Misljenje o novoj konfiguraciji (HIGH END)

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Doslo je vrijeme ponovo da se malo upgrade sto se PC-a tice, pa bi volio sa vama forumasi, da podjelim sta sam odabrao i da vi iznesete vase misljenje. Moja predhodna konfiguracija koju sam sklopio tacno na kraj 2016 je nedavno prodata evo i Linka, pa je doslo vrijeme ponovo nesto zanimljivo da sklopim no sada bi isao na malo duze staze da ne mjenjam PC svake 2 godine.
Sve komponente planiram uzeti kod rodjaka u USA kada budem isao uskoro, namjena PC-a je 4k gaming uz video edit.

Specifikacije:

MBO: Asus Maximus Code X
CPU: Intel i7 8086K
COOLER: Corsair H115i Pro RGB
RAM: 2x16GB Kingston HyperX Predator RGB 4000Mhz ili 2x16GB G.Skill TridentZ RGB 3600Mhz
GPU: Asus Strix RTX 2080 8GB OC
SSD M.2: Samsung 970 Pro 512GB
SSD SATA: Samsung 860 Evo 2TB
Eksterni HDD: WD My Book Desktop 4TB ili WD My Passport 4TB
ODD: LG DVD-RW
PSU: Corsair HX850 80+ Platinum
CASE: MS Black Window

Sto se tice RAM-a jos uvjek cu vidjeti dvoumim se Kingston ili G.Skill, ovaj drugi je nesto skuplji no opet postize dosta bolji OC dok je Kingston takodje u samom vrhu jako je mala razlika. Inace kuciste znam da se neki nece sloziti po meni je bomba imao sam ovakvo i za proslu konfiguraciju iskreno bilo sta preko je bacanje para, kuciste opravdava cijenu i od 100 eura dok kosta negdje oko 50 eura.
Hvala svima na misljenjima unaprijed ovo je odprilike finalna moja buduca konfiguracija koju planiram narednih par godina da koristim.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Doslo je vrijeme ponovo da se malo upgrade sto se PC-a tice, pa bi volio sa vama forumasi, da podjelim sta sam odabrao i da vi iznesete vase misljenje. Moja predhodna konfiguracija koju sam sklopio tacno na kraj 2016 je nedavno prodata evo i Linka, pa je doslo vrijeme ponovo nesto zanimljivo da sklopim no sada bi isao na malo duze staze da ne mjenjam PC svake 2 godine.
Sve komponente planiram uzeti kod rodjaka u USA kada budem isao uskoro, namjena PC-a je 4k gaming uz video edit.

Specifikacije:

MBO: Asus Maximus Code X
CPU: Intel i7 8086K
COOLER: Corsair H115i Pro RGB
RAM: 2x16GB Kingston HyperX Predator RGB 4000Mhz ili 2x16GB G.Skill TridentZ RGB 3600Mhz
GPU: Asus Strix RTX 2080 8GB OC
SSD M.2: Samsung 970 Pro 512GB
SSD SATA: Samsung 860 Evo 2TB
Eksterni HDD: WD My Book Desktop 4TB ili WD My Passport 4TB
ODD: LG DVD-RW
PSU: Corsair HX850 80+ Platinum
CASE: MS Black Window

Sto se tice RAM-a jos uvjek cu vidjeti dvoumim se Kingston ili G.Skill, ovaj drugi je nesto skuplji no opet postize dosta bolji OC dok je Kingston takodje u samom vrhu jako je mala razlika. Inace kuciste znam da se neki nece sloziti po meni je bomba imao sam ovakvo i za proslu konfiguraciju iskreno bilo sta preko je bacanje para, kuciste opravdava cijenu i od 100 eura dok kosta negdje oko 50 eura.
Hvala svima na misljenjima unaprijed ovo je odprilike finalna moja buduca konfiguracija koju planiram narednih par godina da koristim.

Mislim da ti je to bacanje para ta 2080 jer davati skoro duplo vecu sumu za grafiku koja je svega 20-30% jaca od 1080 za sada nema smisla!
Jer za nju jos ni drajveri nisu izasli kako treba tako da mozes ocekivati neke probleme dok se sve to ne ispegla!
Ako kupujes zbog ray tracinga za sada mozda ima 5-6 igara koje to podrzavaju!
Sto se tice procesora bolje idi na 8700k malo novija proizvodja od tog 8086k!
Sto se rama tice ok je ali ne treba ti nista brze od 3200mhz ili 3600!

