Moc misli...

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Danas me jedan slucaj naveo da po ko zna koji put razmisljam o tome koliko su misli vazne i koliko uticu na nasu buducnost.Posmatram ljude u svom okruzenju i u svima vidim nezadovoljstvo.Svi zive po nekim nepisanim pravilima, uglavnom sav svoj trud uloze da se prikazu svetu u onakvom svetlu u kakvom treba po tim "pravilima".Cesto cujem recenicu:"sto sam to bogu skrivio/la pa mi se ovako nesto desava"?
A sa druge strane cujem te iste ljude kako su spremni biti sudija kad god se ne radi o njima i bez imalo grize savesti pretresaju tuđe zivote. Misli su im okrenute prema drugim ljudima jer je mnogo lakse za svaku sopstvenu gresku naci krivca u drugome,i sebe predstaviti pred svetom kao zrtva.Time resimo okolinu ali i dalje smo nezadovoljni...zasto? Zato sto je jedini problem u nasoj glavi.
Ja licno mislim da su kod ljudi problem sopstvene misli a da većina toga nije ni svesna..Postavljamo idealan model ponasanja po kome je nemoguce ziveti i upadamo u sopstvenu zamku.Zaboravljamo da smo obicni ljudi i da treba najprije da se okrenemo sebi.Zaboravili smo da ljubav i sreca postoje samo ih treba pronaci ali najpre u sebi.Kad to pronadjemo u sebi naucit ce mo da volimo zivot i da sagledamo lepote ovoga sveta.
jer...Ljubav je u nama, ljubav je oko nas!

Sta Vi mislite o tome?:)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Sve je to lepo, ali nemaju svi ljudi širinu u razmišljanju da sve to tako definišu i povežu. Nisu svi tako jake ličnosti da znaju da iz sebe crpe snagu i da razmišljaju kako sebe da unaprede. Nekada je strpljenje bitno ali i nedovoljno ako nema dovoljno motiva i pokretačke energije. Najlakše je okriviti druge, nekad su drugi krivi ali uvek treba poći od toga da je moglo bolje. Nema svako pobednički mentalitet ali to se gradi godinama, jednom kada se stigne više se ne ostavlja.
Nerviraju me osobe druge opterećuju svojim frustracijama. S druge strane nije lako svoji problemi su uvek najteži, ali mislim da je najvažniji iskren odnos prema samome sebi. Od toga sve počinje :acute:
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Sve je to lepo, ali nemaju svi ljudi širinu u razmišljanju da sve to tako definišu i povežu. Nisu svi tako jake ličnosti da znaju da iz sebe crpe snagu i da razmišljaju kako sebe da unaprede. Nekada je strpljenje bitno ali i nedovoljno ako nema dovoljno motiva i pokretačke energije. Najlakše je okriviti druge, nekad su drugi krivi ali uvek treba poći od toga da je moglo bolje. Nema svako pobednički mentalitet ali to se gradi godinama, jednom kada se stigne više se ne ostavlja.
Nerviraju me osobe druge opterećuju svojim frustracijama. S druge strane nije lako svoji problemi su uvek najteži, ali mislim da je najvažniji iskren odnos prema samome sebi. Od toga sve počinje :acute:
Mudro zboriš :)....slažem se skroz yes3
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Ljudi često moć misli povezuju sa nekim ne znam kako teškim tehnikama i metodama i filozofiranjima, pa onda to nadograđuju pričom o aurama i bioenergiji, pa onda cela ta priča poprimi neki nepopularan, neozbijan kontekst... A ustvari, suština je u tome da misli proizvode naša dela i apsulutno ništa, ali baš ništa više ili manje od toga...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
23
The Secret

Naidjoh na ovu temu i odmah sam se setio ovog dokumentarca The Secret. Govori o tome kako nase misli oblikuju "sve sto jeste, sve sto je ikada bilo i sve sto ce ikada biti" (ovo je recenica iz dokumentarca). Ovo je, meni licno, jako zanimljivo. Preporucujem ga svima. Pogledajte, pa kazite sta mislite o tome.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Možete postavljati linkove za određene tekstove ili video zapise, ali nije dozvoljeno postavljati linkove drugih sajtova.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
U vecini slucajeva misli upravljaju nasim zivotima. Ako nam se javi misao da zelimo da letujemo na nekom ostrvu i mi prihvatimo tu misao kao nesto sto nam je stvarno neophodno, onda ta misao pocinje da gospodari nama i da nam oblikuje zivot. Trudicemo se da dodjemo do para kako bi zadovoljili tu misao, bicemo nesrecni ako nam ne polazi za rukom da to uradimo a ako budemo uspeli to da postignemo, bicemo srecni. Ta misao tj. nasa vezanost za misao kao nesto realno ce usloviti nas zivot dalje. Misli se javljaju konstantno i cesto menjaju sadrzinu. Kada zadovoljimo jednu misao, javice se druga...i tako u krug. Postoje pozitivne misli tj. kvalitetne misli koje vredi slediti ali u verovatno 90 odsto slucajeva, nase misli su.....da ih nazovem "djubretom" koje ne treba tretirati vec ostaviti da nestane kako se je i pojavilo. Opet, na misli dosta utice i karakter osobe. Neko ce umeti da se pomiri sa cinjenicom da mu je misao ne ostvariva trenutno i pomirice se sa time a neko ce cak naciniti i krivicno delo kako bi zadovoljio misao. Sve u svemu, vezivanje i poistovecivanje sa mislima nosi sa sobom buran, nemiran, nespokojan zivot, tako da ih u vecini slucajeva ne vredi slediti.

Film The Secret je lep dokumentarac ali moze da se svrsta u SF filmove. Obicna propaganda koja ima u osnovi ucenje o karmi. Tacno je da ako nesto zelimo i ako o tome iskreno mislimo, postoji velika sansa da se to i ostvari. Ali, zavisi i sta zelimo. Ako je nasa zelja manjeg obima i na njeno ispunjenje ne utice mnogo faktora, misli mogu biti dobar pocetak za ostvarenje te zelje. Ali, ako nasa zelja obuhvata ogromne promene kako u nasem zivotu i zivotu drugih, onda takva zelja nece biti ispunjena u 9,999,999 slucajeva od ukupno 10.000.000 slucajeva. Kao sto rekoh, teorija koja je prezentovana u filmu The Secret je teorija nastala iz ucenja o karmi, pa ko zeli, moze da prouci to ucenje i da sam shvati zbog cega je The Secret SF film.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
A ustvari, suština je u tome da misli proizvode naša dela i apsulutno ništa, ali baš ništa više ili manje od toga...

Sania,slazem se u potpunosti sa tobom,ali bih na ova citirani deo dodala da bas zbog toga sto u velikoj meri misli kroje nas zivot i dela,treba znati kanalisati (sto,valjda,i jeste najteze) misli jer one definitivno neposredno uticu i na ljudsko telo.Moc pozitivnih/negativnih misli je poznata u psihologiji...Takodje,kad je ozdravljenje u pitanju naucnici kažu da su svesno uslovljene misli snazan most izmedju uma i tela...U svakom slucaju,misljenja sam da trebamo sacuvati optimizam i misliti pozitivno ali biti svestan realnosti i ne dopustiti drugima da misle umesto nas...:)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top