Može li se verovati ljudima?

Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Ја вјерујем свима док не направе неку глупост,а онда повјерење не могу да поврате НИКАД.yes4
Potpuno se slazem sa tobom prijatelju..tako mlad a tako pametan.:yea:
Da bar naucih nesto ranije..ali nikad nije kasno.yes3
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2010
Poruka
1.184
ako nešto mrzim kod sebe,to je što previše vjerujem ljudima...i to ne samo prijateljima već i poznanicima,ma svima...
ponekad me to zna skupo koštati,ali šta ću...nikako da naučim...jbg,još sam mlada...valjda ću nekad skontati...:???:
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Spadam u osobe koje su veoma ''rezervisane'' prema ljudima koje ne poznaju. Potrebno je da prođe neko vreme da bih te ljude bar malo upoznala. Prosto ni ja nisam ja, u okruženju koje mi je nepoznato. Takođe je i mene teško upoznati, jer umem da delujem veoma hladno i nezainteresovano prema ljudima sa kojima se prvi put srećem ili kontaktiram...U komunikaciji sam vrlo oprezna i nepoverljiva prema ljudima.

Teško se bilo kome poveravam, a sama sam vrlo poverljiva osoba. Kada osobe upoznam na način da osećam kako razmišljaju i da mogu da nagovestim njihove postupke, tada počinjem da im verujem.
Takođe, postoje osobe u realnom svetu sa kojim se godinama družim, ali ipak ne mogu potpuno da im se poverim...Prosto znam dokle mogu da idem...
Međutim i kada osobu, velikim delom upoznam nikada se ne poveravam do kraja...Intimni deo svog života nikada ne otkrivam...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Verujem samo onima u koje sam sigurna da mogu verovati.
Dok se ne dokaže suprotno.
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Mnogi reaguju na taj način što prvo ne vjeruju nekoj osobi, dok se dobro ne uvjere da joj svoje povjerenje mogu pokloniti . Ja reagujem na mnogo lakši način. Naime, vjerujem svima, dok se ne pokaže suprotno, jer neko a priori nevjerovanje mi se čini nekako nepošteno. Ovako svi smo na početku sa istim šansama. Pa kako se ko pokaže.
Kao što napisa draga Besher at, a verujem joj, saglasan sam sa njenim stavom od reči do reči. Da neispadne da nemam i neku svoju misao, u šta bi se svet pretvorio ukoliko ne bi imali vere u naše bližnje, drage, prijatelje, jednom rečju u ljude, pa pođimo od nas samih prvenstveno.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Može, ako tražiš i ako imaš sreće. Na ovom forumu sam našao nekoliko vrijednih ljudi kojima vjerujem. I to 100 %.
 
Član
Učlanjen(a)
28.06.2010
Poruka
1.095
Naravno da treba ljudima vjerovati jer ne možemo na osnovu nekoliko loših iskustava otpisati i neke dobre ljude (prijatelje).
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
U zavisnosti od toga kako se postavimo prema drugima možemo očekivati kontra reakciju.
Da li će biti pravična, dobra ili loša, ne zavisi od nas ali će uticati i usmeriti budući odnos ka (ne)poverenju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2010
Poruka
10
Увек ће бити људи који ће желети да вас повреде, увреде, преваре, обману....

Али то није разлог да не верујете људима.

Верујте људима, али будите мало опрезнији.


;)
 
Natrag
Top