MONITOR I CRTE

Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Pozdrav...nadam se da sam pogodio temu.Imam problem sa monitorom.Doneo mi jedan prijatelj monitor kaze ima neke crte na dnu ekrana.Nisam palio,palio je moj brat kaze ima crta nisam slikao da pokazem nzm u cemu je problem i kada je raskacen od racunara pokazuje crte...Monitor je Belinea 1730Sw BA10001-2 nisam siguran...(na brzinu napisah temu,,,zurim)
Svaka pomoc bi dobro dosla
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Pozdrav...nadam se da sam pogodio temu.Imam problem sa monitorom.Doneo mi jedan prijatelj monitor kaze ima neke crte na dnu ekrana.Nisam palio,palio je moj brat kaze ima crta nisam slikao da pokazem nzm u cemu je problem i kada je raskacen od racunara pokazuje crte...Monitor je Belinea 1730Sw BA10001-2 nisam siguran...(na brzinu napisah temu,,,zurim)
Svaka pomoc bi dobro dosla
Kad budes imao vremena,ako moze malo bolje objasnjenje.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Kvar je u kontaktu ploce sa elektronikom i ekrana. Popravka se ne radi. Cesto je moguce primetiti gubljenje linija ako prstima pritisnes i savijes (a da ga ne polomis, naravno) gornju ivicu monitora. Ponekada je dovoljno i samo staviti ispod plastike ekrana, na mestu loseg kontakta, parce materijala koje ce vrsiti pritisak na spoj pa da se problem resi. Ipak sve to je improvizacija koja funkcionise tu i tamo. Popravka u servisu je apsolutno neisplativa i mahom se svodi na to da ti oni ubace ono parce materijala i debelo naplate.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Potpuno je svejedno. Parce kartona, mali odsecak gume za bicikl, jaca tkanina, komad neke plastike... Bilo sta ce izvrsiti pritisak na problematican spoj.
 
Natrag
Top