Moj prvi sajt

Učlanjen(a)
24.02.2014
Poruka
4
Ovaj sajt sam pokrenuo početkom januara, znači dosta je mlad. Interesuje me vaše mišljenje o dizajnu i sadržaju, da li ovakav sajt uz malo truda može da se bori sa konkurencijom?

http://www.displej.me
 
Učlanjen(a)
13.08.2014
Poruka
3
I ja da dam moj skromni komentar. Wordpress CMS je dobar izbor, Ribbon je odlicna tema (responsive, što je bitno, posebno za seo). Tekstove nisam stigao sve da procitam, procitao sam samo tekst "Ekrani će u budućnosti korigovati vaš vid", prvi utisak da je tekst kratak, ali to nije presudno.
Ozbiljna zamerka, "autosrka prava". Pretpostavljam da nisu svi tekstovi tvoji (ukoliko jesu svaka čast i ne uzmi mi za zlo što ti skrećem pažnju), sve tekstove koje preuzimas sa drugih portala obavezno navedi izvor u vidu povratnog linka (koristi rel="nofollow", ali izvor navedi), u protivnom neko će te mozda tužiti za povredu autorskog prava (navodjenjem izvora to jednostavno izbegnes).

Imaš potencijala da se izboris sa konkurencijom ali ne uz malo truda. Moras da budes originalan, a originalnost dolazi uz puno truda.

Samo napred, i sve najbolje!
 
Učlanjen(a)
24.02.2014
Poruka
4
"Ozbiljna zamerka, "autosrka prava". Pretpostavljam da nisu svi tekstovi tvoji (ukoliko jesu svaka čast i ne uzmi mi za zlo što ti skrećem pažnju)"

Da, svi tekstovi ispod kojih ne piše izvor sajta su moji, ali naravno postoje i oni koje sam preuzeo i okačio ispod ime i link do sajta :)

Hvala na odgovoru :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Iako si koristio gotovu temu, možeš ispraviti neke stvari koje mogu iritirati korisnike sajta.

Npr. scroll bar je previše uzak na monitorima veće rezolucije, a kad ima toliko materijala na naslovnoj stranici, nije baš jednostavno "voziti" točićem sve do dna ako se samo pregleda šta sve ima (računaj da većina korisnika ne zna za "PgDn" taster).
Header sa menijem bi trebalo fiksirati tako da se ne pomera pri skrolovanju (stvar funkcionalog dela dizajna, ali u ovom slučaju bi bilo mnogo lakše korisniku da izabere nešto drugo iz menija kada dođe do polovine naslovne stranice, a ipak moraš računati da većina ne zna da koristi "Home" taster - mada čemu i to maltretiranje kad je lakše da meni uvek bude dostupan).
Ovo nije problem kad nema mnogo sadržaja na strani, ali u tvom slučaju na naslovnoj strani čak i na HD monitoru ima poprilično da se skroluje (8 strana) pa kad korisnik reši da odabere nešto iz menija (a ne zna za "Home" taster) onda je opet prinuđen na "vožnju" do vrha strane.

Takođe, uobičajno je da element padajućeg menija bar malo promeni boju kada se kursor miša nađe iznad njega (opet stvar dizajna, ali je lakše i brže vizuelno pratiti kad ima veći broj elemenata u meniju, tj. moraš računati da ima onih koji se opušteno zavale u fotelji kad surfuju, i onda kad krenu da otvaraju menije ili moraju imati "oko sokolovo" ili se moraju primaći monitoru... u svakom slučaju, maltretiranje posetioca sajta).


Sve ostalo je za pohvalu (nisam gledao ostale detalje, ovih par primedbi su na prvi pogled), a ove "sitnice" se daju i kasnije popraviti, jer danas nije problem (ne znam kako smo živeli pre CSS-a).

Takođe, pored čitanja literature o HTML, CSS, JS, jQuery, CMS i sl., bilo bi dobro da pročitaš i nešto o korisničkim interfejsima, jer iste ili veoma slične principe treba koristiti i kod razvoja Web strana.
 
Učlanjen(a)
24.02.2014
Poruka
4
Hvala ti na odgovoru :). Razmišljao sam o fiksiranom meniju, ali kad uzmeš gotovu temu, teško se snalaziš u kodu jer nisi upoznat sa samom formom i suštinom koda. Kada sam ovaj isti sajt na početku pravio ručno tačno sam znao na koji dio koda da idem da bih nešto promjenio, ali od kako sam na WP-u nemam blage veze :D Tako da to ide malo teže, ali imam to u planu, svakako :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Moderni browser-i imaju "inspect element", a kad otvoriš i sa nekim od programa za Web dizajn, imaš mogućnost da ti prikaže CSS kod za selektovani element (npr. "Go to Code" kod DW).
Što pre naučiš takve stvari, biće ti lakše i brže da se snalaziš sa novim stvarima i sam eksperimentišeš sa izmenama.
 
Učlanjen(a)
24.02.2014
Poruka
4
Moderni browser-i imaju "inspect element", a kad otvoriš i sa nekim od programa za Web dizajn, imaš mogućnost da ti prikaže CSS kod za selektovani element (npr. "Go to Code" kod DW).
Što pre naučiš takve stvari, biće ti lakše i brže da se snalaziš sa novim stvarima i sam eksperimentišeš sa izmenama.

Znam za to, ali tako nisam navikao :p Hvala u svakom slučaju :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Problem ne bi bio toliki kad ljudi ne bi koristili alate kao DW za automatsko generisanje popriličnog dela HTML i CSS koda koji su kasnije katastrofalni za snalaženje kad je potrebno nešto ručno popraviti.

Zato sam uvek za to da se što više toga radi ručno, jer možda na početku projekta ne izgleda da je tako lakše, ali zato kasnije kad se nakupi koda...
 
Natrag
Top