Može li forum razoriti nečiju vezu???

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Forum ma koje god vrste bio, da li onaj vizualni ili ovakav virtualni imaju svoje prednosti i mane. Koliko god čovek može biti svoj i stajalištima prema životu on je opak biće koji ceo taj život uči. Što će naučiti iz ovakvih razmena mišljenja ovisi samo o njegovoj želji da sagleda sve i sebe u tome i nađe. Povodljive osobe su jednako u opasnosti i na cesti kao i na forumu.
Celi život nam se svodi na diktat koji nas usmerava, od prometnog znaka, semafora dobilo kojeg segmenta našeg života.
Naći sebe u tim diktatima je samo pokazati samom sebi koliko smo jaki ili slabi.
Ponekad i iz najblesavijeg komentara se može izvući pouka ali treba biti dovoljno svoj da iz te poke nađeš svoj put.
 
Učlanjen(a)
28.04.2011
Poruka
48
[/B]dumspirospero

Ne da mislim već znam da pravi vernici ne varaju.
U veri čovek ne vara drgoga već sebe i Gospoda.
Samo ima jedna stvar koja kaže rek da pred Gospodom ima svoje obaveze a one su ispunjavanje bračnih obaveza.
Ako su one neispunjene onda je to prevara a ne traženje utehe !!!
Da li to znaci da ateisti po difoltu su oni koji varaju svoje partnere ?
Sta su to bracne obaveze i sto u opste znaci neispunjavanje istih ? Ako je bilo sta obaveza, koja emocija stoji iza toga ???
Kod ovakvih ideja licno bih ogradio svoje misljenje, kao samo moje, ali kako god-razlicitost je ono sto nas cini ljudima ili slabijim polom...[/QUOTE]

Poštovani gospodine tmaks65 vidim iz vašeg komentara da ste vi načisto sa Gospodom a pri tome bi rekla i sa svojim moralom. Kada budete razgovarali sa sobom iskreno onda ćete i saznati što su to bračne obaveze i koje bi emocije trebale stojati iza njih. Pošto vaše mišljenje proizlazi iz pitanja koja ste postavili i ja vam na njih odgovorih.
Biti vernik znači ne stavljati sebe na prvo mesto jer smo premali da bi to mesto zauzeli. Vaš komentar iako kratak jasno opisuje na kojoj poziciji vi sebe vidite.
Ponekad masa nije jednaka broju ljudi u njoj. Razlika da ali je prvo u tome.
Veliki pozdrav vama !!!
 
Član
Učlanjen(a)
15.06.2011
Poruka
88
Zasto pod obavezno mora biti prevare? Pa ljudi na forumu ne moraju biti tajno i sta skodi da razmenimo mosljenja preko foruma.To je bas lepo,jer nismo svi isti i zanimljiva su i neka druga razlicita od nasih misljenja.Zasto uopste pominjemo prevaru?
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Zasto pod obavezno mora biti prevare? Pa ljudi na forumu ne moraju biti tajno i sta skodi da razmenimo mosljenja preko foruma.To je bas lepo,jer nismo svi isti i zanimljiva su i neka druga razlicita od nasih misljenja.Zasto uopste pominjemo prevaru?

Kao što si ti pitala zašto jer ne forume gledaš trezneno, tako i oni koji iz samo sebi poznatih razloga nalaze milione razloga za opasnost nikada to seber ne pitaju. Njihova je vizija sagrađena na osobnom strahu i bojazni od samih sebe.Kada neko zna ko je i što je, kada neko zna što mu treba a što ne, kada neko ima slobodu i kada je da druome onda sebi ne stavlja prepreke ni pred tuđim mišljenjima.
Vidimo iz komentara da su ta mišljnja podosta eazličita pa čak neka i isključiva ali samo prihvatimo ona koja su nam bliska o korisna.
Nikad sebe nisam pitao zašto? Nikad se niti neću jer iz samih komentara onaj ko želi videti tačno može kakvo stajalište ima onaj ko je i pisao komentar.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
@ Mirjana Mrdja
Biti vernik znači ne stavljati sebe na prvo mesto jer smo premali da bi to mesto zauzeli
Da li to onda znači da nevernici sebe mogu staviti ispred svega ostalog pa i to "mesto" nesebično popuniti?

