MooO Audio-Video CMD Converter

Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
MooO Audio-Video Converter 1.10

MooO audio-video konverter obavlja konvertovanje uglavnom vecinu poznatih formata koristeci FFmpeg aplikaciju-znaci iz- CMD-komandne linije operativnog sistema.Slicni ovom programu su WinFF,Super,Avanti I drugi.Konverter WinFF smo vec prezentovali ovde na forumu,on odlicno odradjuje enkodiranje,medjutim,smanjen je izbor preseta za konvertovanje.MooO konverter ima bogat izbor preseta,kao i I “custom”funkciju.Izbegnuta je upotreba I kreiranje: AviSinth I ostalih skripti,tako da je olaksan rad sa programom.

Za vasu informaciju:najbrze I najcistije audio-video konvertovanje se obavlja iz CMD-komandne linije.Naravno,ovo se moze obaviti “na suvo”,bez ijednog programa,ko barata dobro sa skriptama i komandama za CMD.Ja sam ipak za upotrebu nekog programa koji vec ima kreirane presete I moze ga koristiti vecina korisnika.Inace CMD konvertovanje je posebno zanimljivo za kompove ispod 1GB RAM-a.Korisnici sa jacim konfiguracijama,mozda nece uociti razliku,u odnosu na konvertovanje sa nekim drugim programom.

MooO konverter ne koristi standardni,vec svoj-MooO FFmpeg 1.04 program koji cete takodje preuzeti I posebno instalirati.Za rad konvertera nisu potrebni dodatni kodeci na kompu.Sve sto mu je potrebno za rad,MooO konverter ima u svom instalacionom folderu.MooO konverter je besplatan,mozete ga preuzeti sa zvanicnog sajta:

Kod:
http://www.moo0.com/?top=http://www.moo0.com/software/VideoConverter/

Na istom sajtu mozete odmah preuzeti I MooO FFmpeg 1.04,ili kasnije-(program ce Vam traziti ovu aplikaciju I uputiti na download).Posle instalacije pokrenite program,dobijate izgled sa sledece slike:

001.JPG


Nemojte da Vas prevari ovaj izgled.Iza njega se krije veoma mocan program.Tu su neka osnovna podesavanja.Moja preporuka je da ih ostavite po defaultu.Aktivirajte-Advanced Options-(1.)-dobijate izgled sa donje slike:

002.JPG


Kao sto vidite ovo su “osnovna”podesavanja.Za neka,mozete da koristite gotove,kreirane presete Ili da postavite na-custom-I sami odredite I definisete odredjeno podesavanje. Uz svako podesavanje imate padajuci meni da odaberete tip ili vrednost tog podesavanja.Ukoliko u startu niste preuzeli I dodatno instalirali MooO FFmpeg 1.04 aplikaciju,dobicete obavestenje kao na slici:

003.jpg


Samo pritisnite-OK-I program Vas vodi na Web odakle cete preuzeti FFmpeg.Izgled MooO FFmpeg 1.04 CMD aplikacije vidite na sledecoj slici:

004.jpg


Objasnicu-padajuci menu-podesavanje po redu.Naravno,Vi ovo mozete da izbegnete I koristite neka vec kreirana-preset-podesavanja.Padajuce menu slike nisam stavljao.Mislim da cete se I ovako snaci,gledajuci u sam program:

005.JPG


Convert to-(2.)-ovde imate bogat izbor-(audio-video)- posebno sortiranih formata u koji zelite da konvertjete Vas materijal.Isto tako,ovde mozete odmah izvuci samo audio iz nekog filma.

Video Stream-(3.)-u zavisnosti od izabranog formata ovde birate video kodek.Pored raznih kvaliteta I brzine, imate Izbor jedno ili visepolazno enkodiranje.

Qualitu-(Bit Rate)-(4.)-u ovom padajucem meniju odredjujete video Bit Rate.Imate mogucnost auto-optimize,po velicini filma u MB,po kvalitetu,gotovi Bit Rate preseti,kao I custom.

File Size-(5.)-ako ste odabrali Custom File Size ,onda ovde upisujete velicinu u MB samog filma.

Width x Height-(6.)-ovde imate podesavanje rezolucije:specificne po imenu,relativne u %,gotove definisane kao I custom-koju ako odaberete,otvorice se novi prozor,gde upisujete zeljenu rezoluciju.

Frame Rate-(7.)-mogucnos odabira PAL ili NTSC sistema kao I pojedinacni preseti definisani u fps.

Audio Stream-(8.)-ovde podesavate audio kodek sa kojim ce program da konvertuje ton.Isto tako,ukoliko ste u prvoj opciji,za format,odredili neki audio,ili hocete da izvucete samo ton iz filma,sve gornje opcije preskacete I krecete odavde.

Qualitu-(Bit Rate)-(9.)-u ovom padajucem meniju odredjujete tonski bit rate:po kvalitetu-(default),specificne,kreirane,kao I gotovi preseti Bit Rate u kbps.

Frequency-(Sample Rate)-(10)-ovde odredjujete audio frekvenciju-(simple rate):default, visoku,standard,nisku,ili gotove simple rate presete u Hz.

Stereo/Monaural-(Channels)-(11.)-u ovom padajucem meniju podesavate stereo,mono ili broj audio kanala.

Volume-(12.)-ovde mozete da korigujete-pojacate li smanjite samu jacinu izlaznog, konvertovanog audio zapisa u %.

Kada zavrsite,ova podesavanja mozete ih usnimiti I kreirati neki Vas preset,koji cete koristiti kada Vam zatrebaju ovakva ista podesavanja.Posle toga pritisnite:Minimize-(13.)-da smanjite prikaz programa-(kao na prvoj slici).Sada otvorite folder gde Vam je film koji zelite da konvertujete.Povucite MooO konverter u taj folder,kao na sledecoj slici:

006.JPG


“Uhvatite” film I prevucite ga u:Drop Box-(14.)-kao sto vidite na gornjoj slici.Istog trenutka program zapocinje konvertovanje Vaseg filma sto vidite na donjoj slici:

007.JPG


Oznaka-(15.)-Vam pokazuje sam proces konvertovanja u %.Ukoliko ste odabrali konvertovanje u dva prolaza,imacete kreirani privremeni-(Temp)-folder prvog prolaza-
(16.),kao I vec kreirani fajl filma-(17.)-koji se konvertuje.Po zavrsenom procesu enkodiranja, dobicete izgled kao na sledecoj slici:

008.JPG


Dobijate obavestenje da je konvertovanje zavrseno.Primecujete da je program uredno obrisao privremeni-(temp)-folder I tu je samo izvorni I Vas konvertovani film.Testirao sam dosta programa koji konvertovanje rade iz CMD-komandne linije,kao I one koji koriste FFmpeg aplikaciju.MooO konverter je solidna aplkacija.Licno bih dodao jos AVI-XviD I AVI-DivX preseta,ali to je vec stvar ukusa.Moja preporuka je da svakako isprobate ovaj program.
Ovo uputstvo u PDF formatu mozete preuzeti sa linka:

Kod:
http://www.multiupload.com/ZZGCVWBIQX
 
Natrag
Top