Može li forum razoriti nečiju vezu???

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Može li forum razoriti nečiju vezu???

197339_210393945638489_100000036541027_883826_6123457_n.jpg




Puno ljudi koji sudjeluje na forumima je u vezama, no uprkos tome, događaju se simpatije, flerta se, razmjenjuju privatne poruke itd. ( sva moguća čuda moderne tehnologije ).
Može se dogoditi da partneri osoba u vezi, što je vjerojatno čest slučaj, ni ne znaju što njihova bolja polovica na forumu piše, s kim se dopisuje, i što se događa.
Po vašem mišljenju:
1. Može li jedno takvo poznanstvo, flert sa foruma poljuljati ili razoriti nečiju vezu?
2. Ako osobe koje flertuju bez znanja svoga partnera, jesu li one fer i poštene prema njemu?
3. Je li u redu stavljati svoje intimne fotke na forum, a da partner to ne zna?
4. Koliko je fer pričati o intimnim detaljima iz svog seksualnog života?
5. I za osobe koje su u vezi- vodite li računa o osjećajima svoga partnera kad nešto na forumu pišete ( mislim na detalje iz intimnog života, ili na flert i pp sa suprotnim spolom sa flert konotacijom ), i razmišljate li ako nešto napišete, da bi to moglo povrijediti vašega partnera?


Sta Vi mislite o ovakvim stvarima...?

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
1. Ako je veza 'kilava', pogrešna, potrošena, loša- mnogo manja stvar od pokušaja intimnog upoznavanja novih ljudi će pomoći njeno urušavanje...

2. Joj, šta je u civilizacijama XXI veka fer i pošteno, ne samo u intimi?

3. Nije u redu, da ne kažem krajnje je kvarno exponirati na taj način nekog a da to on ne zna, ili da ne može uticati na to...

4. Niko me ne vuče za uši da pričam išta o sebi... Punoletan sam, odgovoran (hteo to, ili ne), moja stvar je šta ću pričati/ lagati o sebi/ partneru/ 'doživljajima drugara- ice'...

5. Anonimnost ti je čudo- otkud znaš o kome pričam, koliko ima istine u tome... A koliko je zrelo da tako neke pipave stvari 'onaj drugi-druga' uopšte i sazna....
 
Učlanjen(a)
28.04.2011
Poruka
48
1. Postoji li prava i iskrena veza ona je neraskidiva - naročito ne preko neta.
2. Nastavljm rečeno pod 1. ako je iskrena nema ni flerta van nje.
3. Čemu intima bilo gde van kuće a kamo li na forumma - bolesno !!!
4. Pričati o svojim intimnostima se može ali uz kafu sa prijateljicom ali poverljivom.
5. Mislim da se u ovom pitanju daje prevše pažnje na uticaj foruma. Samo nedovoljno izgrađeme osobe se mogu povesti za mišljenima na forumima.Izgrađene osobe imaju svoj stav stvoren na iskustvu koje im je njihov život podario jer ne postoji nešto što je moguće preslikati.
Vera u Gospoda je osnova svakog života !!!
 
Član
Učlanjen(a)
15.06.2011
Poruka
88
Amin!
Izvini ali svi mi smo ljudska bica a ne sveci i skloni smo greskama i lutanjima a i ne radjamo se kao "zrele "osobe vec u toku zivota zahvaljujuci iskustvu ucimo i tako sazrevamo.Dakle i ja mislim da samo forum ili bilo koji vid virtuelnog druzenja ne moze ugroziti neku vezu ali opasnost uvek postoji da ce se pojaviti zelja za licnim upoznavanjem doticne osobe sa kojom nam je tako lepo da se dopisujemo e,i tu je caka,tu lezi zec,tj.opasnost po neku vezu!
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
1. Može li jedno takvo poznanstvo, flert sa foruma poljuljati ili razoriti nečiju vezu?
Pravu vezu ili brak, ne može ništa ''poljuljati'', pogotovo ne forum...
Ali ''intimno'' ćaskanje o nekim ''dubokim'' osećanjima itd...putem neta, je po meni ravno prevari...
2. Ako osobe koje flertuju bez znanja svoga partnera, jesu li one fer i poštene prema njemu?
Flert je nešto svakodnevno...Dešava se na poslu, u prodavnici, na ulici bilo gde...Često flert bude spontan i bezazlen...
Ali flert kao ''nameran i osmišljen čin'', u smislu da želite nekoga da animirate ili skrenete pažnju na sebe ili mu date povoda da malo ''potrči'' za vama...e ''igre'' te vrste su svakako nepoštene prema partneru...
3. Je li u redu stavljati svoje intimne fotke na forum, a da partner to ne zna?
Ovo nisam razumela...Misliš na kojima je u ''kupaćem ili go'' ? :lol: Pa takve ne bi smeo ni u kuću da ''postavi'' zbog gostiju....
4. Koliko je fer pričati o intimnim detaljima iz svog seksualnog života?
Pa to je glupo pričati i najrođenijima, a kamoli nekome na netu...Takve stvari su samo lične...Bar kod mene je to slučaj...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
1. Postoji li prava i iskrena veza ona je neraskidiva - naročito ne preko neta.
2. Nastavljm rečeno pod 1. ako je iskrena nema ni flerta van nje.
3. Čemu intima bilo gde van kuće a kamo li na forumma - bolesno !!!
4. Pričati o svojim intimnostima se može ali uz kafu sa prijateljicom ali poverljivom.
5. Mislim da se u ovom pitanju daje prevše pažnje na uticaj foruma. Samo nedovoljno izgrađeme osobe se mogu povesti za mišljenima na forumima.Izgrađene osobe imaju svoj stav stvoren na iskustvu koje im je njihov život podario jer ne postoji nešto što je moguće preslikati.
Vera u Gospoda je osnova svakog života !!!

