Moc misli...

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Sania,slazem se u potpunosti sa tobom,ali bih na ova citirani deo dodala da bas zbog toga sto u velikoj meri misli kroje nas zivot i dela,treba znati kanalisati (sto,valjda,i jeste najteze) misli jer one definitivno neposredno uticu i na ljudsko telo.Moc pozitivnih/negativnih misli je poznata u psihologiji...Takodje,kad je ozdravljenje u pitanju naucnici kažu da su svesno uslovljene misli snazan most izmedju uma i tela...U svakom slucaju,misljenja sam da trebamo sacuvati optimizam i misliti pozitivno ali biti svestan realnosti i ne dopustiti drugima da misle umesto nas...:)

Jeste. Zaista misli imaju dosta udela čak i u fizičkom stanju organizma.. kao što se kaže: sve iz glave ide... Međutim, nisam ni pobornik pozitivnih misli po svaku cenu kako to promoviše popularan "the secret" ili onaj blesavi Marfi... Balans je ključna reč.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
23
Ne znam da li ste culi za "intention experiment". Ukratko su hteli da vide da li ljudska misao moze da utice na svoje okruzenje. Koliko sam ja shvatio, uzeli su dva lista, ne znam kog drveta. Izabrali su ih da budu potpuno identnicni. Putem interneta i web kamera prikazali su jedan list odredjenom broju ljudi i rekli su im da tada i tada pa narednih 10 min pokusaju da povecaju emisiju svetlosti tog lista koristeci njihove misli da nateraju list da sija i sija. Imali su neke veoma osetljive super-kul kamere koje detektuju tu emisiju svetlosti. Zatim su izbusili 16 rupica i na jednom i na drugom listu. Kamere su detektovale povecanu emisiju svetlosti i da su rupice na tom listu kome su slate misli bile ispunjene svetloscu dok na ovom drugom nisu. Proguglajte ako vas zanima zove se "the leaf intention experimetn". Moc misli...
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Pristalica sam misljenja da kako mislis i kako se osecas tako ce ti i biti...yes3Snaga ili moc misli se definitivno krije u pozitivnom razmisljanju ....
Svi znamo za slucajeve naprasnog ozdravljenja ili nestanka neke bolesti samo od pozitivnog razmisljanja i autosugestije..
Američka istraživanja potvrđuju da je ovaj način saopštavanja loših vesti najpoželjniji. Grupu pacijenata obolelih od melanoma uključili su u šestonedeljni program u kojem su ih edukovali o zdravlju, tehnikama za umanjivanje stresa i veštinama za rešavanje problema povezanih s dijagnozom. U toj grupi zabeležena je manja smrtnost nego u onoj koja nije prošla taj program.

Poenta ove priče jeste da ne čekamo da se razbolimo, već da obratimo pažnju na svoje misli. Mnoga medicinska stanja, rak, artritis, čir, dolaze s očekivanjem kako će se bolest razvijati u zavisnosti od onog što smo pročitali, iskusili s prijateljima i porodicom, kao i što nam mediji kažu da bi trebalo da očekujemo. Zbog toga, mislite pozitivno i dajte sebi energiju i snagu za izlecenje.. vežbajte pozitivizam ili barem prihvatanje činjenice da ne znate šta vas očekuje. To nepoznato može da bude i pozitivno.
 
Učlanjen(a)
22.02.2011
Poruka
1
Cesto ljudi znaju sta treba i kako treba ali to ne rade. Pokrenuta tema i komentari su sa svim na mestu. Svi mi ponekad imamo lose misli ili ti negativne. Naravno da nije onih losih nebi znali koje su dobre. Bitno je kao sto rece pokretac ove teme prvo pronaci zeljeno u sebi samom ali iskreno i verovatno uvek sumnjati prvo u svoj stav tj misao i polaziti od sebe samog. Dali je pokretac ove teme hteo da ispadne pametan ili je istinski razmisljao o moci misli!
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruka
128
Bez obzira da li mislis da mozes ili da ne mozes, u svakom slucaju si u pravu. - Henry Ford wacko2
 
Natrag
Top