Znaci procesor 8700k
grafa 1080ti ili non ti mada ja bih pre isao na neku non ti verziju!
ram 3200mhz ili 3600mhz

poredjenje u igrama


Video render 1080 vs 2080


Detaljnije o renderu ovde

Kod:
http://boostclock.com/show/000226/gpu-rendering-nv-rtx2080-blender-cycles.html
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Mislim da ti je to bacanje para ta 2080 jer davati skoro duplo vecu sumu za grafiku koja je svega 20-30% jaca od 1080 za sada nema smisla!
Jer za nju jos ni drajveri nisu izasli kako treba tako da mozes ocekivati neke probleme dok se sve to ne ispegla!
Ako kupujes zbog ray tracinga za sada mozda ima 5-6 igara koje to podrzavaju!
Sto se tice procesora bolje idi na 8700k malo novija proizvodja od tog 8086k!
Sto se rama tice ok je ali ne treba ti nista brze od 3200mhz ili 3600!

Znaci procesor 8700k
grafa 1080ti ili non ti mada ja bih pre isao na neku non ti verziju!
ram 3200mhz ili 3600mhz

poredjenje u igrama


Video render 1080 vs 2080


Detaljnije o renderu ovde

Kod:
http://boostclock.com/show/000226/gpu-rendering-nv-rtx2080-blender-cycles.html

hvala ti na savjetu, sto se tice cpu 8086k je ogranicena serija to ti je 8700k samo je intel birao primjerke i dodatno ih binovao te fabricki imaju nesto veci clock za 0.3Ghz takodje ocekujem da ce se bolje OC. Mislim da si nesto krivo procitao u vezi toga. Razlog zasto odabrah ovaj procesor je radi vece sanse za boljim OC.
Graficka iskreno ova ce mi biti jedva dovoljna planirao sam kasnije najvjerovatnije dodati jos jednu posto planiram 4k gaming ne zelim da mi igdje bude lufta, 1080 sam imao u staroj konfiguraciji pred kraj dosta dobra nije mi to to.
2080 ti bi najradje uzeo medjutim previse su skuplje od ove razlika izmedju 2080 i 1080 ti je svega oko 50 dolara pa zbog toga mislim da mi gledano na buducnost i ono sto dolazi isplativije ici na noviju arhitekturu.
Za ram planirao sam vec najvjerovatnije 3600Mhz pa je dodatno oc na recimo 4000Mhz to cu vidjeti po cijeni Kingstona od 4000Mhz nogu uzeti G.Skill od 3600Mhz.
Svakako hvala na savjetu nego ono sto sam htio malo bolje da vidim da li neko ima iskustva sa ovim hladjenjem posto planirah ozbiljniji OC da li ce moci sa OC dobro da se odrzi gledao sam po nekim izvorima je jedno od najboljih i sto se tice ostatka volio bi neko da ako ima neku ideju jos sta bi valjalo izmjeniti dodati.
Budzet nije neki problem nije sada neogranicen ima ga.
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Posle 20-ak godina overklokovanja procesora , graficke , bojlera, frizidera, shvatio sam da osim povecanog ega realan osecaj dobitka fps-a u igrama je neprimetan,a
naprezanje hw je do maksimuma. Moja konfa je prastara I5-4460+GTX 760+8GB rama i ne zelim da je menjam iz glavnog raloga (nemanja novca). Ne vidim potrebu za OC, osim ako ne juris rekord u Futuremarku ili ostalim mami-parama, ali za to ti je potrebno hladenje uljem ili azotom... Ako radis video obradu ili programiranje za Nasu, mislim da je stabilnost sistema potrebnija od sirove snage. Tvoj izbor, ne kritikujem samo naglas razmisljam.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Ne znam sta bi ti rekao, racunar je najmenjen za 4k gaming i editovanje.
Volim da OC, sve do sada sam uvjek OC u granicama normale i izdrzljivosti znam da to nece donjeti neki preveliki boost u fps ili brzini i slicno ali eto cisto iz gusta volim da imam hardware na kojem je moguce raditi OC, razumijem se inace znam sve dobro da podesim. Nekako mislim ovo je vise subjektivno neko smatra da je OC stetan i ne voli ga dok drugi se bavi time.
 
Natrag
Top