niko nece previse u to zavirati. Wifi direct je i brzi i direktniji, moguci napad je MIM (men in the middle), napad moze izvrisit bilo ko, ko ima pristup wifi mrezi, laptop i kali linux, ali opet kazem, mislim da bi bilo previse dosadno sjediti i cekati da presretne dokument za printanje, da ga preuzme i sta onda, drugi posalje printeru :D

Wifi direct, brzo - jednostavno
Hvala puno na odgovoru. Ne stampam nista klasifikovamo. Zivim u Nemackoj koja ima stroge zakone o pirateriji i paprene kazne - jedino me to brine
 
Natrag
Top