Minus ili plus? TEST

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Minus ili plus?

Da li imate pozitivan stav? Solidna mera optimizma može da pomogne da uzmete ono najbolje od života i da budete srećniji i uspešniji

test.jpg


Teško mi je da budem pozitivna.
a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Osećam da život prolazi pored mene.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Uvek zamišljam najgore.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Zatičem sebe kako pričam negativno.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Osećam da nisam vredna.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Drugi ljudi izneveravaju moja očekivanja.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Mislim da je svet opasno mesto.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Moje uspomene su uglavnom tužne.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek


Teško prihvatam komplimente.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Ophrvana sam lošim osećanjima.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Često sam vrlo ljuta.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Nespokojna sam zbog raznih stvari.

a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Ljudi kažu da sam pesimista.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Teško mi je da uživam u sebi.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Nemam samopouzdanja.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Nemam motivaciju da nešto uradim.

a) nikad
b) ponekad
c) uvek


Mom životu nedostaju cilj i smisao.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Često se ne osećam dobro.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Drugi me ne podržavaju.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Moj život je konstantno stresan.
a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Osećam da ne kontrolišem svoj život.
a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Moj ljubavni život je nezadovoljavajući.
a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Ne osećam zadovoljstvo u poslu.

a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Posrćem od krize do krize.


a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Nisam srećna zbog svojih godina.

a) nikad
b) ponekad
c) uvek

Najviše a


Potpuno ste pozitivni i treba da budete ponosni na svoj optimistički pristup životu. Da li ste oduvek tako puni života ili trenutno prolazite kroz zaista dobar životni period? Nastavite da budete takvi i život će vam biti još uspešniji. Ali, jedna reč ili upozorenje, čak i pored takvog stava, može da vas spusti. Kriza ili bolest može da vam pokvari raspoloženje i tada, čak i pored optimizma, možete da otkrijete da je teško nositi se s problemima i ići dalje, a usput i kriveći sebe za loše raspoloženje. Zapamtite da nije strašno ako vam osećanja „padnu" - to je prirodan način da „kažu" da vam treba pomoć. A vi možete da je potražite i dobijete od bliskih osoba.


Najviše b


Generalno imate pozitivan stav u životu, ali bi to moglo i bolje. Rezultat pokazuje da u nekim životnim oblastima ne koristite sve strategije i sposobnosti pozitivnog razmišljanja. Zato ste manje srećni nego što biste mogli da budete, ali možda i manje uspešni ili efikasni. Šta da radite? Da označite oblasti u kojima se ne osećate najbolje i da izgrađujete optimizam i samopouzdanje. Što je samopouzdanje veće, lakše ćete se nositi s teškoćama. Idite polako, korak po korak, čestitajte sebi na svakom uspehu. Pošto ste skloni padovima u raspoloženju, kriza može da vas odvuče u pesimizam. Ako kriza raste, ne ustručavajte se, već potražite pomoć.


Najviše c


Nivo pozitivnosti je zabrinjavajuće nizak. Možda ste prirodno pesimistična osoba ili trenutno prolazite kroz krizu. Ako je ovo drugo, što pre potražite pomoć od porodice, prijatelja, kolega. Razgovor o problemima učiniće da se brzo osećate bolje. Pesimizam može da vas zaštiti od životnih razočaranja, pošto vi nikada ne očekujete srećno rešenje. Ali ako biste uspeli da svoje ponašanje i životne poglede okrenete od negativnog ka pozitivnom, mogli biste da budete srećniji, zdraviji i mnogo uspešniji.

Press
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
1.093
Najviše a

Potpuno ste pozitivni i treba da budete ponosni na svoj optimistički pristup životu. Da li ste oduvek tako puni života ili trenutno prolazite kroz zaista dobar životni period? Nastavite da budete takvi i život će vam biti još uspešniji. Ali, jedna reč ili upozorenje, čak i pored takvog stava, može da vas spusti. Kriza ili bolest može da vam pokvari raspoloženje i tada, čak i pored optimizma, možete da otkrijete da je teško nositi se s problemima i ići dalje, a usput i kriveći sebe za loše raspoloženje. Zapamtite da nije strašno ako vam osećanja „padnu" - to je prirodan način da „kažu" da vam treba pomoć. A vi možete da je potražite i dobijete od bliskih osoba.:):)
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
297
Najviše a

Potpuno ste pozitivni i treba da budete ponosni na svoj optimistički pristup životu. Da li ste oduvek tako puni života ili trenutno prolazite kroz zaista dobar životni period? Nastavite da budete takvi i život će vam biti još uspešniji. Ali, jedna reč ili upozorenje, čak i pored takvog stava, može da vas spusti. Kriza ili bolest može da vam pokvari raspoloženje i tada, čak i pored optimizma, možete da otkrijete da je teško nositi se s problemima i ići dalje, a usput i kriveći sebe za loše raspoloženje. Zapamtite da nije strašno ako vam osećanja „padnu" - to je prirodan način da „kažu" da vam treba pomoć. A vi možete da je potražite i dobijete od bliskih osoba.:):)

I meni je ispalo pod a) bra...
:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Zar je neko očekivao da će ovde pročitati drugačiji odgovor osim a??? I da je drugačije opet će biti a... wacko2
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
"Najviše b

Generalno imate pozitivan stav u životu, ali bi to moglo i bolje. Rezultat pokazuje da u nekim životnim oblastima ne koristite sve strategije i sposobnosti pozitivnog razmišljanja. Zato ste manje srećni nego što biste mogli da budete, ali možda i manje uspešni ili efikasni. Šta da radite? Da označite oblasti u kojima se ne osećate najbolje i da izgrađujete optimizam i samopouzdanje. Što je samopouzdanje veće, lakše ćete se nositi s teškoćama. Idite polako, korak po korak, čestitajte sebi na svakom uspehu. Pošto ste skloni padovima u raspoloženju, kriza može da vas odvuče u pesimizam. Ako kriza raste, ne ustručavajte se, već potražite pomoć."

hvala

najveca je fora ustvari da je ovo test za dame, tek sada su mi pojedine stvari u ponudjenim pitanjima zapale za oci
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top