Molim za pomoc pri kupovini laptopa

Član
Učlanjen(a)
07.01.2010
Poruka
4
Znam da ce mnogi reci pa citaj malo i znaces, evo ja citam vec nedelju dana i sve manje i manje znam zato i vas molim za pomoc.
Napokon sam skupio nesto para za novi laptop, budzet je 50000.din. plus,minus par hiljada.
Lap top mi treba najvise za internet, i neki sitni programi obrada slika, filmova ali nista profi nego amaterski za licne potrebe.
Po meni odgovarao bi mi intelov procesor I3 ili I5 ali novije generacije ram memorija sto vise, grafika zasebna da nije integrisana, 15 do 16 ekran i posebna numericka tastatura kao i web cam,hdd minimum 500giga.
Gledao sam puno modela i sto vise gledam ili pitam manje znam zato vas pitam kakva vi imate iskustva sa odredjenim markama laptopova zato sto neko kaze samo brendirano a neko nikako brendirano, dali uzeti laptop sa 4 giga ram memorije pa dokupiti jos jednu od 4 ili odmah kupiti sa 6 ili 8, sta sa grafickom dali integrisana ili neintegrisana ja neigram igrice.
Molim vas dajte neke vase predloge i iskustva jer je more modela koji se minimalno razlikuju tako da stvarno bez nekih strucnih i neutralnih predloga si izgubljen jer ako odes u neku prodavnicu docekaju te u 90% nestrucna lica koje nezanima nista pa te samo otkace u zelji da te se rese sto pre.
Modele koje sam ja gledao i koje se meni dopadaju su sledeci

Toshiba Satellite L750-1MX
Acer Aspire 5755G-2438G75Mnks ovaj model je jako zanimljiv jer odnos cene i konfiguracije je neverovatna pa me zanima dali neko ima neka iskustva sto se tice kvaliteta i dali je ovaj laptop vredan.
LENOVO IdeaPad Y570 Core i3 2330M - 59311068
ITD do beskonacnosti, strasno koliko modela ima.
Da ne zaboravim bitno mi je da laptop iole lepo izgleda i da je kvalitetan jer puno putujem i nosim ga sa sobom takodje mi je jako bitno daa se uz njega dobije legalan Windows.
Hvala vam unapred na predlozima i nadam se da ce ova tema pomoci i mnogima koji su se kao ja izgubili u moru laptopova, pozdravljam sve.
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2011
Poruka
50
sve sto si naveo smece, narocito toshiba koja nosi titulu starih dobrih uredjaja, sto danas nije slucaj.....

gledam navodis 4GB rama ili vise, za sta?????? jesi li ti svjestan sta trebas pokrenuti sve da popunis 4GB rama......?????

Ostatak konifuguracije sam biras, zavisno od potreba, ali sve je to u par deka, iskreno.....

ono sto bih ti ja preporucio da gledas u uzmes su Dell ili Asus, naravno ako voli Mac onda njega, sto cisto sumnjam...... Sa dell-om ili Asusom neces pogrijesiti, garantovano,,,,,

P.S. Da ne bude da serem beze, vec duze od 10 g radim sa racunarima, nagledao sam se svega i svacega, topla preporuka je ovo sto sam napisao....
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2010
Poruka
4
Hvala na odgovoru, poslusao sam te pa sam nasao ovaj model
Kod:
http://pcpractic.rs/proizvodi/laptop/8526-dell-inspiron-n5110-pj8pw-i5-bk-2430-640
trenutno je na akciji i mislim da je skroz ok i da mu je cena ok. Nervira me samo sto nema orginalni Windows u sebi, sta mislite o ovom modelu dali vredi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.07.2011
Poruka
50
koristio sam ga neko vrijeme, jako dobar lapic kako opremom tako i karakteristikama, 3.0 USB i BT, ovo ostalo manje vise, neces pogrijesiti sa ovim modelom sigurno......

garancija je 3g obicno na njih, a pogledaj postoji li mogucnost doplate za produzenje na 5g, za neke modele je bilo,,,, jbg za 5g ko zna gdje cemo biti a ljudi garantuju toliko na njega hehehehe
 
Natrag
Top