Moze pomocc ? oko zvucne kartice

Učlanjen(a)
11.12.2014
Poruka
15
Brate kad otvorim device manager nema mi uopste ikone od zvucne to me zeza
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ako si ti dodavao karticu ...onda verovatno nisi pretisnuo dobro ,treba skljocne kad je ubacujes,ona slika to i kaze nije primecen dodatni hardver,znaci iskljuci sve pa proveri ovo sto sam rekao.....a ako imas integrisanu onda je to drugi problem...
A jel ima opcija u device manager da pise:
[hl]Sound ,Video and game controllers[/hl]....ako ima pretisni ono plus sa leve strane i pogledaj dal ima nesto pod alarm...

Ako si siguran da sve lepo pricvsceno,zatim da imas odgovarajuce drajvere i opet nece ...onda restartuj racunar udji u BIOS pa pogledaj da nema neka opcija za zvuk da se podesi,ko zna mozda ovi novi biosi imaju nesto s tim...trazi ako ima opcija sound on board enabled & disabled i stavi na [hl]enabled[/hl]-ovo vazi za zvuk na ploci...
Znaci ovo sve lupetaram posto ne znam dal imas dodatnu karticu ili je integrisana....
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.12.2014
Poruka
15
Integrisana je zvucna nisam ja dodadno nista ubacivao jer mi je jucer normalno sve radilo slusao muziku i odjednom mi kopjuter zakoci i ja odem rr ga kad se upali zvucna nece
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Najgora stavka je znas,da je crklo .....ako nista prethodno nisi instaliravao...moz da kupis tu karticu ,one nisu skupe ,jedino sto ce ti zauzmu slot ....nego sacekaj malo mozda iskoci neko da ti pomogne nesto....meni sad padaju neke ideje vezane uz BIOS al je to sve pitanje ...znaci sacekaj jos neki savet,ako naidje neko.....
tucha-u-parlamentu-u-ukrajini.jpg

Ipak ti pogledaj u device menager ono gore sto sam reko,ako ima ono,Sound ,Video and game controllers....udji unutra izbrisi stare drajvere pa instaliraj nove...moz da bude i nesto drugo sredjeno,mozda odavno nisi vodio racuna pa se registar zeznuo....probaj da skeniras particiju gde ti se nalazi windows ,znaci desni klik na particiju udji u properties i nadji stavku za skeniranje gresaka...
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
Najgora stavka je znas,da je crklo .....ako nista prethodno nisi instaliravao...moz da kupis tu karticu ,one nisu skupe ,jedino sto ce ti zauzmu slot ....nego sacekaj malo mozda iskoci neko da ti pomogne nesto....meni sad padaju neke ideje vezane uz BIOS al je to sve pitanje ...znaci sacekaj jos neki savet,ako naidje neko.....
tucha-u-parlamentu-u-ukrajini.jpg

Ipak ti pogledaj u device menager ono gore sto sam reko,ako ima ono,Sound ,Video and game controllers....udji unutra izbrisi stare drajvere pa instaliraj nove...moz da bude i nesto drugo sredjeno,mozda odavno nisi vodio racuna pa se registar zeznuo....probaj da skeniras particiju gde ti se nalazi windows ,znaci desni klik na particiju udji u properties i nadji stavku za skeniranje gresaka...

Uđi u Bios pa pogledaj da nije Disable....
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Koliko vidim za taj model ne postoji drajver za win7 x64. Pokusaj sa drajverom za vistu:
Kod:
http://www.asus.com/Motherboards/M2NMX_SE_Plus/HelpDesk_Download/
Ostale drajvere za chipset itd pogledaj na istom mestu samo izaberi win7 x 64

Ubuduce otvarajte samo jednu temu za jedan problem...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Znaci ovo bile dve paralelne nepotpune teme i sad kad se ovo spojilo ne zna se de je pocetak.....a meni on postavio pitanje uz objasnjenje da u najvece slusao muziku i djuskao i to tako trajalo izvesno vreme i onda se culo nesto rrr ....rrrr i muzika stala ....hehe...cudan neki komp...malo radi na jedni drajveri ,a sad oce drugi...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Zvucna karta integrisana na toj ploci je Realtek ALC662, mozes skinuti driver za nju sa oficijelnog sajta Realtek-a:
Kod:
http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false
Dakle, skidas ovaj drugi odozgo gde pise x64, to je univerzalni driver za sve sisteme, od Vista do 8.1, sa desne strane izaberi server pod brojem 6 ili 5, brzi su od ostalih (ako budes imao problema sa preuzimanjem, probaj drugi server).
Kada instaliras driver restartuj racunar i proveri da li ce raditi zvuk.
I obavezno instaliraj driver za chipset (nforce430) prvo za win 7 x64 direktno sa sajta nVidia-e:
Kod:
http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/14875/en-us
To je poslednji driver za taj chipset i nije Beta.
Dakle prvo driver chipset-a, pa onda od zvucne karte.
 
Učlanjen(a)
11.12.2014
Poruka
15
Brate ja kad otvorim "DEVICE MENAGER" nema mi nikako tu da pise sound,and video games contoller o tome je stvar a ja imam drivere orginalne koje sam skinuo
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Instaliraj ovo gore prvo za maticnu drajver,pa onda za zvuk sto napisao ovaj komp master [hl]Nikolaj[/hl],ako to ne uspe vrati se na 32-bit verziju Wina ili kupi karticu koja podrzava 64-bit OS ....al najbolje ako kupujes odnesi to odmah celo u servis ,da ne ispadne da treba da vracas karticu isl...
 
Natrag
Top