Monitor se gasi prilikom podizanja sistema

Član
Učlanjen(a)
04.03.2010
Poruka
7
Gasi se monitor, pre nego da se windows startuje u potpunosti.
Nakon prelazenja bele trake po celoj duzini ekrana, ucitavanja, pojavljivanja naziva WindowsXP, sa onim plavim trakicama za ucitavanje, koje prelaze 4, 5 puta, monitor se gasi, dok kompjuter nastavlja da radi.
U SAFE modu monitor ostaje upaljen, windows se normalno startuje.
Da li je u pitanju neki virus ili je problem u necem drugom?
Imam nod32 kojeg stalno updejtujem, jer sam stalno na netu i evo vec 2,3 godine nisam imao problema sa virusuma.

Postoji li neki program koji u SAFE modu moze da oporavi Win XP?
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
35
Možeš da probaš system restore,da vratiš na zadnji dan kada Ti je radio normalno.To uglavnom radi,ali MS je MS :).Ako treba neki detalj...
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
to se i meni ponekad desava ali u zadnje vreme sve manje neznam sta je to
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
UHHHHH,Nod nije svemoguc skorosam zakacio crva dok sam skidao koncert Kiss-a,nije ga registrovao uopste ali posle ponovnog paljenja kompa sve je poludelo (isao je na net sam,otvarao je foldere sam da bi kao finale svega okrenuo se ceo ekran za 180 stepeni tj. naopako.Bela traka preko monitora je butovanje sistema.Dali se javljaju piskutavi zvuci iz kompa dok radi(moguce je da je baterija na biosu) ,proveri sve kablove od monitora do kompa,i kao finale reinstaliraj sistem i probaj neki drugi monitor(moze biti i da je monitor crko-radi prvih 10 sec.a onda crnilo)...
 
Član
Učlanjen(a)
04.03.2010
Poruka
7
System restore sam na zalost iskljucio jer nemam dovoljno prostora na hard disku, a on zauzima oko 130Mb.
Nema nikakvih piskutavih zvukova.
Probao sam drugi monitor, isto je.
Kablove sam proveravao, opet nista.
Sad radim reparaciju Windowsa pa cemo videti, al i tu mucim muke, jer imam neki traljav disk boz sacuvaj.
Prebacivao sam danas USB flash sa jednog kompa koji je bio pun virusa, na moj komp, verovatno ga je to dotuklo. Mislio sam da ce NOD32 srediti stvari, al izgleda da je omanuo.
Hvala na odgovorima!
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
17
ne znam i meni se desava isto... zadnjih 2-3 dana. ukljucim komp,ukljucim monitor i nista samo crna slika. komp normalno radi podigne sistem ali slike nema nigde , proveravao sam sve. ona mala diodica na monitoru stalno se pali gasi... kad ubacim win xp da reinstaliram windows ukljuci se monitor i normalno radi kao i pre... ne znam sta se desava....
 
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruka
440
Jesi li proveravao graficku karticu ( promrdaj je malo u slotu )... a mozda ti se zapunila sa prljavstinom pa se slabije hladi....
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2010
Poruka
1
Narode, pre par dana sam resio ortaku ovaj problem vezan za "paljenje-gasenje monitora".
Monitor mu se pali-gasi svakih par sekundi.
Njega to izludjuje.
Covek hoce da polomi monitor od besa... hehe :)

Prvo sam pomislio da je do graficke karte.
Otvorio mu kuciste, ocistio slot, vratio, dobro uglavio.... i nece.

Drugo sto sam proveravao su kablovi sto vode do monitora, jer hoce i oni da zezaju.
Sve je bilo okay.
Na kraju sam ukapirao da je do drajvera od graficke.

IMAO JE ZASTARELU VERZIJU i preko "Nvidia" sajta mu update-ovao isti.
Restartovali i to je to.
Nakon toga, kompjuter vise ne secka sa slikom.


P.S.
Tako da, nemojte nepotrebno nositi monitore u servise ili menjati kablove od monitora.
Idite ovim redosledom i proveravajte jedno po jedno.
POTREBNO JE UPDATE_OVATI GRAFICKI DRIVER !!!!!
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
28
@Dudulenko

ja inace imam 3 monitora : 2LCD i 1CRT
ova 2LCD rade savrseno fala Bogu, ali ovaj CRT kad god ga prikljucim na kuciste radi u pocetku mozda max prvih 5min a onda se pocne gasit, palit i "izvoditi nekave gluposti"
sve sam pokusavo i cistio ga, i mjenjo mu graficku, cistio i provjeravo kuciste(reko da nije do njega), provjeravo da mozda nije "preslab" za kuciste ali nista, do drajvera nije jer ovi LCD monitori rade normalno kad se prikljuce na kucista

pa ako bi imo neki savjet sta bi se tu moglo uraditi ili da ga bacam
jer stoji mi vec par mjeseci ne znam sta cu od njega
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
43
crkla elektronika u samom CRT monitoru , matoro sta ces .... umotaj u 100 E mozda neko uzme heheheh , salim se
 
Natrag
Top