Moda bez diskriminacije

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
sreda, 18. avg 2010, 12:02 -> 12:50
Izvor: RTS


Moda bez diskriminacije



„Modni festival za svakoga“, tako je australijska dizajnerka Kamila Frenks nazvala performans kojim je predstavila svoju najnoviju kolekciju. Učestvovale su manekenke „svih veličina i oblika“, starosti od 16 do 60 godina. Želela je da pošalje poruku da moda ne sme da diskriminiše ni po kojem osnovu!

Australijska modna kreatorka Kamila Frenks odlučila je da svojim sunarodnicima, ali i ostatku sveta, pokaže da modna industrija ne treba da diskriminiše žene na osnovu starosti, kilaže, visine, boje kože i ili porekla.

Kamila1.jpg


Dizajnerka je odabrala „manekneke" od 16 do 60 godina i obukla ih u svoje modele, a zatim je priređena foto sesija na ulicama Sidneja.
Na taj način je Kamila Frenks odlučila da promoviše novu kolekciju svog brenda BABYLON, koji svu odeću pravi u veličinama od 34 do 44.

Kamila-duplex1.jpg


Kamila Frenks i njene manekenke od „od 16 do 60“


Pored toga, odabirom manekena, želela je da svetu objasni svoju modnu filozofiju.
„Moja modna marka ne diskriminiše. Ja dizajniram za žene svih veličina i oblika, za različite tipove ličnosti i profesije", objašnjava Frenksova.

Kamila2.jpg


„Ja samo želim da učinim da se žene osećaju lepima, bez obzira na to da li nose najminimalniju mini haljinu ili raskošnu večernju haljinu, ukrašenu kristalima", ističe australijska dizajnerka.
Ceo performans nazvan je „Modni festival za svakoga", kao svojevrsan uvod u tradicionalni godišnji Sidnejski festival mode, koji će početi 23. avgusta.

Kamila-duplex2.jpg






 
Natrag
Top