Član
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
6
Pozdrav drustvo,ja sam znaci covek koji je mnogo vezan za pse,imao sam pre jednog Dobermana,msm tetkin je ali sam ga i ja setao,i drzao,bre xD salim se,onda sam imao jednog Pitca (pit bull) bio je beo i imao je flekice,bio je jako jak i voleo je decu,onda sam imao jednog Sar planinca ali nazalost je Crko :( zbog bolesti,sada imam jednog mesanca jazavicara i nekog nepoznatog,ima glavu skroooz na jazu,a telo ima na tog NN,ima gradju ima sve i koliko vidim raste,i od kad je stene jako je narastao,msm kako da kazem ne raste kao jaza znaci da bude sto duzi nego kao vucijak.. ali nemogu da ga zamislim kao vucijaka jako mi je pufnast i nekako,neopisiv za Velikog psa.. I planiram da kupim sad Nemackog Ovcara ? sta mislite,sta da radim sa ovim?Msm kako da ga ucim da ne proovocira ovog,sta da radim kako da se ponasam,ili sta da radim sa njim kako bi se slagao sa ovim.. Inace uslovi za tog psa su dobri,imam veliko
dvoriste taman za pse,ogradjeno sve sto bi trebalo itd.. Zelim vase komentare ;)
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2010
Poruka
65
E...gledaj...da li ti je taj mesanac agresivan prema drugim psima, da li si ga vodio napolje sa drugima? Kada se prvi put budu sreli nemacki ovcar i tvoj pas, ti stavi mesancu OBAVEZNO korpu na njusku za svaki slucaj. Vidi sa odgajivacem, da ako bude bilo problema, da nemackog ovcara vratis. Probaj da ih drzis zajedno jedno mesec dana. Ako uspe ( ja verujem da hoce ), ti si na konju :) . Ali ( uvek postoji ono ali :) ) ako ne uspe, vidi sta ces sa nemackim ovcarom. Ako uspe, nemoj zanemariti mesanca, nego provodi vreme sa njih dvoje zajedno. Kada nemackom ovcaru traje dresura, posle to vreme iskoristi sa mesancem u igri. Nemoj NIKADA praviti razliku zato sto kao imas boljeg odnosno lepseg i rasnog psa nemackog ovcara i jadnog glupog mesanca!!! OBA PSA ZASLUZUJU POSEBNO MESTO U TVOM SRCU!!! Mesanac nije jadan, glup, i smotan, cak su neki mesanci bolji od rasnih pasa ( zahvalniji ). A ne mora da znaci ni da nemacki ovcar moze da bude sjajan pas lepih manira. Ja na primer imam americku akitu, koja je po prirodi veoma veran i izvanredan pas cuvar. Do svog prvog okota, ona je sa svima bila super. Mazila se, igrala, licila je na zlatnog retrivera. Ali, posle prvog okota, postala je vrlo nepoverljiva prema ljudima i zivotinjama. Ne bi ona napala i unakazila coveka, ali zivotinj bi. Nadam se da te nisam udavila, ali eto, sve zavisi! Da li je mesanac dresiran, I da li imas dovoljno vremena za 2 velika psa? Razmisli dobro o svemu, a nadam se da nece biti problema izmedju njih dvoje ako resis da kupis nemackog ovcara... ;)

Pozdrav i nadam se da sam ti bar malo pomogla...:)

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A da, zaboravih da te pitam... Kog pola ti je mesanac? Najbolje, ako ti je mesanac muzijak da uzmes zenku ( ali sterilisi bar jedno od njih dvoje ako ne zelis stence ), a ako ti je zenka mesanac, uzmi zenku!!! Mada najbolja kombinacija ( po nekom mom misljenju ) je zenka-zenka...pozzic :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
6
E pozdrav druze,Pas mi je Zenka,danas sam je izveo malo na ulicu bila je mirna,drug je doveo Nemackog Ovcara,kad ga je videla sam malo je dignula usi,i priblizila se meni,posto je Nemacki Ovcar mog druga,dresiran,ali bukvalno je dresiran,nije bio Agresivan.. To je Dobro.. I da mozda kupim mesanca zlatnog i Labradora ili mesanca Madjarskog kuvasa i Labradora,neznam videcu sta cu i da i Nemackog Ovcara.
E hvala ti puno na savetima.. :) pozzdravcina i za tebe :)
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2010
Poruka
65
E ovako....prvo moram da te ispravim... Ja sam drugarica...:) E onda gledaj, sta god da kupis, da bude zenka. Ja sad imam jednu americku akitu i 8 njenih stenaca. Pa ludnica mi je u dvoristu... :) Time sto je malo prisla tebi i digla usi, moze da znaci 2 stvari: ili se mnogo uplasila, ili je agreasivna. Psi nekada iz straha napadaju, i time uznemire drugog psa i nastane ,,fajt". Jel joj je to prvi susret sa drugim psom? Svakako, vodi je vise u drustvo drugih pasa, da bi se navikla da nije sama. E sad...stoji pitanje...:) jel bi ti uzeo stene te neke nove rase ili mladog psa ( tipa 10 meseci- 4 godine) ili starog psa? Pazi, poavljam, OBAVEZNO korpu na njusku mesanki, i pazi da mesanka ne skoci sapama na stene i ne povredi ga. I to se desava :) . Eto, toliko, uzmi stene ( najiskreniji savet ), i dresiraj ga od samog pocetka, ili plati dresuru, posto vidim da preferiras velike pse. Ja sada imam 8 stenaca, i ludi su ko struja, jedva cekam da ih rasprodajem...male americke akite....i mama - jedna velika...:) :) :)

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

I da, zaboravih, POZDRAVCETINICA za tebe!!!! :) i srecno...:)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top