Moje drugo '' ja''!?

Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Da li vam se čini, da imate jedno ''ja'' koje hrabro stoji na barikadama,
boreći se da zaštiti sve vaše drago i značajno ...
i ono drugo, nežno ''ja'', koje željno čeka pažnju i zaštitu?

Mislim na situacije kada se borimo kao lavovi i one druge,
kada bi se kao dete, sakrili i pustili da budemo zaštićeni.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ponekad, da.
Postoje oscilacije u ponašanju kao posledica potrebe da se održi ili životni put usmeri u određenom pravcu.
Sve to zahteva određenu energiju koju mi nekad nemamo dovoljno. Nekada je dovoljna sitnica i osećati neiscrpnu motivaciju da se da sve od sebe. Nekada se stvari promene na gore i postepeno navedu na nivo kad mislimo da smo bespomoćni i kada se u nama javi želja da se sve odjednom promeni jer je tako pravično, a mi smatramo i želimo da bolji ishod zaslužujemo.
A sama zaštita... nikad je nisam tražio jer se nekada i iz poraza može mnogo naučiti da bi napravili korak napred.
Ali nekada i ponos i potreba za disciplinom popuste pa se nežna strana pojavi...skoro sama po sebi...
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ja takva dva ja nemam. Ja u stvari imam jedno jako ja, i drugo ja koje je moja savest i koje ovo prvo ja smiruje, ako se malo ''zaleti''...
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Imam drugo ja... To drugo ja me i nagoni da postavljam one video klipove na forum... Stalno ga čujem:"Postavi video...postavi video..." :vorred::vorred::vorred:

...................


:evil::evil::evil:
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Da li vam se čini, da imate jedno ''ja'' koje hrabro stoji na barikadama,
boreći se da zaštiti sve vaše drago i značajno ...
i ono drugo, nežno ''ja'', koje željno čeka pažnju i zaštitu?

Mislim na situacije kada se borimo kao lavovi i one druge,
kada bi se kao dete, sakrili i pustili da budemo zaštićeni.

Desava se,Mars.Kazes,kada bi se kao dete...Verujem da svako od nas sacuva dete u sebi,bezbrizno,ranjivo,osetljivo i koje nije u stanju da podnese teske psihicke momente.Najveci deo nase licnosti zasniva se na sistemu odbrane koji smo stvorili da bismo odbranili tu veoma osetljivu, povredljivu emocionalnu sustinu koju olicava unutrasnje dete.Ali cesto mi dodje da jednostavno kazem:"Ne mogu vise"...Lako je reci da treba biti jak,ali je nekad jako tesko biti jak.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Ponekad zelim da pokazem svima da sam jaka, samostalna sposobna i ne dozvoljavam nikome da me sputava...ali ponekad zelim da me neko vodi kroz zivot, da me mazi i razmazi i vodi racuna o svemu...Sve to valjda zavisi od trenutnog raspolozenja i kako se osecam u nekom trenutku..Mislim da u svakoj osobi postoji ja i drugo ono skriveno ja.......
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Mislim da imam oba ja..u sebi..Prvo mi je jako bitno jer donosim vazne odluke..resavam komplikovane zadatke..i sve je nekako prepusteno meni da se izborim sa svim problemima i zadacima.Ponekad i drugo ja dodje do izrazaja.narocito ako sam povredjena od strane neceg ili nekog..tada se skupim ..ucutim i sakrijem pod krila moga orla..stvarno se umorim..
Onda mi treba samo mir..tisina i sva moguca paznja dok se ne oporavim..odmorim i ponovo krenem u nove pobede sa jos vecim elanom i snaznija za nijansu.
 
Član
Učlanjen(a)
18.04.2011
Poruka
366
mislim da je moje drugo ja moj razum,savest..sve ono sto zeli da drzi moje ja postojanim i jakim....mozda su ponekad i potisnuta osecanja.mozda:roll:
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Prvo da se ogradim. Možda griješim. Ali mi se čini da je ovo pitanje za žene.yes3
Budući da su neki dječaci već odgovarali prije mene, neću se osramotiti "probijajući led".smile3


Moj stav je vaki:

Imam samo jedno "ja". Nemam drugo "ja". I ono prvo i jedino mi je koji puta preveliko. Gdje bi još našao mjesta za drugo.
Nikada se nisam skrivao. Ne treba mi zaštita. I nikada je nisam poželio. Moje jedino ja se utrajano bori za sve što mi treba. Ne libi se glavom u najdeblji zid, ako ocijeni da je to ispravno. Ne libi se šakom u najtvrđu glavu kada ocijeni da me to brani i spašava.
Ali će i zaplakati kada vidi osakaćenu ili usmrćenu životinju.
Moje ja je i grubo i nježno. Prema situaciji. Može posebno grubo, posebno nježno. A može i istovremeno.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top