Mislim da je vera mnogo više nego što si ti navela, mnogo više nego što bi iko od nas mogao znati. Možda grešim, možda ne ali sam siguran da si promašila temu. yes3

Tema;
Smatram nemogućim da Forum ili bilo kakav drugi javni medij može prouzrokovati raskid veze u "stvarnom životu". Ovo nije realnost pa se samim tim stvari i ne događaju.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2009
Poruka
23
Ovo nije realnost pa se samim tim stvari i ne događaju.
Pa nije bas da nije realno :) Ako ti sa nekim svakodnevno "razgovaras", razmenjujes licne podatke, automatski stvaras realnu vezu izmedju sagovornika i sebe. E sad da li to moze u nekoj meri uticati na neciju vezu, pa verovatno da moze. Da li je to znak da je postojeca veza "labava"? Hmmmm, ne mora da znaci.
 
Član
Učlanjen(a)
15.06.2011
Poruka
88
Da i dalje stojim iza svega sto sam do sada napisala o temi,jer jednu normalnu zdravu i punu poverenja vezu ne moze ugroziti pisanje na forumu,jer ovde ipak samo razmenjujemo misljenja i eventualna iskustva,svoja ili nekog nama bliskog,a tu nema niceg loseg a ni kvarnog.A sto se tice bracnih obaveza i koje emocije stoje iza njih cudi me da se topitanje uopste i postavlja.Jer bilo da smo u braku ili ne ako smo u vezi onda naravno da se zna koje emocije trebaju biti prisutne,a i zna se da imamo neku vrstu nepisane obaveze prema svom partneru,sto je takodje jako individualna stvar,a za mene licno obaveza bi se sastojala od iskrenosti i postenja prema partneru i ne cinjenja stvari koje bi ga povredile.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2009
Poruka
23
Slatko :)
Meni su beskrajno simpaticne price o cvrstom braku, bezgranicnoj ljubavi, cvecu i radosti :)
Jednostavno realnost je drugacija. Mislim da ce monogamne veze postati misaona kategorija. Mozemo da se lazemo do sutra, ili da se ne lazemo :) Ljudi su postali manje tolerantni. Brak vise nije cvrst bedem, a prsten nije zlatni okov. Da li je to dobro, ili je to lose?
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Slatko :)
Meni su beskrajno simpaticne price o cvrstom braku, bezgranicnoj ljubavi, cvecu i radosti :)
Jednostavno realnost je drugacija. Mislim da ce monogamne veze postati misaona kategorija. Mozemo da se lazemo do sutra, ili da se ne lazemo :) Ljudi su postali manje tolerantni. Brak vise nije cvrst bedem, a prsten nije zlatni okov. Da li je to dobro, ili je to lose?

Kada je ljubav temelj bilo kakve veze, a u ovom slučau braka onda dovoditi u pitanje trajnost i postojanost je više nego nepotrebno. Ovde govorim o obostranoj ljubavi a ne kada samo jedan voli. U jednosmernim ulicama nema ko doći u susret. Ljubav nije uzimanje nego davanje i primanje. Brakovi koje ti pominješ su interes brakovi i oni traju dok interesa i ima. Interes ne mora biti samo materijalni, on može biti i fizička privlačnost koja traje do oko ne vidi "privlačniji objekt". Interes i ljubav su ne spojive ljudske potrebe. Kad tad naiđe ljubav i onda je interes gubitnik. Mislim da su tvoja predviđanja o budućnosti bračnih zajednica neutemeljena jer sama pojava da se sve više mladih priklanja Crkvi i traži sebe u veri je ohrabljujuće za instituciju braka.
Mišljenje moje koje ti možeš prihvatiti ili pobijati meni sve jedno jer je to moj stav.
Već kako sam vidio da ti je lokacija Novi Sad onda poseti Manastir u Beočinu pa će ti se slika koju imaš ako ne promeniti a ono makar ublažiti.
Zašto baš Beočin, e to ćeš sam saznati kada budeš tamo !!!
moj pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2009
Poruka
23
Hm. Ljubav nije uzimanje? Ali ako ti neko nesto daje, znaci da ti to uzimas?! Kako se meri reciprocnost u uzimanju i davanju?
Kako interes i ljubav ne idu zajedno? Zar poenta nije u sirenju ljudske vrste? O ne, ja izgleda brak pogresno dozivljavam...
Kazete mladi se priklanjaju Crkvi... Iskreno ja u tome ne vidim nista spektakulartno. To sto oni idu da nadju dusevni mir i spasenje svojih gresnih dusa, slabo ce uticati na gustinu vazduha.
 
Natrag
Top