1-2. Baš me interesuje koji su to nedostaci "prave i iskrene veze" jer i takva veza ma koliko bila dobra sigurno ima neke mane tj da l isu ti nedostaci toliko sitni i nebitni da nema šanse da narastu druženjem preko neta.
3-4. Bez neke mudrosti...lakše je napisati nego reći pa kad se pojavi potreba olakšavanja da se nekome kaže...bezbolnije i manje kvarno izgleda nekome reći a da pri tome ne gledaš u oči i da te ne čuje.
5. Otkuda onda bilo kakva reakcija pa i samo prisustvo na forumu ovom, bilo kojem, ako je pridavanje značaja mišljenju nekome koga ne vidiš i ne poznaješ bezpredmetno pa i naivno :dont-know:
 
Učlanjen(a)
28.04.2011
Poruka
48
death row

Jedini nedostatak svake veze je neiskrenost. Ona ruši sve mostove u njoj. Sitne preprreke u vezama se rešavaju iskrenošću.
Reći putem neta nekome nešto nije kvarno ali je to velika slabost. Biti iza zida u mislima da nisam viđena je samo skrivanje moje slabosti- neimanja hrabrosti se suočiti sa problemom.
Kao što sam već rekla samo nestabilna osoba u nepoverenju prema partneru može doveti do toga da prida značaj nečijem mišljenju na forumu. Govorimo li o "zdravim vezama" u njima nema te mogućnosti.

dumspirospero

Ne da mislim već znam da pravi vernici ne varaju.
U veri čovek ne vara drgoga već sebe i Gospoda.
Samo ima jedna stvar koja kaže rek da pred Gospodom ima svoje obaveze a one su ispunjavanje bračnih obaveza.
Ako su one neispunjene onda je to prevara a ne traženje utehe !!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
[/B]dumspirospero

Ne da mislim već znam da pravi vernici ne varaju.
U veri čovek ne vara drgoga već sebe i Gospoda.
Samo ima jedna stvar koja kaže rek da pred Gospodom ima svoje obaveze a one su ispunjavanje bračnih obaveza.
Ako su one neispunjene onda je to prevara a ne traženje utehe !!!
[/QUOTE]
Da li to znaci da ateisti po difoltu su oni koji varaju svoje partnere ?
Sta su to bracne obaveze i sto u opste znaci neispunjavanje istih ? Ako je bilo sta obaveza, koja emocija stoji iza toga ???
Kod ovakvih ideja licno bih ogradio svoje misljenje, kao samo moje, ali kako god-razlicitost je ono sto nas cini ljudima ili slabijim polom...
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
27
Au. Zanimljiva je ova tema. Ja licno mislim da to zavisi od osobe do osobe. Neko je vec naveo da je tim putem vezu tesko poljuljati ako je prava. S obzirom na to da 'pravu vezu' svi mi zamisljamo drugacije, moje je misljenje da ako si srecan sa partnerom bezazleni flert tu i tamo ne moze da skodi. Mozda je cak i koristan, jer svi mi imamo potrebu da malo pobjegnemo iz svakodnevnice, da iskusimo nesto novo.. Na kraju se ipak vratimo partneru, mozda cak i opusteniji. S druge strane mozda bi i moglo da poljulja vezu, ako osoba idealizuje, pa se, ajde da kazem zaljubi u tog nekog ko je s druge strane.. Ali mislim da je razoriti ipak prejaka rijec, ne mogu da zamislim da neko kaze 'Draga,ostavljam te, nasao sam ljubav svog zivota na netu' , ali mislim da moze probuditi neke sumnje..

S druge strane, nije mi jasno sta neko trazi na forumu, ako ga ne interesuje misljenje ostalih. Jeste ovo virtuelno,ali iza svakog nicka postoji stvarna osoba. Prvi forumi (ne internetski) su bili mjesta na kojima su se ljudi okupljali, ramjenjivali razna misljenja..ovi danasnji,internet forumi takodje sluze za interakciju sa ljudima. Asocijalni ljude niko te primora da da ulaze na forume :D
 
Natrag
Top