Možete li mu oprostiti neverstvo?

Član
Učlanjen(a)
12.08.2010
Poruka
10
hm,verovatno ne bih.ali dok se ne desi,bar ja tako mislim,nisam sigurna kako bih reagovala.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Kad je u pitanju neverstvo, tu sam vrlo principijelna i nazalost, ne bih oprostila. Znam , imamo decu, dom..nije lako odluciti se na razvod, ali, ako bi on zanemario taj nas zajednicki zivot i pored svega toga ipak to uradio, onda nema oprostaja sa moje strane....
 
Član
Učlanjen(a)
22.02.2010
Poruka
65
Ljudski i hriscanski je prastati. Postavi sebe u tu situaciju, jer moze to da se desi i tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
25
Vecno pitanje. Pa...ne znam. Nesto se ipak promeni posle toga. A kako se to uopste sazna? Ako je samo seks na brzaka onda to ostane tamo i tada, ako je vidjanje vise puta to je strast, veza, onda nema povratka u topli poznati zagrljaj. I, da se razumemo, to se ZNA u srcu, samo se mozda zavaravamo da je sve kao pre. U svakom slucaju vrlo bolno i kako moje secanje kaze, skoro neizbezni scenario. Ne, nema tu prastanja jer je jedan vec izasao iz veze. Teska tema.
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2010
Poruka
1.625
Ne, ne bi mogla oprostiti. Ako bi mu oprostila, onda bi me opet uvredio. Da me zaista voli, ne bi me prevario!
 
Član
Učlanjen(a)
22.02.2010
Poruka
65
oprosti zbog sebe, ako nemoze dapredjes preko toga odna ga ostavi i oprosi .da bi ga zaboravila.
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
1.832
kalimercica rece da je nekad bila mlada i luda a sad je samo mlada..
ja sam verovatno samo luda ali..reci cu iskreno..
ako ga volim ne bih mogla da mu oprostim jer ne bih mogla da zaboravim...
slike njegovog neverstva bi mi slalno bile pred ocima
a saznanje da je zgazio nasu ljubav bi me ubijalo...
e a ako ga ne volim onda opet ne bih mogla da mu oprostim
jer bih verovatno njegovo neverstvo iskoristila kao konkretan razlog da se razidjemo...
eto...
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
215
Oni sto oprastaju treba da se zapitaju zasto to rade, da li bi bili spremni da oproste i drugi i treci put i dokle bi bili spremni da oprastaju.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Milsilm da postoje neverstva i neverstva. Iz ljubavi, odosno zbog nedostatka ljubavi u partnerskom odnosu, i zbog raznih trenutka... Iskušenja.
Da me ne shvate pogrešno žene, da zagovaram muška neverstva, jednostavno sam pokušala da razumem i sagledam razliku. Imam puno prijatelja muškaraca koji svoje partnerke istinski obožavaju, poštuju, vole, paze i maze, nikada ih ne bi menjali ili ostavili a ipak im se desi "izlet". Posle toga, tu ženu sa kojom su zgrešili iskreno preziru, čak i mrze. (Tako su mi bar rekli)

Muškarci većinom varaju samo telom a žene pretežno kada se zaljube. Dakle i emotivno i telom. Žene gotovo uvek od tih veza očekuju "budućnost", muškarac o tome ni ne razmišlja. Otuda mnogo osveta povređenih žena, ostavljenih ljubavnica, lažnih obećanja itd...Uz to mislim da su muškarci hendikepirani u pogledu "odupiranja" iskušenju zbog građe svoga tela.

Što kaže Milenčica, s godinama sam videla da muška i ženska prevara nema istu težinu.

Opet da naglasnim, ne mislim da je generalno ovako ali većinom.

Zato ne mislim da ima potrebe išta opraštati ili ne. Ako ima obostrane ljubavi ne bih postavljala pitanje opraštanja.
Ako je pak nema, napustila bih tu vezu bez obzira da li neversta ima ili nema. Još manje bih se osećala povređeno ili bila ljubomorna. Pa nikoga ne možete prisiliti da vas voli!

Pametna žena, ovo što je napisala uglavnom je tačno, Ono što sigurno nije tačno, bar kada sam ja u pitanju sam podebljao masnim slovima u njenom tekstu. Kako da zamrzim nekoga samo zato što sam s njom prevario vlastitu ženu. To mi zvuči suludo. Sve su one meni i dalje mile i drage, manje ili više.
 
Natrag
Top