MONSTRUOZNO! Psu odsečene sve četiri noge!

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
U nasem drustvu nema ni slova "U" od uredjenosti sto se mnogih stvari tice...
Uzalud azili dok su takvi manijaci na slobodi...
Kod nas nema "azil" ni za beskućnike, nema puno brige za stare i bolesne, decu bez roditelja, hendikepirane... Mnogo je isfrustriranih i iskompleksiranih ljudi, koji "leče" svoju slabost iživljavanjem nad nedužnim i nemoćnim, često i nad životinjama... Stanje u državi oslikava i "stanje" nacije, a mi smo dobrano "pomereni"...
 
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruka
969
Procitala sam skoro negde da se isto to desilo u Bugarskoj. Tako nesto je samo bolesna osoba mogla da uradi..Uzas!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Re,ne znam da li se slazes ali napravila bih digresiju u odnosu na tvoj post.Mislim da stanje nacije,nas kao drustva,oslikava ovu drzavu,ne obrnuto.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Re,ne znam da li se slazes ali napravila bih digresiju u odnosu na tvoj post.Mislim da stanje nacije,nas kao drustva,oslikava ovu drzavu,ne obrnuto.
Ipak ne, mislim da je stanje u našoj državi od mnogih napravilo psihičke bolesnike, ostavilo traume kod ljudi, i da se haos koji polako (opet) nastaje u zemlji najbolje "oslikava" i na nama samima, postajemo uplašeni, "sluđeni", mrzovoljni, bezobrazni, besni, bahati... ;)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Dobro.Ali svi smo mi u "toj korpi" a ipak ne radimo svi ovakve stvari...
Mislim da je sve ipak inividualno.Slozices se da ima i pristojnih,normalnih (sto kod nas postaje skoro sramota,biti takav)...
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Ovo moze samo bolestan um da uradi...ako je ovakav prema zivotinji-sta tek mogu da ocekuju ljudi?

Nemam reci...
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruka
1
Znaci,nema te kazne koja bi bila adekvatna za ovakav zverski cin...Pucam od besa:assassin::gun::bomb:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Dobro.Ali svi smo mi u "toj korpi" a ipak ne radimo svi ovakve stvari...
Mislim da je sve ipak inividualno.Slozices se da ima i pristojnih,normalnih (sto kod nas postaje skoro sramota,biti takav)...
Naravno, ovo su ekstremni slučajevi, bolesni, i o njima treba da se piše, da se adekvatno kazne radi gomile potencijalnih "psihopata" koje "čuče" u velikom broju ljudi...
Ovo moze samo bolestan um da uradi...ako je ovakav prema zivotinji-sta tek mogu da ocekuju ljudi?

Nemam reci...
Taj koji to radi na životinjama, na ljudima ne sme, slabići, kukavice, miševi... yes3
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Osakaćeni pas dobiće proteze

BEOGRAD 16. 04. 2010
PRESS

Osakaćeni pas dobiće proteze


Veliki broj organizacija i pojedinaca ponudio pomoć za kerušu Milu, kojoj su odsečene sve četiri šape. Među njima su i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas i režiser Goran Paskaljević

1402-Aleksandar-Jovanovic-C.jpg


Keruša postala miljenica javnosti...
Što pre naći način da se pomogne


Keruša Mila, koja je pronađena u beogradskom naselju Medaković sa odsečenim šapama, nalazi se u veterinarskoj ambulanti „Artvet" na Bežanijskoj kosi. Ona je dobro, a kako kaže Sandra Spoja iz Udruženja za zaštitu životinja „Evropska inicijativa 17", sa svih strana javljaju se brojni dobrotvori koji bi želeli da udome nesrećnog psa i plate ugradnju proteza!

