„Montevideo“ će prešišati „Šišanje“?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Nacionalizam bode oči javnosti, zato što je što pitanje koje treba da izgleda kao pitanje prevaziđene prošlosti, a kod nas se od prošlosti najčešće beži. Zato koristeći trendove koji postoje širem Evrope a koji se sastoje u jačanju nacionalističkih snaga ovde se isto to pokušava predstaviti kod nas. Problem je preuveličan i iskorišćeno je to što bode oči javnosti da se mladi koji se interesuju za nacionalno pitanje predstave kao zanesenjanici i potencijalna opasnost društva. To mi se ne dopada, pa zato cela priča može da se tumači ovako ili onako, a što se više priča, problem je sve veći. Zato je za mene ovo propaganda i to je moje mišljenje yes3
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Death,
mislim da ovi ne misle da je propaganda:

Kod:
http://www.nacionalnistroj.com/

**Klik na Grb
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ne, ne.... u filmu se Gvozdeni stroj :)

A ima bolje mesto za to o čemu pričamo, mislim reprezentativnije.

Kod:
http://www.stormfront.org/forum/f43/

Po broju poseta pojedinim temama se može videti šta se radi...yes3
Ali opet, nije u tome stvar, postoje mnogo ozbiljnije zablude na koje se mladi navode svaki dan u ovoj državi...yes3
 

NEV

Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1
Hvala Bogu pa je presisao :DD film je pun topline, na sta bas i nismo navikli u poslednjih nekoliko godina tokom kojih su skoro svi filmovi bili slicni filmu ''Sisanje''..
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
58
Montevideo je film koji nam pokazuje koliko se nekad fudbal igrao srcem, a ne kao danas. Samo se gleda kako sto vise para da se zgrne, a na utakmicama sto vise da se izdivlja.Montevideo me rasplakao zbog tih nekih finih osecanja i teznji koji se danas retko srecu, a Sisanje me rasplakalo zbog stvari koje se danas cesto srecu. Ne ulazim u umetnicku koncepciju filmova i kako su sa tehnicke strane uradjeni, nego sam bacila akcenat na osecanja i drustvo u celini nekad i sad. Kada se napravi paralela ova dva vremena, mislim da mi u sadasnjosti gubimo,
Glasam za Montevideo.
 
Natrag
Top