molim pomoc oko narezivanja muzickih cd diskova

Član
Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruka
8
narezao sam mnogo audio cd diskova prijateljima i svi su radili.najcesce sam ih rezao u opciji music,zatim idem na opciju audio cd add files i kada dodje do 18-21 pesme odredim minimalnu brzinu i narezem cd.sve je to ok medjutim dosao mi je jedan prijatelj iz australije koji se bavi keteringom za zurke i pusta muziku nesto slicno kao dz.i tu nastaje problem.naime kada pustite cd koji je rezan na neru pise track 1,2 i tako dalje NERO ne pravi spisak izvodjaca niti naziva pesama na audio cd disku. moj prijatelj ima neki box sa dva velika zvucnika od po 300 w ali mu taj box iskljucivo cita audio cd diskove.
Da li postoji neki program za rezanje audio cd diskova koji bi prilikom ubacivanja diska u citac automatski ocitao i naziv pesme i ime izvodjaca a da to ne ubacujem rucno jer treba prijatelju da narezem skoro 300 cd diskova.
unapred hvala svima
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Trebalo bi promeniti u nekom tag editoru podatke pesme i nero ce ubaciti nazive na cd...
Ako se reze iz mp3, mora se promeniti u tag editoru, recimo u aimp, ili winamp-u, jer nero ocita podatke iz tag eidtora..
Nisam siguran koji tag je bitan, id2 ili 3 mislim
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ako sam dobro shvatio tebi je problem sto ne koristis MP3 niti bilo koji drugi kompjuterski format vec - stari dobri audio CD. Zelis tagove (izvodjac i naziv pesme) na obicnom audio CD-u. Da li sam u pravu? Ili sporo shvatam?
 
Član
Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruka
8
Ako sam dobro shvatio tebi je problem sto ne koristis MP3 niti bilo koji drugi kompjuterski format vec - stari dobri audio CD. Zelis tagove (izvodjac i naziv pesme) na obicnom audio CD-u. Da li sam u pravu? Ili sporo shvatam?
da u pravu si hocu da narezem audio cd a da na displeju kada se pusti bude izvodjac i naziv pesme
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Kao sto Torgandwarf i ocalinko rekose dovoljan je Nero (i najbolji) uz sitnu napomenu: CD/DVD rezac mora imati mogucnost rezanja takozvanog CD-Texta! Ako rezac u specifikacijama nema tu mogucnost nijedan program ti nece pomoci pa ni Nero. I dalje ces gledati na displayu: Track1, Track2... Potreban ti je i hardware i software za ono sto zelis.
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Hmm, probaj sa programom easy CD -DA extractor. On ti pravi od audio CD-a mp3, a možeš i obrnuto. Imaš podešavanje za kvalitet kompresije, kao i za gomilu drugih stvari.
Kad ubaciš disk, on automatski sa CDDB-a kupi podatke o pesmi i izvođaču. Koliko se sećam (program nisam odavno koristio), ubacivao je naziv pesme i izvođača na audio CD koji sam pravio.
Ništa te ne košta da probaš.
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Ja mislim da bi najlakse mogao narezati Audio CD u Power ISO programu. Dakle ima opcija Audio CD image (File>New>Audio CD Image) i bez problema narezem Audio CD koji mogu pustati preko muzicke linije.
Ako sam pogresio negdje neka me isprave. Pozz :D
 
Natrag
Top