Moje detinjstvo

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Prvo i osnovno, postavi ovo onde gde treba, nemoj otvarati novu temu, kad već imamo temu vezanu za sastave.
A drugo, kako misliš da ti neko napiše sastav na temu TVOG detinjstva???
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Pa, čovek po onom "sve sretne porodice liče jedna na drugu a nesretne su nesretne svaka na svoj način...", misli i da su sva sretna detinjstva - ista!
Malo pre sam "trgla" penu na tako neke zahteve...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
A drugo, kako misliš da ti neko napiše sastav na temu TVOG detinjstva???
Kako? Pa sve je foliranje i šarena laža, važna je ocena i doći do nje bez truda, a čije je detinjstvo u pitanju-koga je briga? Treba im napisati jedan sastav o maltretiranju u porodici, alkoholu, drogi, incestu, pa kad sutra pola njih napiše iste bljuvotine, neka sazivaju roditeljske sastanke i zapitaju se zašto su im dece lenja i tupava...
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Treba im napisati jedan sastav o maltretiranju u porodici, alkoholu, drogi, incestu, pa kad sutra pola njih napiše iste bljuvotine, neka sazivaju roditeljske sastanke i zapitaju se zašto su im dece lenja i tupava...

Ne bih sad o prosveti, ali me samo zanima kako si povezao, logicki, s jedne strane:sastav o maltretiranju u porodici, alkoholu, drogi, incestu i pitanje koje bi, na tom hipoteticnom roditeljskom, trebalo da se razmatra, a to je:zašto su im dece lenja i tupava...:thinking:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ne bih sad o prosveti, ali me samo zanima kako si povezao, logicki, s jedne strane:sastav o maltretiranju u porodici, alkoholu, drogi, incestu i pitanje koje bi, na tom hipoteticnom roditeljskom, trebalo da se razmatra, a to je:zašto su im dece lenja i tupava...:thinking:
??? Pa kad bi pola škola napisalo isti sastav, kako su im roditelji alkoholičari, narkomani, siledžije i ostalo, klupko bi se odmotalo, i došlo bi se do toga da su im deca resavci-prepisivači, bez mašte i kreativnosti, a roditelji ipak koliko-toliko normalni... ;)
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Da, da, da...zanimljiv nacin razmisljanja...:friends:
eto, sad opet ne mogu a da ne upitam, a kakve veze, logicki,imaju deca prepisivaci sa normalnim/ili nenormalnim roditeljima?!
ili mislis da mi,roditelji, nikada nismo prepisivali dok smo bili deca?!Ma idi molim te Rekontra, brate mili...pa nisi toliko drevan da si zaboravio:girl_haha:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Roditelji nemaju mnogo veze sa navikama današnje dece, vremena su se promenila, sistem vrednosti,a ono je bilo napisano u smislu da roditelji nisu nenormalni (bar velika većina) već su deca prepisala isti sastav ne gledajući šta prepisuju!!! Uh bre, umorih se od objašnjenja! :)
Ja još nisam roditelj, i još "lovim u mutnom" (prepisujem), jer nisam sve svoje "školske" obaveze priveo kraju, ali nisam ni toliko lenj da mi drugi "sažvaću" i "prepričavaju" poentu bilo čega, već to radim sam! Dok sam išao u srednju školu, imao sam malo "drugačiji" predmet Srpski jezik i književnost. Naime, sve što je profesor tražio bilo je neprekidno čitanje knjiga (pored obavezne lektire), nekih 50-60 knjiga godišnje, koje su se obrađivale na svakom času. Naravno da nisam sve pročitao, ali sam se potrudio da budem spreman, da o svakoj znam likove, radnju, poentu! Naučno odeljenje gradske biblioteke, par knjiga kritika o svakom romanu i to je to! Nisam tražio da mi drugi piše o tome, i to neko koga nikada nisam niti ću videti u životu! Dobar dan, molim vas, treba mi, jer može neko, treba mi za sutra...wacko2
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Tačno tako, Re.
Meni nije jasna još jedna stvar. Ta deca mahom traže da im neko napiše sastav, a pritom niko od njih ne govori koliko ima godina, koji je razred. Zamisli sad da na takvu temu neko od nas matorih sedne da napiše nešto. Pa kako god da bude, mislim da nijedan normalan profesor ni u ludilu neće poverovati da je to dete napisalo. Ali oni na taj način ne razmišljaju. Važno da ne moraju da se muče.
 

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Crvendac, dali ce pomisliti ili ne da je on smislio to nije bitno. Bitna je ocena koju ce on dobiti ili ona svejedno, uvek je tako. Znace profesor da nije njegovo delo ali ce morati dati dobru ocenu jer je dobro napisano, a i sto komplikovati kad moze jednostavno, da mu/njoj neko uradi ;)
 
Natrag
Top