Luković: Možda su satanisti!
Direktor Centra za antropološke studije i dugogodišnji stručnjak u oblasti izučavanja verskih sekti Zoran Luković kaže za Press da se u svojoj karijeri upoznao sa brojnim slučajevima sakaćenja životinja zbog verskih rituala.
- Neke satanističke grupe se pripremaju za rituale tako što kolju i sakate životinje, a njihovo ubijanje i mučenje česta su pojava među takvim kriminalnim i sociopatološkim grupama. Čudno je da društva za zaštitu životinja ne obraćaju pažnju na ovakve i slične slučajeve - navodi Luković.

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas najavio je juče da će grad kupiti proteze za Milu i istakao da bi bilo veoma važno da se počinilac ovog čina uhvati i adekvatno kazni.

Operacija moguća u Srbiji

- Grad nema mogućnosti da se bori protiv bolesnih umova koji odsecaju šape psima, ali kroz određene aktivnosti može da razvija ljubav prema životinjama kod najmlađih sugrađana. Potrebno je da se i kod starijih osoba razvija želja za sprečavanjem ovakvih monstruoznih stvari - rekao je Đilas.
Režiser Goran Paskaljević, koji je i predsednik udruženja za brigu o životinjama „SOS enimals", rekao je da oni traže instituciju koja će napraviti proteze za osakaćenu kerušu, a da su od organizacija iz Francuske dobili informaciju da će pas biti udomljen.
Prema saznanjima Pressa, u Srbiji ne postoje firme koje proizvode takva protetička pomagala za životinje.
Ipak, veterinar Vlada Antić, koji je primio Milu u utorak uveče kada je pronađena, kaže da bi se operacija mogla izvesti ovde ako bi proteze po narudžbini napravila neka kompanija koja se bavi izradom standardnih ortopedskih pomagala.
- Postoje dve vrste proteza, osteointegrativne koje se ugrađuju u samu kost, i spoljne koje se stavljaju oko patrljka, takozvane „cipelice". I jedne i druge su se već primenjivale, ali nikada na psu koji je ostao bez svih šapa. Po mom mišljenju, ovde bi bila dobra kombinacija oba rešenja - smatra Antić.

Otkriti počinioce

On objašnjava da bi to značilo ugradnju titanijumske cevi u kost, gde bi se prethodno ubacio sloj posebne vrste cementa.

Pucali u psa iz vazdušne puške
Još jedan napad na životinje dogodio se juče oko 11 sati u naselju Borča. Tamo je u blizini Osnovne škole „Rade Drainac" nepoznata osoba pucala iz vazdušne puške na psa mešanca. On je ranjen u but, ali je uspeo da pobegne dalje od grupe ljudi koji su se okupili kako bi videli šta se događa. Niko nije video ko je ispalio dijabolu iz puške, ali se pretpostavlja da je to delo nekog obesnog mladića.

- Slično rešenje se praktikuje i kod ugradnje veštačkog kuka. Cement se stavlja u kost, jer on služi za učvršćivanje cevi. U suprotnom, kost bi se raspala od pritiska pri hodanju. Kada bude ugrađena cev, na njen kraj bi se stavila „cipelica". Nije to teško izvesti, a glavni problem nakon toga je kako će se pas privići na proteze i naučiti da se kreće sa njima. Mili je sada potreban neko ko će je prihvatiti takvu kakva je, i ko će joj posvetiti vreme prilikom oporavka i treninga posle operacije ugradnje - rekao je Antić.
Prema rečima Sandre Spoje, ima puno zainteresovanih da pomognu i udome Milu, i to ne samo iz Srbije, već i iz drugih zemalja.
- Javljali su se pojedinci i porodice, ljudi koji žele da pomognu na bilo koji način, pa i oni koji hoće da pokriju sve troškove kupovine i ugradnje proteza, a kasnije i da udome Milu. Ako se izuzme strašna stvar koju je pretrpela, ona je dobro, vodili smo je napolje i malo je spavala na travi. Bitno je da se pronađe i kazni onaj ko je mogao da uradi ovako nešto - ističe Spoja.
D. MINIĆ

 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
3
Tesko da ce taj monstrum biti kaznjen na pravi nacin za ono sto je uradio.Jadno kuce sta je prezivelo i sa kakvim mukama
 
Natrag
Top