moze li se povecati C particija

Član
Učlanjen(a)
24.03.2010
Poruka
53
Prilikom dizanja sistema ostala manja C particija.Mogu li sa D da prebacim na C particiju bez ponovnog podizanja sistema?
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Direktno iz windowsa ne mozes, jer windows ne dozvoljava menjanje velicine sistemske particije. Mozes nekim programom za particionisanje, ali ti to ne bih preporucio, jer vrlo lako moze doci do preklapanja particija, pa ti onda MBR ode na D i onda si ga ugasio. Uzmi lepo podigi sistem iz pocetka i promeni velicinu particija na instalaciji- najlaksa i najbezbolnija varijanta iako ti se to sada tako ne cini.
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Ako sam te dobro razumio ti bi prvo prebacio neke podatke sa D: na C: pa onda povečavao C: particiju ili si mislio samo povečati C: particiju. Moguće ti je povečati C: particiju za velićinu neiskorištenog prostora na D: a da pri tom nemaš problema sa nekim od alata za particije.
 
Član
Učlanjen(a)
24.03.2010
Poruka
53
prilikom instalacije w-7 nasim primetio da je c particija 70gb a d skoro 570gb pa reko da povecam c na 150gb
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2009
Poruka
1
Sa programom EASEUS.Partition.Master.radis sa particijama sta hoces bez ikakvih problema.Ja ga koristim bezbroj puta
Kod:
https://rapidshare.com/#!download|520tl4|418369582|EASEUS_Partition_Master_Professional_Edition_6.1.1.rar|41486|R~908CFC5D1AAF8B92
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
koji god program uzmes mozes povecati, slobodno, radio sam to dosta puta, nece nista biti
 
Član
Učlanjen(a)
08.11.2009
Poruka
27
Ja preporučujem program koji se zove PARAGON PARTITION i nalazi se na sajtu
Kod:
http://www.partition-manager.com/
sa njime možete brisati , merdžovati ili pak brisati male i nepotrebne particije koje nastaju priliko učitavanja fajlova kod instalacija OS sistematease.Dakle ako Partition Magic pravi problema ,onda sigurno PARAGON PARTITION neće praviti probleme, predhodne pročitane programe nisam koristio. 2003 je Partition Magic bio nezamenljiv , sada je definitivno izgubio trku:ludd/:
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top