Može li se emajlirani lim rezati

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Mozda nisam na pravoj adresi, odnosno podfurumu a imam sledece pitanje:
Emaljirani poklopac šporeta trebao bi skratiti zbog visecieg elementa kuhinje koga ne mogu pomjerati.
Moze li se i kako rezati emajlirani lim a da se ne unisti?
Možda je neko ima iskustva, vezsno za pitanje pa molim savjet.
Hvsks
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
Tesko da moze da se ne osteti.Jedino laserski,aliti se to ne isplati nositi negde da ti oseku.Mozes obeleziti marekerom gde treba da se sece.Treba da kupis siroku providnu lepljivu traku.Najtanji kamen za metal,za brusilicu i dosta mirnu ruku.Traka ce spreciti da se emajl krza.Moras obeleziti i zalepiti traku sa obe strane table.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Tesko da moze da se ne osteti.Jedino laserski,aliti se to ne isplati nositi negde da ti oseku.Mozes obeleziti marekerom gde treba da se sece.Treba da kupis siroku providnu lepljivu traku.Najtanji kamen za metal,za brusilicu i dosta mirnu ruku.Traka ce spreciti da se emajl krza.Moras obeleziti i zalepiti traku sa obe strane table.
Razmišljo sam na slican nacin.
Traka obavezno a imao sam namjeru da to uradim ubodnom pilom -imam ubidnu pilu sa regulacijom i plate(mislim da je naziv ok) sa vrlo siznim zubima za metal?
Terba napraviti rez dužine 60 cm+oko 2x3cm koja su savijena sa strane.
Potražicu i kamrn za metal...
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
Razmišljo sam na slican nacin.
Traka obavezno a imao sam namjeru da to uradim ubodnom pilom -imam ubidnu pilu sa regulacijom i plate(mislim da je naziv ok) sa vrlo siznim zubima za metal?
Terba napraviti rez dužine 60 cm+oko 2x3cm koja su savijena sa strane.
Potražicu i kamrn za metal...
Hvala
Na ubodnoj testeri su zubi na testerici prema gore i kada izlazi testera iz lima,ona ce da krza vise emajl,nego brusni kamen.samo nemoj zuriti,oritiskati mnogo,jer oce emajl da puca i kada se greje.Sakupi strpljenje i polako,bez jakog pritiska.neka akmen skida pomalo.Jeste duze da traje,ali ce bolje ispasti.
 
Učlanjen(a)
30.04.2020
Poruka
67
Jednostavnije ti je da skineš i baciš taj poklopac, nijedan noviji šporet ga nema. Budalaština totalna.
 
Natrag
Top